תומכי קנאביס מתארגנים לעישון מחאתי מול הבית הלבן

פעילים למען לגליזציה יוזמים בימים אלו התכנסות ציבורית גדולה שתיערך ב-2 באפריל ובמסגרתה ידליקו התומכים ג’וינטים מול מדשאת הבית הלבן, בתקווה להשפיע על הנשיא ברק אובמה ליישם שינוי מדיניות מצד הממשל הפדרלי עוד בטרם יסיים את תפקידו בסוף השנה

נשיא ארה”ב ברק אובמה, שהיה בעברו צרכן קנאביס אקטיבי ביותר, לא הצליח במהלך 8 השנים בהן שימש בתפקיד הבכיר להביא לשינוי בחוקי האיסור הפליליים על קנאביס ברמת הממשל הפדרלי. אובמה הצהיר לא אחת שקנאביס מסוכן פחות מאלכוהול, הביע תמיכה בנושא ואף “התיר” למדינות ארה”ב לעשות כראות עיניהן ולאשר חוקי לגליזציה בשטחן, אך החוק הפדרלי הקובע שקנאביס מסוכן מהרואין עומד בעינו גם כיום.

כעת, 9 חודשים לפני שיסיים את תפקידו הבכיר ובמסגרת אירועי 420 – אירועי התמיכה בשחרור צרכני הקנאביס בעולם (20 באפריל, חג הקנאביס), מתכננים תומכי לגליזציה אמריקניים להתכנס ביום החג אל מול מדשאת הבית הלבן, מקום משכנו של הנשיא, ולקרוא לו לשנות את החוק הפדרלי כל עוד הוא עדיין נמצא בתפקיד.

ברק אובמה
נשיא ארה”ב ברק אובמה: “האם הוא חושב שקנאביס מסוכן יותר מהרואין?”

מי שמוביל את האירוע הוא אדם איידינגר (Adam Eidinger), פעיל לגליזציה ותיק שאחראי גם על המאבק שהוביל ללגליזציה בעיר וושינגטון, בירת ארה”ב – מקום משכנו של הבית הלבן. למרות שכבר הצליח לעשות היסטוריה עם החוקים החדשים בעיר המתירים החזקה של קנאביס ללא חשש מעבירה פלילית, איידינגר רוצה להביא את הבשורה לארה”ב כולה.

אדם איידינגר
אדם איידינגר, מארגן האירוע

“גם אובמה עישן קנאביס”

באתר הרשמי של הקבוצה ובדף האירוע שנפתח בפייסבוק כותבים המארגנים כי ב-2.4 בשעה 16:20 תיערך צריכת קנאביס המונית. “אין בכוונתנו לבקש אישור או רשיון להתכנסות שכן זוהי זכותנו החוקתית להתאסף ולדרוש מאובמה להפסיק להיות צבוע,” הם כותבים. “הוא עישן קנאביס והפך לנשיא ארה”ב, וגם אם הוא חושב שמדובר בתחביב לא חיובי, האם הוא באמת מאמין שקנאביס מסוכן כמו הרואין, ניקוטין או אלכוהול?”

תכנית האירוע נבנתה בעקבות דבריו של הקומיקאי האמריקני הנודע ביל מאהר, תומך לגליזציה מושבע שהצליח לפני כשלושה שבועות לעשות רעש תקשורתי בינלאומי כשבמהלך שידור תכנית הלילה שלו הדליק ג’וינט בשידור חי אל מול עשרות מיליוני צופי הטלוויזיה בארה”ב. מאהר הדליק את הג’וינט תוך שנזף בממשל האמריקני וטען כי למרות שרבים מרגישים שהלגליזציה קרובה, בפועל עדיין לא נרשמה התקדמות משמעותית מספיק לשחרור הקנאביס מהחוק הפדרלי.

FREE THE WEED

We can't leave this up to the states, because "states' rights" is always code for taking away rights. #FreeTheWeed #LegalizeIt #Marijuana #LightUp

Posted by Bill Maher on Saturday, February 13, 2016

“אירוע עם חשיבות לאומית”

איידינגר לקח לתשומת לבו את דבריו של מאהר והחליט שב-2 באפריל 2016 ייתאספו הוא וחבריו אל מול הבית הלבן להדלקת ג’וינטים מסורתית בקריאה לשינוי החוק לאלתר. האירוע לא ייערך ב-20 לאפריל, כנראה עקב אירועים גדולים אחרים שייערכו במועד הרשמי וכן מאחר והתאריך השנה יוצא באמצע השבוע.

על כן הקדים איידינגר וקבע את מועד ההתכנסות ל-2 באפריל, יום שבת. “יש דרישה ציבורית רחבה לאירוע הזה ועל כן החלטנו לקיימו,” הוא מסביר בראיון. “אנחנו קוראים לתומכים מכל רחבי המדינה להגיע. זה אירוע עם חשיבות לאומית. חלקנו עלולים לסיים בבית הסוהר וזה בסדר. זה אולי אפילו הכרחי בנקודה זו.”

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי