תומכי הלגליזציה גייסו מעל 380 אלף ש”ח להגשת עתירה היסטורית לבג”צ

המהלך שעשוי להביא ללגליזציה בישראל עבר הבוקר ציון דרך משמעותי עם השלמת קמפיין מימון ההמונים. כמעט 400 אלף שקל גויסו בתוך כ-7 שבועות, בדרך להגשת עתירה היסטורית לבית המשפט העליון.

לפנות בוקר הגיע קמפיין המימון המשותף להגשת עתירה לבג”צ לביטול חוקי ההפללה בישראל ליעדו. למעלה מ-380 אלף ש”ח גויסו בדרך למהלך שעשוי להביא ללגליזציה בישראל.

כזכור במסגרת העתירה תידרש המדינה גם להשיב מדוע לא להסדיר את שוק הקנאביס בחוק (לגליזציה) וכן בשבוע האחרון הוחלט כי היא תכלול גם דרישה להסדרת נושא הנהיגה בהשפעת קנאביס ברף מקסימום כפי שנעשה עם אלכוהול.

כמעט 3,000 תומכים השתתפו בקמפיין, בעיקר בתרומות קטנות. לצדם 3 גורמים תרמו סכומים גדולים ומכובדים: ‘המחתרת’ ששמו 20 אלף ש”ח, ‘הידרוגארדן’ ששמו 10,000 ש”ח וכך גם ‘גרו-שופ’ עם 10,000 ש”ח.

הקמפיין יסתיים סופית בעוד 6 ימים ובשעות אלו ממשיכים רבים לתרום (כאן) כדי להנות מהזכות לקחת חלק אקטיבי במהלך ההיסטורי שעתיד על פי הערכות להוביל בסופו של דבר ללגליזציה בישראל. בין התשורות שיקבלו התורמים: חולצות, סטיקרים, תעודות הוקרה ייוקרתיות ועוד.

בהודעה מיוחדת שפורסמה הבוקר (ד’) בעקבות ההגעה ליעד הובהר כי כל הסכום שגויס נכנס לחשבון נאמנות של אתר הגיוס ‘הדסטארט’ בעצמו, ממנו יימשכו כספים בפיקוח עורך דין אך ורק לטובת ההליך המשפטי והכרוך בו.

מבחינת לוח זמנים הכוונה היא להספיק להגיש את העתירה עד לסוף השנה (31.12) אם כי ייתכנו עיכובים שיימשכו עד ל-15.1.19.

בין השאר ממתינים עוד להשלמת חוות דעת שאמורות להגיע מחו”ל, כמו גם להשלמות ותיקוני העתירה עצמה שטיוטה שלה נחשפה לראשונה כאן.

“הוכחנו את שכולם יודעים ממזמן,” כתבו המארגנים הבוקר. “קהילת צרכני הקנאביס בישראל ותומכיה היא קהילה חזקה שיכולה להתאחד ולעשות שינויים אדירים!”

חדשות