טוען...

שר המשפטים: “צריך לנוע לכיוון מחיקת הקנאביס מפקודת הסמים”

לראשונה מצהיר שר משפטים מכהן בישראל על תמיכתו בהסדרת שוק קנאביס חוקי במדינה (לגליזציה), אם כי לא מתחייב שממשלה ברשות הליכוד תעשה זאת. את הדברים אמר הערב בכנס של פעילי ליכוד בתל אביב.

בכנס פוליטי שנערך הערב בתל אביב לחברי מפלגת ‘הליכוד’ אמר שר המשפטים החדש אמיר אוחנה כי הוא תומך בתנועה לכיוון לגליזציה של קנאביס בישראל.

“אני חושב שצריך לנוע לכיוון שהוא בעיניי הכיוון הנכון והוא הכיוון שאליו הולכות עוד ועוד מדינות ברחבי העולם,” אמר אוחנה.

אוחנה לא הבטיח שממשלה ברשות ‘הליכוד’ תביא ללגליזציה בישראל, אך ציין כי לדעתו בסוף התהליך נדרש “שתימחק המילה קנאביס מפקודת הסמים המסוכנים”.

לדברי השר הוא מקווה “שהעבירה שהיום לצערנו נרדפת ונאכפת במשאבים רבים לא תהיה עוד עבירה”.

דבריו של שר המשפטים החדש אינם מפתיעים, שכן כפי שפרסמנו בתחילת החודש מדובר במי שכבר הביע בעבר תמיכה בלתי מסוייגת בלגליזציה.

עם זאת מדובר בפעם הראשונה בה שר משפטים ישראלי מכהן מצהיר על תמיכה עקרונית בלגליזציה, גם אם מדובר במינוי זמני למשך כשלושה חודשים בלבד.

בשנת 2016 עם תחילת הקריירה הפוליטית שלו כתב חבר הכנסת הטרי דאז דברים דומים בסטטוס בפייסבוק, אותם סיים במילים “ליגליזיישן טיים בייבי”.

אוחנה נשמע הערב מעט זהיר ומסוייג יותר לעומת הצהרותיו מן העבר, וציין רק את “הכיוון” שלדבריו צריכה מדינת ישראל ללכת, אך לא התחייב כאמור לעשות זאת.

אם ירצה אוחנה לקדם לגליזציה בכהונה הבאה לאחר הבחירות, הוא יאלץ לשכנע את המתנגדים הגדולים ביותר ללגליזציה בישראל: איחוד מפלגות הימין, ש”ס ויהדות התורה, שהינם השותפים הטבעיים של ממשלת ימין.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר