שקד וסמוטריץ’ נגד לגליזציה: “מילה מכובסת להצפת הרחובות בסמים”

מתנגדים ללגליזציה, תומכים בקנאביס רפואי: הנהגת רשימת "ימינה" לכנסת מבהירה כי היא עומדת על התנגדותה המוחלטת להסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים ותומכת בטיפול הרפואי בלבד.

בשידור חי בפייסבוק התייחסו יו”ר “ימינה” איילת שקד ומס’ 3 ברשימה שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’ לשאלה שהציג אחד העוקבים בנושא הקנאביס הרפואי.

איילת שקד ובצלאל סמוטריץ מדברים על לגליזציה וקנאביס רפואי – הקטע המלא כאן

שקד דיברה ארוכות על כך שהוצע לה לשמש בתפקיד יו”ר של 4 חברות קנאביס רפואי וציינה כי היא תומכת ברפורמה שהציג סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בתחום זה.

לעומת שקד שניסתה להימנע מלגלוש לשיח על לגליזציה, שותפה לשידור ולמפלגה סמוטריץ’, המתנגד הקולני ביותר ללגליזציה בכנסת, התעקש להביע עמדתו בעניין.

“אנחנו לא מדברים על לגליזציה, לא נציף את רחובות ישראל בסמים למי שלא צריך את זה בריאותית, זה הבדל גדול מאוד,” אמר שר התחבורה.

סמוטריץ’ חזר על דבריו מקמפיין הבחירות הקודם והבהיר כי לעמדתו “לגליזציה זו מילה מכובסת להצפת הרחובות בסמים, זה מזיק מאוד ודופק את המוח של בני נוער”.

עם זאת הוא הבהיר כי הוא תומך בטיפול רפואי בקנאביס לזקוקים לזה. “מי שצריך את זה בנסיבות, זה מקל על המון תסמינים”.

שקד ניסתה כאמור להניא אותו מלדבר על הנושא מכיוון שיודעת שהוא מתנגד והיא לעומתו מנסה להידמות כליברלית, אך לא אמרה דבר הנוגד את אמירותיו הנוקבות.

“בשבועיים שהייתי באזרחות קיבלתי הצעות מ-4 חברות קנאביס רפואי לשמש כיושבת ראש,” אמרה שקד. “חקרתי את התחום, מדינת ישראל יכולה להיות המובילה בעולם בתחום הזה בגלל שהרבה שנים עשו מחקר בתחום הזה רק כאן, בזמן שבמדינות אחרות לא”.

לדבריה “יש לנו את כל האמצעים להיות מעצמה בתחום. יש לשחרר חסמים, לאפשר ייצוא, לאפשר גידול, גם החקלאים יהנו, תהיה תעשיה של תרופות. צריך להפוך את זה לתרופת מרשם. דיברתי עם סגן שר הבריאות, הם חותמים על תקנות שיהפכו את הקנאביס לתרופת מרשם.”

בעבר עלו טענות על צביעות מצד סמוטריץ’, שהינו בעלים של יקב פרטי להפקת יין ונוהג לצרוך אלכוהול באופן קבוע.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר