מגלגל...

ש”ס נגד לגליזציה: “לא נשב בקואליציה”

קנאביס מסוכן מאלכוהול ולגליזציה תהרוס את המדינה - כך קובע חבר הכנסת יצחק כהן ממפלגת ש"ס וטוען כי מפלגתו לא תשב בקואליציה ובממשלה שתקדם התרה של שוק קנאביס חוקי בישראל.

ח”כ יצחק כהן, סגן שר האוצר ממפלגת ש”ס, שוחח היום עם אראל סג”ל ברדיו 103FM והדגיש שמפלגתו לא תשב בקואליציה שתאשר קידום לגליזציה בישראל.

לדבריו קנאביס מסוכן מאלכוהול ולגליזציה של קנאביס תהרוס את המדינה, זאת מאחר והיא תוביל צעירים להתמכר לסמים ולהפוך לנרקומנים.

“אתה היית מקים קואליציה עם מאורת סמים?” פתח כהן. “אין דבר כזה סמים קלים. בהודו יש לגליזציה לסמים ולצערי כל כך הרבה צעירים ישראלים חוזרים משם עם מחלות נפש אחרי שהתחילו עם קנאביס.”

לדבריו “יש איסור על עישון קנאביס, ‘ונשמרתם לנפשותיכם’. זה ברור שסמים מוחקים את האדם. אני מאוד מקווה שהורים יפתחו עיניים על הצעירים שמתלהבים מהדבר הזה. סמים זה דבר קשה וחמור מאוד.”

ח”כ כהן הלך אף רחוק יותר והביע התנגדות אף לביטול הפללת צרכני קנאביס. “שום דבר, גם לא אי הפללה, לחימה,” קבע. “זה פשוט מרתיח אותי. צריך לעזור לנרקומנים ולמסוממים אבל אני רוצה למנוע מצעירים להגיע לשם”.

עוד אמר כי “יש כאן בעיה חברתית חמורה מאוד, בלי קשר לקואליציה, זה יהרוס את הנוער, זה יהרוס את המדינה, אסור שזה יקרה. יש ילדה נורמטיבית שהתגלגלה לשם מקנאביס ותראה לאן זה הגיע, השם ישמור.”

לסיכום אמר כי “התופעות של האלכוהול הן כאין וכאפס לעומת סמים, שמוחקים. לא ראיתי נרקומן של אלכוהול”.

דבריו של ח”כ כהן זהים לדברים שאמר גם ח”כ בצלאל סמוטריץ’, מראשי ‘איחוד הימין’, שקבע כי מפלגתו לא תשב בממשלה שתקדם לגליזציה.

דברים אלה מצד מפלגות הימין והמפלגות הדתיות, שמצהירות שלא ישבו בממשלה שתקדם לגליזציה, מובילים לחשש בציבור מצביעי הימין כי בגלל קנאביס לא תקום ממשלה בראשות בנימין נתניהו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר