"שלושה צעדים למיליון": סרט סטלנים חדש של גדי וילצ'רסקי

בעוד שלושה שבועות יסתיים פרויקט מימון ההמונים של "סרט סטלנים" באורך מלא מבית היוצר של גדי וילצ'רסקי – מה, לא תקנו כרטיס?

רבות כבר דובר על אושיית הרשת הססגונית גדי וילצ'רסקי: האיש שפרץ לתודעה הציבורית במהלך המחאה החברתית בשנת 2011 עם הופעת בכורה בלתי נשכחת בערוץ הראשון, ומאז לא היסס להביע את מחאותיו הצבעוניות כמעט בכל נושא אפשרי:

הפגנה נגד ניתוחים להקטנת חזה ("מה קרה? קצת כבד אז נשברים?"), הפגנה בפסח מחוץ לשגרירות מצרים ("הם חטפו לנו את ויקטור חסון"), ובחנוכה מול שגרירות יוון ("גנבו לנו את הצבעים של הדגל"). כל אלו, יחד עם הבלחות באירועים כמו מצעד הגאווה ואפילו כנס של תנועת "אם תרצו" (בו הוא קרא לאנשים לעשות אסיד) הצליחו למתג את גדי וילצ'רסקי כאחד מהקומיקאים המקוריים והבלתי צפויים בביצה הישראלית.

אבל עם כל הכבוד לאסופת המחאות החשובות שגדי וילצ'רסקי קידם בסרטוני הרשת הויראלים שלו, נראה שהמחאה לה הקדיש גדי את מירב זמן המסך היא ללא ספק מחאת הקנאביס:

בניגוד לאמנים ואושיות ציבוריות אחרות הבוחרים פעם אחר פעם להתעלם מסוגיית הקנאביס, וילצ'רסקי תוקף את הנושא בהתמדה ובעקביות על גבי כל פלטפורמה אפשרית: סטטוסים בעמוד הפייסבוק, הופעות אורח כמעט בכל הפגנת קנאביס שהייתה בישראל ואפילו מפגן מחאה מרשים מחוץ לביתה של שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן.

כעת, אחרי שנים של עשייה בגזרת האינטרנט והופעות הסטנד-אפ, מכוון וילצ'רסקי אל עבר המסך הגדול עם הסרט "שלושה צעדים למיליון" אותו הוא מכנה כלא פחות מ-"סרט הסטלנים הראשון בישראל".

צפו בסרטון הקידום מעמוד הפרויקט באתר "מימונה":

הסרט מגולל את סיפורם של ארבעה חברים שיוצאים למסע בעקבות תיק ובו מיליון שקל שהשאיר להם חבר. בדרך, כך מתואר בעמוד הפרויקט, "עוצרים אותם, חוטפים אותם, יורים עליהם והם מסתבכים עם העולם התחתון. בקיצור סלט. תסמכו עלינו, הסרט קורע!"

כדי להוציא אל הפועל את הפרויקט יוצא הדופן הזה, הצליח גדי וילצ'רסקי לרתום להפקה גם מספר שחקנים ואנשי במה עתירי נסיון כמו השחקנית נלי תגר ("אפס ביחסי אנוש"), השחקן-רקדן יוסי צברי ("יוסי צברי. פשוט" ו-"משפחת עזאני") והשחקן דוד שאול (פרופיל 64).

"יש בארץ מליון צרכני קנאביס וגם להם מגיע ייצוג הולם בקולנוע הישראלי" מסר גדי לכתב המגזין "כי נחנקנו כבר מהסרטים על הסכסוך הפלסטינאי".

אז אפשר אולי שלא לאהוב את את הסגנון והשפה הבוטה, ואפשר גם להתווכח האם כבר יצא "סרט סטלנים" כחול לבן, אבל אין ספק שגדי וילצ'רסקי מביא איתו משהו חדש, מרענן ומקורי למסך הישראלי, ורק בשביל זה שווה להביע תמיכה בפרויקט השאפתני שלו.

ראו גם:
צפו: גדי וילצ'רסקי ועמוס סילבר – על לגליזציה ו'ליל הבאנגים'
גדי וילצ'רסקי מדליק ג'וינט אצל יאיר לפיד

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט