מגלגל...

שיח רכשה שליטה בבית מרקחת “תפרחת” בעבור 5.2 מיליון ש’

משרד הבריאות טען שאחת המטרות ברפורמת הקנאביס הרפואי היא ניתוק הקשר בין המגדלים למטופלים, אך המירוץ של יצרני הקנאביס לרכישת בתי מרקחת, המאפשר להם את הקשר הזה בדיוק, נמשך: בסוף השבוע רכשה חברת שיח מדיקל את השליטה בבית המרקחת "תפרחת" בעבור 5.2 מיליון ש"ח

בתוך כשנה מאז קיבל ממשרד הבריאות רישיון לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי מוכר היזם ארז גוטמן את השליטה (50.1%) בבית מרקחת “תפרחת” בקריית ים שבבעלותו לחברת הקנאביס הותיקה שיח מדיקל בעבור כ-5.2 מיליון ש”ח.

גוטמן, שיהיה מעתה שותף בעל 49.9% בבית המרקחת שהקים, קיבל על פי ההסכם 3.25 מיליון ש”ח במזומן כבר בסוף השבוע האחרון, מועד החתימה על העסקה, ויקבל 0.76 מיליון ש”ח נוספים בעוד שנה מהיום. את השארית, כ-1.2 מיליון ש”ח, הוא יקבל בעוד שנה במניות של שיח, כלומר 0.92% מהחברה.

בנוסף, הצדדים סיכמו שאם תחת הפעילות המשותפת יגיעו ההכנסות של בית המרקחת בתוך שנה לכ-50 מיליון ש”ח ואם בית המרקחת יהיה רווחי במהלך שנה נוספת לאחר מכן, גוטמן “עשוי להיות זכאי” לתשלום נוסף במזומן בסך של “עד כ-2.85 מיליון ש”ח”.

לאחר שבחצי השנה הראשונה של 2021 (מינואר עד יוני) הגיעו הכנסות בית המרקחת לכ-7.2 מיליון ש”ח מכ-3,000 מטופלים בחודש, כלומר קצב של יותר מ-14 מיליון ש”ח בשנה, שיח מעריכה כיום בדיווח לבורסה שבשנה הקרובה יעלו ההכנסות ביותר מ-60% עד לכדי קצב של כ-23 מיליון ש”ח בשנה ממכירת יותר מ-1 טון של קנאביס רפואי.

עסקה זו לרכישת בית מרקחת בתחום הקנאביס היא השנייה שמבצעת החברה בתקופה האחרונה ובכלל. כזכור, לפני כחודשיים השלימה שיח את רכישת השליטה (51%) גם בבית המרקחת “אבן חן” באבן יהודה בעבור כ-3 מיליון ש”ח. לדברי החברה היא בוחנת בימים אלה רכישת בתי מרקחת נוספים בתחום.

ניתן לקבוע ששיח הצטרפה בכך באופן רשמי למירוץ של יצרני הקנאביס הרפואי לרכישת בתי מרקחת בתחום הקנאביס, בין השאר במטרה להחזיק בקשר ישיר מול הלקוחות, המטופלים, ומכיוון שמדובר בצעד יעיל מבחינה כלכלית. יש לזכור שאחת הטענות המרכזיות של מנהל היק”ר יובל לנדשפט לקידום הרפורמה בענף היתה ניתוק הקשר שהיה נהוג באסדרה הישנה בין המגדל לצרכן. בפועל, קשר זה נבנה מחדש באמצעות רכישת בתי המרקחת על ידי המגדלים.

מובילה את הטרנד כרגע היא חברת אינטרקיור (בעלת קנדוק) שצירפה עד כה כבר יותר מ-9 בתי מרקחת לרשת “גבעול” שבשליטתה. אחריה חברת IMC שרכשה שליטה או בעלות כבר על 3 בתי מרקחת כולל “פארם ירוק” המצליח, “ורונה פארם” ו”לומינרה פארם” שהיה שייך לפנאקסיה. כמו כן חברת יוניבו שרכשה לאחרונה שליטה בבית מרקחת “מדי פארם”, חברת פארמוקן שהקימה בית מרקחת משלה בעפולה בשם ״קליניקאן״, תיקון עולם שהקימה בית מרקחת במרכז תל אביב בשם ״בית מרקחת השל״ה״ שעדיין איננו פעיל וחברת קנטק עם בית מרקחת במזרח העיר שגם הוא עדיין איננו פעיל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר