מגלגל...
x

שיא חדש: אורגון מכרה קנאביס ב-11 מיליון דולר – בשבוע של לגליזציה

שיא עולם חדש במכירת קנאביס: שבוע המכירות הראשון שעבר על חנויות הקנאביס החוקיות שנפתחו באורגון, ארה”ב, שבר את כל השיאים והכניס סך כולל של למעלה מ-11 מיליון דולר, מתוכם יותר מ-3 מיליון כבר ביום הראשון.

https://www.youtube.com/watch?v=ZbVcjHPlWg8

ביום חמישי שעבר נפתחו חנויות הקנאביס חדשות במדינת אורגון, ארה”ב, עם כניסתם לתוקף של חוקי הלגליזציה החדשים שנקבעו במשאל עם ומתירים מעתה מכירת קנאביס לצרכי פנאי לכל מבוגר מעל גיל 21 – בדומה לוושינגטון וקולורדו.

שיא עולם: 11 מיליון דולר בשבוע

שבוע המכירות הראשון, שהיה צפוי להכניס סכום כסף משמעותי לכיסם של בעלי החנויות, שבר לרסיסים את השיאים הקודמים שהציבו וושינגטון וקולורדו (מיליון דולר ו-5 מיליון דולר בהתאמה) וקבע שיא חדש ומדהים של 11 מיליון דולר בשבעה ימים בלבד, מתוכם מעל 3 מיליון דולר ביום הראשון, כך על פי הדיווח בארה”ב.

מכירות קנאביס בשבוע הראשון - השוואה בין וושינגטון קולורדו ואורגון

למעשה שווה סך הרווחים של השבוע הראשון באורגון, לשני שליש ממה שהרוויחה מדינת וושינגטון בכל חמשת החודשים הראשונים לאחר הלגליזציה!

ג’ף ג’ונסון, הבעלים של חנות הקנאביס ‘נקטר’ שנפתחה מיד עם כניסתם לתוקף של החוקים החדשים, מדווח על ממוצע יומי של יותר מ-500 לקוחות ועל צנצנות שלמות שנחטפות מהמדפים כמו לחמניות חמות.

“הדלת נפתחת ונסגרת כל היום, לקוח אחרי לקוח,” מספרת רייצ’ל קלרק, עובדת בחנות Fresh Buds הממוקמת בדרום הבירה פורטלנד, שעמדה על ממוצע לקוחות יומי של 15 עד 20 וכעת זינק ליותר מ-150.

פי 3 יותר הכנסות ממיסים

התוצרת הנמכרת כעת במדינה פטורה לחלוטין ממס מכירה עד לתאריך ה-1 בינואר 2016, לאחריו תתחיל גם המדינה עצמה להרוויח מהשוק החדש שנפתח.

בעוד שבמהלך הקמפיין הראשוני לקידומה של הצעת החוק ללגליזציה, צפו התומכים רווח שנתי של מיסים בשווי 9 מיליון דולר בשנה הראשונה, כבר לאחר השבוע הראשון מעריך הארגון האחראי על מכירות הקנאביס המדינה (Oregon Retail Cannabis Association) כי ההכנסות צפויות להיות פי שלושה מהתחזיות ואף יותר, עם תחזית אופטימית שעומדות כעת על 36 מיליון דולר ממיסים – כלומר סך מכירות כולל של למעלה מ-120 מיליון דולר בשנה.

חנות קנאביס באורגון, ארה"ב
טירוף המכירות: מעל 500 לקוחות ביום

כאשר יתווסף מס המכירה החדש שצפוי לעמוד על 25 אחוז, ילכו מיליוני הדולרים למימון תקציבים לבתי ספר, בתי חולים ואפילו לכוחות המשטרה, בדומה לנעשה כעת בקולורדו ובוושינגטון.

אחרי ששברה את השיא של השבוע הראשון, מעניין יהיה לראות אם אורגון תשבור גם את שיא המכירות לחודש, בו מחזיקה קולורדו, ועומד על 40 מיליון דולר.

ראו עוד:
בקרוב אצלם: קליפורניה בדרך ללגליזציה
וושינגטון מציגה: 70 מיליון דולר בשנה – ממיסי מריחואנה
בגלל הלגליזציה: וושינגטון מבטלת את הקנאביס “הרפואי”
קנאביס הכניס לקולורדו יותר מיסים מאלכוהול – התושבים מקבלים כסף בחזרה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר