מגלגל...

שוטרים החרימו קנאביס ממטופל; לאחר פניית המגזין הקנאביס יוחזר

"התחננתי אליהם שלא יקחו לי את זה, זה עולה הרבה כסף ואני חי מקצבת ביטוח לאומי," מספר יוסף, אב ל-3, שישב אתמול בחוף הכנרת ונאלץ לעבור חיפוש, לקבל דו"ח, לאבד את הקנאביס שלו - כל זאת לכאורה ללא חשד סביר ולמרות שהוא מחזיק ברישיון. בעקבות פניית המגזין הדוח יבוטל והקנאביס יוחזר

בחודשים האחרונים פרסמנו כאן במגזין קנאביס לא אחת עדויות של מטופלי קנאביס שסיפרו כיצד שוטרים החרימו להם את הקנאביס ורשמו להם דו״ח למרות שהוצג להם רישיון להחזקת קנאביס רפואי, זאת מכיוון שהחזיקו בקנאביס מחוץ לבית.

למרות נוהל שפורסם עוד בשנת 2017 (כאן), רבים מהשוטרים עדיין לא מודעים לכך שלמטופלים מותר לשאת עמם עד כחמישית מכמות הקנאביס החודשית לה הם זכאים בכל מקום, גם אם העישון עצמו מותר רק במקום סגור בשטח פרטי.

יוסף חיים גולדשמידט (40), אב לשלושה מטבריה הסובל מפוסט טראומה אחרי שהיה נוכח בפיגוע בירושלים ומטופל בקנאביס רפואי, רצה להנות אתמול (ג’) מהשקט באחד מחופי הכנרת, אך שוטרים שהבחינו בו ביצעו עליו חיפוש לכאורה מבלי שהיה חשד סביר לכך, ולאחר שבתיקו נמצאו שתי שקיות קנאביס רפואי, הן הוחרמו והוא קיבל דו״ח בגובה אלף ש״ח. 

“אמרו שזה רישיון מזויף”

״ישבתי בכנרת וצילמתי במצלמה שלי את הנוף והייתי בשיחה עם חברה שהייתה בצרה ועודדתי אותה,” מספר גולדשמידט בשיחה עם מגזין קנאביס. ״פתאום שוטרים הפתיעו אותי. הם הפריעו לי באמצע השיחה ואמרו שעושים עליי חיפוש. לא הבנתי מה רוצים ממני.”

“הם התעקשו לעשות חיפוש ולקחו לי את התיק בניגוד לרצוני,” ממשיך יוסף. “התחלתי לתעד אבל אחד השוטרים איים שאם אצלם, הוא יקח לי את המצלמה. פחדתי. ביקשתי שלפחות הוא יפעיל את המצלמה שלו כדי שיהיה תיעוד למה שהם עושים לי אבל הוא סירב. רק באמצע הסיטואציה הוא הדליק אותה״.

גולדשמידט מתאר כיצד השוטרים נהגו בו כשמצאו בתיקו שתי שקיות קנאביס רפואי ורשמו לו דו״ח למרות שלא עישן קנאביס: ״הם הפכו את התיק ומצאו שתי שקיות קנאביס. אני תמיד מסתובב עם שתי שקיות משני זנים כי אני צריך לווסת בין הזנים. הראיתי לשוטרים את רישיון הקנאביס והייתי בטוח שמשחררים אותי, אבל השוטרים אמרו שזה רישיון מזויף.

“הסברתי שלא עישנתי והדגשתי שוב בפניהם שיש לי רישיון אבל הם החליטו לתת לי דו״ח ואמרו שיש חשד סביר לחיפוש כי היה ריח,” אמר. 

“התחננתי אליהם, זה עולה הרבה כסף ואני חי על קצבה”

“למרות שאמרתי להם שאני חולה ואני זקוק לתרופה, זה לא עזר. זה הרגיש ממש כמו הטרדה של אזרח. ביקשתי שנשקול את הקנאביס ושיקחו אותי לתחנה. הם אמרו שהדו״ח ישלח לבית. הם לקחו את השקיות מבלי לתעד ומבלי לשקול אותן.

יוסף גולדשמידט
יוסף גולדשמידט

“זה ממש פשע, זה שוד. רצתי אחריהם והשוטר כמעט דרס אותי. התחננתי אליהם. הקנאביס עולה הרבה כסף ואני חי על קצבה של ביטוח לאומי ואין לי כסף, אני נעזר בהורים, אין לי מאיפה להחזיר את הקנאביס ויש לי חור להמשך החודש. הם ממש גרמו לי לטראומה. אני אשקול פעמיים אם לצאת מהבית בטח שלא עם התרופה כי אני לא יודע איזה שוטר יקפוץ עליי״. 

איזה קנאביס אתה?

לאחר שהשוטרים עזבו, גולדשמידט הגיע בגפו לתחנת המשטרה וביקש לדבר עם מפקד התחנה, אך גם שם נענה בשלילה. ״הגעתי לתחנה וביקשתי לדבר עם המפקד אבל הם אמרו לי שהמפקד לא מדבר עם כל אחד. אין עם מי לדבר. הסברתי שלקחו לי את התרופה והיומנאי אמר לי לי ללכת למח״ש״. 

״זה לא סוד שהשוטרים לא עושים את התפקיד שלהם היום״, הוא אומר. ״במקום להגן על האזרח הם מטרידים אותו ורודים בו. במקום להתעסק עם הפשעים האמיתיים, המשטרה מתרכזת בחולים. לאן הגענו. כאב לי אני בהלם מהדבר הזה. אני ממש כועס ומאוכזב״. 

בעקבות פניית מגזין קנאביס המשטרה הודיעה כי הדו”ח יבוטל וכי יוסף יכול להגיע לתחנה ולקבל את הקנאביס בחזרה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר