טוען...

שוודיה סוגרת 4 בתי כלא – כי אין מספיק אסירים

בעקבות ירידה חדה במספר האסירים במהלך השנתיים האחרונות – כנראה בעקבות הקלה על חוקי הסמים – סוגרת ממשלת שוודיה ארבעה בתי סוהר במדינה.

על אף שחוקי הסמים בשוודיה עדיין קובעים איסור חד משמעי על שימוש בקנאביס, בשנת 2011 הודיע בית המשפט העליון במדינה על הקלה בעונשים על עבירות של שימוש עצמי במריחואנה וחשיש.

הקלה זו בעונשים על צרכני הסמים הובילה לירידה חדה באוכלוסיית האסירים, מה שהוביל, כעבור שנתיים, לסגירה של ארבעה בתי סוהר כאמור.

בית סוהר - שוודיה

על פי הדיווח, מספר האסירים בשוודיה ירד בקצב של 1% אחוז בשנה מאז 2004 וב-6% אחוז סה”כ בין 2011 ל-2012. כמו כן צפוי מספר האסירים לרדת בשיעור דומה גם השנה ובשנה הבאה.

“ראינו ירידה יוצאת דופן במספר האסירים”, אמר נילס אוברג, ראש שירות בתי הסוהר של שוודיה. “עכשיו יש לנו הזדמנות לסגור חלק מהתשתיות שאנחנו לא צריכים כרגע”.

על אף שטען שאינו יודע להסביר את הירידה המשמעותית במספר האסירים, ההנחה היא כאמור שמדובר בתגובה להקלה על חוקי הסמים משנת 2011. לדברי אוברג, נכון לחודש מרץ 2013, מספר האסירים המרצים עונש על עבירות סמים היה נמוך ב-200 לעומת מרץ 2012.

פילוח הירידה במספר הכלואים מ-2004 ל-2012 מראה כי 36% מצמצום מספר האסירים הוא בקרב אלה שנכלאו בגין עבירות רכוש, 25% – בגין עבירות סמים ו-12% – בגין פשעי אלימות.

ראו גם: מפקד בית כלא קורא ללגליזציה של קנאביס
ראו גם: דילר על ארבע: חתול הבריח מריחואנה לכלא

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר