מגלגל...

שביתת רעב מול ביתה של שרת הבריאות: “יעל גרמן, תצילי אותי”

חגית יגודה, חולת סרטן, מתחננת לשרת הבריאות לאשר לה ולאחרים שימוש בקנאביס רפואי. “ביום חמישי (16.5) אגיע לביתה של השרה ואפתח בשביתת רעב. אני קוראת לכל התומכים להצטרף למשמרת המחאה.”

במהלך החודשים האחרונים התבשרנו על גזירות רבות שנחתו על תחום הקנאביס הרפואי בישראל, כמו גם על המטופלים והחולים. בשקט בשקט, ללא כל דיווח בתקשורת, הוחלף ד”ר יהודה ברוך כאחראי על תחום הקנאביס הרפואי בישראל. את התפקיד קיבל יובל לנדשפט, שעל שמו אגב רשומה חברת בת של “סופר פארם”, והוא שמנהל כעת את יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי).

לנדשפט, יחד עם מנכ”ל משרד הבריאות רוני גמזו וסגנו בועז לב, הם האחראים על שורה של שינויים בתחום הקנאביס הרפואי ביניהן התניית קבלת רשיון קנאביס בויתור על רשיון הנהיגה, התניית קבלת רשיון קנאביס בויתור על סודיות רפואית, איסור מכירת מצרכי מזון המכילים קנאביס, חובת שימוש בתרופות וכדורים במשך 12 חודשים לפני הגשת בקשה לאישור, איסור על ייצוא קנאביס רפואי לחו”ל ובעיקר צמצום רשימת המחלות המזכות באישור קנאביס.

אמש הגיע הסיפור גם אל מהדורת החדשות של ערוץ 10, כשבפעם הראשונה בהיסטוריה בישראל, דווח קבל עם ועדה על כך שאינטרסים כלכליים מצד חברות התרופות הם שעומדים מאחורי הקשיים המוטלים על התחום בארץ. בכתבתה של מירי מיכאלי מרואיינים שני חולים הסובלים מפרקינסון ופוסט-טראומה המספרים כיצד עוזר להם הקנאביס להתמודד עם הקושי וכן מתראיין ד”ר איליה רזניק המספר על הסבל שנגרם לחולים בעקבות הרפורמה.

צפו בכתבה:

בעקבות ההודעה על הקשחת העמדות מצד משרד הבריאות, נפגשו השבוע מטופלי ומסורבי קנאביס רפואי בכדי לבחון כיצד ניתן לעצור את משרד הבריאות מלהמשיך ולהתעלל בחולים. לפגישה הגיע גם ח”כ משה פייגלין, שמלווה את המטופלים מזה כמעט שנה והפך למעשה לנציגם המובהק בכנסת. “התנהגותו של משרד הבריאות מזכירה את זו של פרעה ביציאת מצרים,” אמר פייגלין. “במקום להקל על המסכנים והסובלים, משרד הבריאות בוחר להקשות את עורפו עוד יותר.” פייגלין סיפר עוד כיצד עזר הקנאביס הרפואי לאביו ז”ל וכיצד הוא עוזר גם היום לאשתו, בהתמודדותה עם מחלת הפרקינסון.

חגית יגודה, חולת סרטן שמשרד הבריאות סירב לאשר לה קנאביס רפואי, אמרה אמש כי בכוונתה להגיע ביום חמישי הקרוב (16.5) לביתה של שרת הבריאות הטרייה, יעל גרמן, ולפתוח בשביתת רעב ומשמרת מחאה על החלטתה לשתף פעולה עם גורמי משרד הבריאות.

“אני חולת סרטן משנת 1987 וסובלת מכאבים נוראיים בכל הגוף,” מספרת חגית. “ניסיתי את כל התרופות כבר, כמו גם את כל תופעות הלוואי שהן גורמות.”

“הקנאביס הוא לא סם, אלא תרופה. והוא עוזר לי בהתמודדות עם כאבים, בתיאבון ובשינה טובה בלילה,” היא אומרת ומתחננת לשרה לעזרה: “תצילי אותי. בלי הקנאביס אני אמות.”

שאלנו את חגית האם היא לא חוששת לשבות רעב. “אני גם ככה לא אוכלת כמעט כלום בגלל הכאבים, אז זה לא ממש משנה לי.”

משמרת המחאה תיערך כאמור ביום ה’ הקרוב (16.5) בשעה 20:00 מול ביתה של שרת הבריאות ברחוב ‘קהילת ציון’ בהרצליה. צוות מגזין קנאביס יגיע לתמוך. כולם מוזמנים. להצטרפות לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן.

סיפורה של חגית:

ראו גם: קנאביס רפואי בישראל – בלאגן אחד גדול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר