רשם המפלגות קבע: חבורה השתלטה על עלה ירוק ללא סמכות

חבורת האנשים שהשתלטה בשנה האחרונה על דף הפייסבוק של מפלגת עלה ירוק, מזדהה בשמה בדיונים בכנסת ואף מגישה בשמה תביעות ועתירות לבית המשפט, עושה זאת לכאורה בניגוד לפסק דין של בית המשפט - כך עולה מהחלטת רשם המפלגות היום

חבורת האנשים השנויה במחלוקת בהובלת עו”ד דקל עוזר (המזדהה לאחרונה בשם “חץ דוד”), שהשתלטה בשנה האחרונה על מפלגת עלה ירוק תוך שהיא מנהלת את דף הפייסבוק שלה, מזדהה בשמה בדיונים בכנסת ואפילו מגישה בשמה עתירות ותביעות לבית משפט – עושה זאת לכאורה שלא בהתאם לפסיקת בית המשפט, כך קובע רשם המפלגות הבוקר (חמישי).

בועז וכטל
בועז וכטל, בא-כוח מפלגת עלה ירוק האמיתי לפי החלטת רשם המפלגות הבוקר

בהחלטתה של עו”ד שולי אבני-שוהם, רשמת המפלגות, שנשלחה היום הן לעו”ד עוזר והן למר בועז וכטל (מייסד המפלגה) נכתב בשורה התחתונה כי “מר חץ דוד איננו חבר בהנהלת המפלגה ואינו משמש עוד כבא-כוחה, ואילו מר וכטל ישמש כבא כוח המפלגה לעניין רשימת מועמדים”.

המשמעות היא שחבורת האנשים שהציגה עצמה כהנהלת עלה ירוק בשנה האחרונה, עשתה זאת אולי שלא ברשות. יתרה מכך, תביעה ייצוגית שעו”ד עוזר וחבורתו הגישו לאחרונה לבית המשפט בשם מפלגת עלה ירוק, הוגשה אולי לכאורה שלא כדין, או בחוסר סמכות, שכן רק בא-כוח המפלגה יכול לחתום על ייפוי כוח לייצוג המפלגה, בעוד שבייפוי הכוח שצורף לתביעה לא מופיעה חתימתו של מר וכטל.

למגזין קנאביס נודע כי בעקבות החלטת רשם המפלגות מתכוון וכטל לפנות כעת גם לחברת פייסבוק, כדי שזו תשיב לידיו את ניהול דף הפייסבוק הרשמי של המפלגה, שמאז ההשתלטות משמש בין היתר להפצת מידע שנוי במחלוקת על ידי אותה קבוצת אנשים.

רשמת המפלגות חוזרת למעשה בהחלטתה מהיום על ההחלטה בפסק הדין מאוגוסט 2022, שלושה חודשים לפני הבחירות האחרונות, בה נקבע כי וכטל מסכים שעו”ד עוזר יקבל את הובלת המפלגה למשך קמפיין הבחירות, אך אם לא יצליח לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת, תחזור המפלגה לידיו של וכטל.

כאמור, למרות פסק הדין, ולמרות שהמפלגה כשלה כישלון חרוץ כשקיבלה בבחירות את מספר הקולות הנמוך ביותר בהיסטוריה שלה מאז הוקמה לפני כ-25 שנה, עו”ד עוזר וחבורתו הודיעו לוכטל על דעת עצמם על הדחתו מהמפלגה, והשתלטו עליה.

בהחלטת רשמת המפלגות היום פורט בין היתר כי “בתאריך 11.2.23 פנה עו”ד דקל חץ דוד עוזר והודיע כי מר בועז וכטל הודח מהמפלגה ואינו משמש עוד כבעל תפקיד. פנייתו הועברה לתגובת מר וכטל אשר הודיע כי הוא דוחה אותה ומעיון במסמכים שהוגשו עולה כי אין בסיס לטענות שהועלו על ידי מר חץ”.

לדברי רשמת המפלגות, “בהסכם נכתב כי מר חץ מסכים כי אם המפלגה לא תכנס לכנסת בבחירות הקרובות, הוא יתפטר מהנהלת המפלגה ומתפקידו כיו”ר וכי גם מר גיל קיטאי יתפטר מתפקידו כממלא-מקומו, ומוסכם כי וכטל ימונה לב”כ המפלגה, וכי עד אחרי הבחירות חץ מתחייב שלא יפעל להדחתו של וכטל מהנהלת המפלגה. הבחירות התקיימו ביום 1.11.22 וההדחה של וכטל התקיימה ביום 31.10.22. נוכח זאת נראה כי ההדחה בטלה שכן בוצעה לכאורה בניגוד להתחייבות מר חץ, שהינה חלק בלתי נפרד מהסכמת הצדדים ואף תועדה בפרוטוקול, כך שלא ניתן לחזור ממנה”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר