“הלוואי לא היו עושים לכם את זה” – רוקח מאבד עשתונות מול מטופלים

מקרה מצער: רוקח בסניף סופר-פארם לא מצליח להתמודד עם לחץ המטופלים ומתפרץ כשהוא נואש ולא מצליח לתת תשובות: "הלוואי ולא היו עושים לכם דבר כזה" אמר, כמעט על סף בכי.

“אין לי תשובות, הלוואי שלא היו עושים לכם את זה”

מחדלי רפורמת הקנאביס הרפואי מגיעים לשיא חדש: א’, רוקח באחד הסניפים של רשת סופר-פארם, מאבד עשתונותיו מול מטופלים שלא מצליחים למצוא קנאביס.

“הלוואי שלא היו עושים לכם את הדבר הזה,” צעק תוך שהוא נראה נואש ממש. “תפסיק לצעוק עליי, אין לי תשובות, אם היה לי תשובות היה לי תשובות,” הוסיף.

עוד אמר: “עשו לכם עוול, למה אני צריך לספוג את הצעקות? מה אני עשיתי לך? אני לא עשיתי לך כלום”.

ברקע נשמע אחד המטופלים צועק לעבר הרוקחים כי “אתם מנסים למכור פה תפזורת”, ככל הנראה במחאה על המחסור בתפרחות.

א’ התייחס היום למקרה ואמר רק כי “אני מצטער על כל האירוע אבל לפעמים כבר אי אפשר יותר”.

גורמים במשרד הבריאות מדווחים כי אחת הסיבות למחסור החמור הוא שמטופלים מבקשים זנים בקטגוריית T20/C4, כלומר כאלו המכילים כ-20% THC ואינם בנמצא בגלל חברות הגידול.

“אחת הבעיות המרכזיות היא מחסור ב-T20, וזאת למה? המגדלים לא מצליחים לגדל זנים עם THC גבוה,” אומר גורם במשרד. “פעם היו בודקים צמח אחד (הכי מוצלח) ולפי זה כותבים מינון. היום כאשר מחשבים ממוצע, כמו שצריך, מסתבר שזנים שהיו בעבר 20 הם בעצם 15 או פחות”.

מסופר פארם נמסר כי “רוקחי רשת סופר-פארם עושים לילות כימים על מנת לתת מענה למטופלי הקנאביס. זאת מבלי שיש להם או לרשת כל שליטה על כמות המלאי או על טיבם של המוצרים. הרוקחים סופגים זעם רב ולעיתים אף אלימות עקב המחסור במוצרי הקנאביס. רק היום לקוח ניפץ בזעם את דלפק בית המרקחת באחד הסניפים. לגבי הסרט שהופץ – אנו מצרים על המקרה – לצערנו גם כאן הרוקח ספג צעקות קשות מלקוח ובכל מקרה אנו ממשיכים לבדוק את הנושא.”

אחד הפתרונות האפשריים לעומס הכבד על בתי המרקחת ולמחסור ועליית המחירים הוא אימוץ של רעיון שהוצג במאמר מערכת במגזין קנאביס לפיו יתאפשר שיווק ישיר של קנאביס מהמפעל ישירות למטופלי. במשרד הבריאות שוקלים לאמץ זאת וייתכן שהשינוי יבוא בקרוב (פרטים כאן).

ראו עוד: יומנו של רוקח קנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר