ראש עיריית וושינגטון אישר: דה-קרימינליזציה בבירת ארה”ב

עשן בבית הלבן? ראש עיריית וושינגטון, בירת ארה”ב, אישר אמש את הצעת החוק לדה-קרימינליזציה (אי-הפללה) של שימוש עצמי במריחואנה וחשיש.

מועצת עיריית וושינגטון (.D.C), בירת ארה”ב, אישרה לפני חודשיים ברוב גדול את הצעת החוק החדשה להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בעיר. אמש חתם ואישר ראש העיר את החוק החדש.

וינסנט גריי, ראש עיריית וושינגטון
וינסנט גריי, ראש עיריית וושינגטון, בירת ארה”ב

ראש העיר וינסנט גריי חתם אמש (ב’) על הצעת החוק ובכך אישר את החוק החדש הקובע כי מי שייתפס עם עד 28 גרם מריחואנה לשימוש עצמי יעמוד בפני עונשי קנס כספי בלבד של עד 25$ דולר (כ-90 ש”ח) ולא בפני עונשי מאסר כפי שנהיג היה עד היום. עם זאת, שימוש במריחואנה בציבור ומכירה או קנייה של מריחואנה עדיין יוגדרו כעבירה פלילית על פי החוק.

החוק צפוי כעת לעבור לעיונו של הקונגרס האמריקני שרשאי לבטלו תחת הסמכות הפדרלית בתוך 60 יום. עם זאת, לפני כשנה הצהיר הנשיא אובמה כי הממשל הפדרלי לא יתערב במדינות שתחלטנה לקדם את נושא הלגליזציה ולכן מעריכים כי הקונגרס צפוי לאשר את החוק החדש.

ערים נוספות בארה”ב אישרו לאחרונה חוקים חדשים להפסקת הפללה ביניהן פורטלנד, בה אושרה לגליזציה של עד 70 גרם מריחואנה לשימוש עצמי וכן 3 ערים נוספות במדינת מישיגן (פרנדייל, לנסינג וג’קסון) בהן אושרו חוקי לגליזציה להחזקה של עד 28 גרם מריחואנה לשימוש עצמי.

במקביל, באלסקה תעלה בחודש אוגוסט למשאל-עם הצעת חוק חדשה ללגליזציה מלאה של קנאביס, בדומה לחוקים שנתקבלו זה מכבר במדינות וושינגטון וקולורדו.

ראו גם: הולנד מציגה: דה-קרימינליזציה עובדת!
ראו גם: לגליזציה, דה-קרימינליזציה או קנאביס רפואי?

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי