טוען...

קשישים ישראלים מעשנים קנאביס רפואי

וידאו ויראלי של ‘ידיעות אחרונות’ מציג ישראלים בני ובנות הגיל השלישי המעשנים, מאדים, אוכלים או בולעים קנאביס על צורותיו, כדי להקל על הכאבים ולשפר את מצב הרוח. לפחות על פי העדויות נראה שרובם ככולם מרוצים. צפו:

“נפצעתי והייתי בבונקרים ביערות, אני לא מפחד משום דבר ובוודאי שלא מקנאביס,” אומר דב, ישראלי בן 92 הסובל מכאב עצבי. “לא חיפשתי מצברוח לריקודים או מה שהצעירים מחפשים.”

יהודית, אשתו של דב, בת 88, מספרת כי אחרי שדב מעשן מצב הרוח שלו משתפר. “הוא מקטר פחות,” היא אומרת.

לילי שפירא, בת 82 הסובלת מכאבים כרוניים, מספרת ש”הכאב חוזר בעוצמות גבוהות. כשהתחלתי לצרוך את הקנאביס תוך מספר ימים הרגשתי שהחיים שלי משתנים”.

מימי קובו, בת 87 הסובלת גם היא מכאבים כרוניים, מספרת כי אחרי הפעם הראשונה הרגישה כאילו שתתה טיפה יין. “זה היה מאוד מעניין, חשבתי שארגיש משהו, טמטום או שאני רוצה לישון,” אמרה. “בגלל הסמים הנפוצים בשוק זה עושה שם רע לקנאביס, הם לא רואים את החלק הרפואי אלא רק את ההתמסטלות.”

משה נובלמן, בן 74, מספר שמרואת המשפחה קיבל רק כדורים והבין שצריך פתרון אחר. “הגענו בשביל הזהב לאן שהגענו,” הוא אומר ומאשים את חברות התרופות: “זה נובע מחברות התרופות, אני חושב שהן הצליחו להחדיר את הפחד של לא לקחת שום דבר חדש ושזה לא בריא. אני חושב שזה עניין של מסחר ורווחים”.

ראו גם:
5 דברים לדעת על קנאביס בגיל הזהב

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר