קנדה: מטופלי הקנאביס הרפואי תובעים את משרד הבריאות

מטופלי קנאביס רפואי בקנדה מאשימים את משרד הבריאות כי הפר את פרטיותם וסיכן את חייהם ובטחונם, לאחר ששלח מכתבים גלויים אשר הסגירו את העובדה שהם מקבלים קנאביס ברשיון. בתגובה מתכננים המטופלים להגיש תביעה כנגד הממשל הפדרלי.

משרד הבריאות הקנדי שלח בשבוע שעבר מכתבים לכ-40,000 מטופלים בקנאביס רפואי בכל רחבי המדינה ובהם הודעה על השינוי הצפוי בחוקי הקנאביס הרפואי ועל הרפורמה שתיכנס לתוקפה בחודש אפריל 2014.

ראו: קנאביס רפואי בקנדה: שוק חופשי בשווי 1.3$ מיליארד דולר

המכתבים, שנשאו את לוגו משרד הבריאות ומערכת הקנאביס הרפואי לצד שמותיהם של המטופלים, הסגירו למעשה את העובדה שמקבלי המכתבים הם מטופלים המחזיקים בקנאביס ברשיון. בכך מאמינים המטופלים, סיכנה ממשלת קנדה את בטחונם האישי.

נחשפו שמותיהם של מטופלי הקנאביס הרפואי בקנדה

“חטפתי הלם כשראיתי שעל המעטפה, לצד שמי המלא, רשומות המילים ‘מריחואנה רפואית’ ו’משרד הבריאות’, כך שכל אחד יכול לראות,” סיפרה דבי גריפין, אחת המטופלות, לרשת CBC. “המכתב הזה שם לנו מטרה על הגב וגורם לנו למתח רב שאנחנו כמטופלים לא צריכים.”

למרבה האירוניה, במכתב עצמו פורטו השינויים שצפויים להיכנס לתוקפם בעקבות הרפורמה, שמטרתה, כך על פי הכתוב “להקטין את הסיכון בעקבות המחיר הגבוה של המריחואנה בשוק הבלתי חוקי ולמנוע פלישות לבתים לצורך גניבה.”

“זה בהחלט חשף את המטופלים לסכנה של פלישות לבתיהם. זה חושף אותנו לסיכון של שכנים שייתכן וראו את המכתבים ועכשיו מרכלים על המצב הבריאותי שלנו,” הוסיפה גריפין.

נחשפו שמותיהם של מטופלי הקנאביס הרפואי בקנדה

ג’ורג’ דה-פונט, סגן שר הבריאות הקנדי, פירסם מכתב התנצלות רשמי בשם משרד הבריאות וטען שמדובר בטעות. “הובא לידיעתי שכתוצאה מטעות מנהלתית, המעטפות נשאו את שם התכנית והסגירו את העובדה שהנמענים הם מטופלים בקנאביס רפואי,” אמר. “זהו לא נוהל שגרתי של משרד הבריאות ובשם המשרד אני מתנצל עמוקות על הטעות. אנו נעשה הכל כדי להבטיח ששגיאה דומה לא תחזור.”

אך התנצלותו של דה-פונט לא הספיקה לחלק מהמטופלים, אשר החליטו בסוף השבוע להגיש תביעה רשמית כנגד הממשל.

“אני יודע על אדם אחד לפחות שאיבד את עבודתו בגלל המקרה הזה ועל אלפים שמפחדים שמישהו ייכנס לביתם כדי לגנוב את הקנאביס,” אמר ג’ייסון ווילקוקס, מייסד ארגון ‘קנאביס בקנדה’. “ברגע שהמכתב נחשף לשכן אחד, כל העיירה מתחילה לדבר על זה. מדובר בנזק עצום, במיוחד לכאלו שחיים באזורים שמרניים יותר המתנגדים לשימוש במריחואנה.”

התביעה תוגש כפי הנראה במהלך השבוע הקרוב.

ראו עוד: דו”ח הכנסת: קנאביס רפואי בקנדה, הולנד וארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר