קנאביס רפואי: 10 יתרונות מבוססי מחקר שחייבים להכיר

קנאביס מכיל סגולות רפואיות מדהימות ורבות, מחיסול תאים סרטניים, דרך שיכוך כאבים ועד מניעת התקפי אפילפסיה ועוד. בשימוש נכון, קנאביס רפואי יכול להוות תחליף מושלם לתרופות קונבנציונליות רבות שעשויות להיות מסוכנות או ממכרות. אז הנה 10 יתרונות של קנאביס רפואי:

1. קנאביס מונע והורג סרטן

עשרות מחקרים עסקו במהלך השנים בהשפעת הקנאביס על תאים סרטניים, וגילו כי יכול לעזור לא רק בהקלה על סבלם של חולים, אלא ממש להילחם בסרטן ואף למנוע התפתחות שלו מבעוד מועד.

קנאביס נלחם במחלת הסרטן ואף מגן על התאים הרגילים מהתפשטות המחלה
קנאביס מונע והורג סרטן

באוגוסט האחרון הצהיר המכון האמריקאי לחקר הסרטן כי קנאביס הוא אכן תרופה אפשרית למחלה הנוראה, ואף יש עדויות כי הוא מסייע בהגנה על התאים הרגילים מפני התפשטותה.

2. קנאביס מאלחש כאבים

אחד היתרונות המוכרים ביותר של קנאביס רפואי, בגינו הוא גם מסופק לחולים כטיפול , הוא יכולתו לעמעם ולאלחש כאבים באופן יעיל.

הקנאביס מהווה סכנה לחברות התרופות כיוון שהוא משמש תחליף יעיל, זול ולא ממכר, לעומת תרופות המרשם המסוכנות, אליהן מכורים היום כמיליון ישראלים.

3.קנאביס מונע התקפים אפילפטיים

במחקר שנערך באוניברסיטת וירג’יניה בארה”ב בשנת 2003, גילו החוקרים כי מריחואנה בצורתה הטבעית משחקת תפקיד חשוב בשליטה ובמניעת התקפי אפילפסיה. מחקר אחר הראה כי הקנאביס יכול לסייע בצמצום עד 50% מההתקפים.

שארלוט פיגי – ילדה חולת אפילפסיה המטופלת בשמן קנאביס רפואי
שארלוט פיגי – ילדה חולת אפילפסיה המטופלת בשמן קנאביס רפואי

מעבר למחקרים ניתן גם לראות את ההשפעה המדהימה שיש לקנאביס על חולי אפילפסיה, אפילו מסוגים קשים, בעיניים. דוגמא אחת ובולטת במיוחד היא הילדה שארלוט פיגי, הסובלת מצורה קשה של אפילפסיה (תסמונת דרווה) ועל שמה קרוי הזן ‘שארלוט ווב’ (Charlotte’s web) שפותח במיוחד לטיפול ברעידות הקשות.

פיגי הצטלמה גם לסרטו של ד”ר סנג’יי גופטה ‘גראס 2‘.

4. קנאביס חומר אנטי דלקתי

מחקרים מראים כי חלק מהרכיבים הפעילים בקנאביס מכילים סגולות אנטי דלקתיות חזקות ואף סגולות המסייעות להעלמת בצקות.

הקנאביס יעיל גם בטיפול בדלקות מעיים, וכן בדלקות פרקים.

5. קנאביס פותר בעיות שינה

האפקט המרגיע של הקנאביס מסייע, בעיקר כאשר נצרך בסמוך לשינה, לשיפור איכות ועוצמת השינה, ואף יעיל כפתרון לאינסומניה – קשיי הירדמות כרוניים.

קנאביס מסייע לשיפור איכות ועוצמת השינה
קנאביס מסייע לשיפור איכות ועוצמת השינה

בשנה שעברה הודה מנהיג מפלגת האופוזיציה בברמודה כי נתן קנאביס לאביו בן ה-70, זאת כדי לטפל באינסומניה ממנה סבל. הוא סיפר כי זו הייתה התרופה הראשונה שעזרה לו.

6. קנאביס לאיחוי שברים וחיזוק עצמות

מחקר ישראלי שפורסם השנה בירחון רפואי אמריקאי העוסק בחקר העצמות, מראה כי צריכת קנאביס מסייעת לאיחוי עצמות שבורות.

חוקרים אחרים ציינו בעבר כי המערכת האנדוקנבינואידית היא בעלת השפעה חיובית בעיכוב תהליך דילול העצם, מה שעשוי בעתיד לסלול את הדרך לשימוש בקנבינואידים לטיפול במחלות הקשורות לעצמות הגוף, כדוגמת אוסטאופורוזיס.

7. קנאביס מעורר תיאבון

אחת מתופעות הלוואי של הקנאביס, שזוכה לשם טוב ורע במקביל, היא הגברת התיאבון המכונה בשפת העם מאנצ’יז. התופעה נפוצה יותר אצל גברים, אך קיימת אצל נשים.

קנאביס פועל כמעורר תיאבון טבעי ויוצר את תחושת המאנצ'יז
קנאביס פועל כמעורר תיאבון טבעי

הקנאביס פועל כמעורר תיאבון טבעי, המסייע למשל לחולי קרוהן (מחלה בדרכי העיכול) או לקשישים שזקוקים למזון אך מתקשים לאכול אותו.

8. קנאביס מפחית בחילות

אחת מהסגולות הרפואיות הידועות של קנאביס, שזכתה לגיבוי של מחקרים מקיפים, היא היכולת שלו לצמצם ואף להעלים לחלוטין התקפי בחילות, בעיקר במקרים של חולי סרטן שעוברים טיפולי כימותרפיה.

יכולת זו של הקנאביס יכולה לשמש גם נשים הסובלות מבחילות במהלך התסמונת הקדם וסתית ואף במהלך ההריון, ולהוות תחליף לתרופות למניעת בחילות ולטיפול באנורקסיה.

9. קנאביס נלחם בדיכאון ובחרדה

אחת מתופעות הלוואי הסטיגמטיות של הקנאביס הוא הרגשת פרנויה חריפה לאחר הצריכה. בפועל, ישנם צרכנים מסוימים שאכן ירגישו פרנויה לאחר עישון של זנים שאינם מתאימים להם או בכמות גדולה מדי, אך ככלל מכיל הקנאביס סגולות המסייעות להרגעת תחושות של דיכאון וחרדה.

קנאביס משמש בתור נוגד חרדה ומפחית תחושות של לחץ ודיכאון
קנאביס משמש בתור נוגד חרדה ומפחית תחושות של לחץ ודיכאון

הזנים המתאימים לטיפול בדיכאון הם בעיקר זני אינדיקה, המתאימים גם לטיפול בחרדה ובבעיות שינה.

10. מעודד התפתחות תאי מוח חדשים

מחקר שבדק את השפעותיו של הקנבינואיד CBC על הגוף והמוח, מצא כי הוא מכיל פוטנציאל משמעותי לסייע לתופעת התחדשות תאי המוח (נוירוג’נסיס).

מחקרים מקבילים שבדקו את יכולתם של ה-CBD וה-THC, לעודד את אותה התופעה, מצאו כי הקנאביס יכול לסייע להעלאת קצב התהליך בשיעור של עד 40%.

ראו עוד:
המדריך להוצאת רישיון קנאביס רפואי
ילדים לאמהות שצרכו גראס בהריון רואים טוב יותר
מחקר חדש: קנאביס מפחית הסיכון לסוכרת ומחלות לב
קנאביס רפואי: מהו “אפקט הפמליה” – ולמה הוא חשוב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר