קנאביס רפואי בכדור: חברה מפתחת תרופות ממריחואנה עבור אפילפסיה, סוכרת וקוליטיס

חברת התרופות הבריטית GW Pharmaceuticals, מתכננת להתמקד השנה בפיתוח תרופות מקנאביס לטיפול בסוכרת, קוליטיס ואפילפסיה.

GW Pharmaceuticals היא החברה היחידה בעולם שפיתחה תרופה מהרכיבים הטבעיים של הקנאביס. “סטיבקס“, תרופת מרשם המגיעה בצורת תרסיס לטיפול בכאבים אצל חולי סרטן, היא המוצר המוכר ביותר של GW ואושרה לשימוש כבר במספר מדינות ביניהן ישראל, קנדה, בריטניה ולאחרונה גם צרפת ואיטליה.

סטיבקס
סטיבקס – תרופה ממריחואנה

במטרה להיכנס עמוק יותר לשוק התרופות, מתכננת GW להתמקד השנה במחקרים ופיתוח של תרופות מבוססות קנאביס עבור סוכרת, קוליטיס ואפילפסיה.

קנאביס כבר הוכח במספר מחקרים כיעיל לטיפול בסוכרת על ידי שיפור תפקודו של האינסולין בדם והפחתת רמות הסוכר וכן כיעיל לטיפול באפילפסיה (מחלת הנפילה). במחקר ישראלי שנערך השנה בבי”ח מאיר בכפר סבא נמצא גם כי קנאביס יעיל לטיפול בקוליטיס.

על פי הערכות ישנם בעולם למעלה מ-350 מיליון חולי סוכרת מבוגרים. “חולים שיקבלו תרופה מבוססת קנאביס, יוכלו לטפל במחלה בעזרת תרסיס או קפסולה במקום בעזרת זריקות ומחטים כפי שקורה היום,” אומר מייק קוט’ורן, דירקטור במרכז מחקר של אוניברסיטת בקינגהם באנגליה ויועץ של חברת GW.

GW Pharmaceuticals, עם רווחים של למעלה מ-50 מיליון דולר בשנה, מהמרת על הקנאביס בגדול והיא למעשה החברה היחידה בעולם המשתמשת במרכיבים טבעיים של הקנאביס לצורך פיתוח התרופות. זאת בניגוד לחברות אחרות המשתמשות בתוצרים סינטטיים דומים או זהים לאלו של הצמח הטבעי. החברה מגדלת שדות קנאביס שלמים תחת בקרת איכות גבוהה במיוחד וממצה את מרבית החומרים הפעילים לתמצית רפואית.

עם זאת, רבים טוענים שה”סטיבקס” אינה יעילה כמו הטיפול בצורתו הטבעית של הקנאביס וכי העלות הגבוהה שלה, 3,000 ש”ח בערך, מהווה מכשול מהותי בדרך לעזרה אמיתית לחולים.

ראו גם: למי שייך הקנאביס? חברות התרופות במרדף אחר רישום פטנטים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר