קנאביס לפוריות: מריחואנה יכולה להגביר ייצור זרע אצל גברים

בניגוד לטענות על כך שצריכת קנאביס עלולה לגרום לספירת זרע נמוכה, מחקר חדש מצא דווקא שמריחואנה יכולה לשמש כפתרון לבעיות פוריות אצל גברים. במחקר נמצא שאחד מקולטני הקנבינואידים בגוף הוא בעל השפעה ייחודית על ספירת הזרע ואף יכול לעודד יצור תאי זרע חדשים.

במשך עשרות שנות התעמולה נגד קנאביס פורסמו טענות שונות הנוגעות לנזקים להם הקנאביס גורם לכאורה – מאלימות והתאבדויות, דרך סכיזופרניה ופסיכוזות ועד לתאונות דרכים והפקרות מינית.

אחת הטענות הבודדות שעוד נשמעת לפעמים גם היום היא זו הגורסת שצריכת קנאביס פוגעת בפוריות הגברית. במחקר שפורסם בשנת 2003 קבעו החוקרים כי הזרע הגברי עלול “להישרף” עוד בדרכו לביצית עקב עודף השקעת אנרגיה.

“המפתח החדש בטיפולי פוריות”

עם זאת מחקר חדש שפורסם בירחון המדעי FASEB מראה כי ייתכן שלקנאביס דווקא השפעה חיובית על פוריות הגבר והגברת ייצור הזרע.

בהודעה לעיתונות שפורסמה השבוע דווח כי “קולטן מריחואנה עשוי להיות המפתח החדש בטיפולי פוריות אצל גברים”.

“האפשרות לשפר את פוריות הגבר היא אחד הדברים בהם התמקד מחקר זה,” מסבירה מנהלת המחקר ד”ר פאולה גרימלדי. “זאת מאחר וחוסר פוריות היא בעיה עולמית שפוגעת בכ-15% מהזוגות ולה הגברים אחראים ב-20 עד 70 אחוז מהמקרים.”

גם זה בטח יעניין אותך

התגברות קצב ייצור הזרע

במחקר נבדקו 3 קבוצות של עכברי מעבדה. בקבוצה אחת הפעילו החוקרים את קולטן CB2 (אחד מקולטני המערכת האנדוקנבינואידית), בקבוצה השנייה כיבו החוקרים את פעולת הקולטן, ובקבוצה השלישית ניתנה לעכברים תמיסת מלח רגילה שלא אמורה להשפיע כלל.

לאחר 14 עד 21 ימים החוקרים מצאו שקבוצת העכברים אצלה הופעל הקולטן CB2 הראתה התגברות בקצב ייצור הזרע (Spermatogenesis). הקבוצה שאצלה כובה הקולטן הראתה האטה בקצב ייצור הזרע – מה שמעיד על כך שלמערכת האנדוקנבינואידית (המופעלת על ידי קנבינואידים) ישנו תפקיד חשוב בתהליך הפוריות.

ת’ורו פדרסון, העורך הראשי של ירחון FASEB, אמר: “היתרון של קנבינואידים בייצור זרע… הוא בעל פוטנציאל מבטיח לרעיון חדש לטיפול בבעיות פוריות אצל גברים”.

ראו גם:
מריחואנה וסקס: שילוב קלאסי
לנשים בלבד: שמן סיכה מקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר