קנאביס חוקי – עכשיו גם בוושינגטון

יום היסטורי בארה”ב: 24 חנויות קנאביס חוקיות נפתחו הבוקר (ג’) לראשונה במדינת וושינגטון. צפו בדיווח:

שנה וחצי לאחר משאל העם בו הצביעו התושבים בעד לגליזציה של קנאביס, וחצי שנה אחרי שבקולורדו כבר נכנסו החוקים לתוקפם, הצטרפה הבוקר (ג’) מדינת וושינגטון לפיילוט הלגליזציה של ארה”ב. למעלה מ-300 חנויות לממכר מריחואנה וחשיש צפויות להיפתח במהלך השנה בכל רחבי המדינה ונראה שבשבועות הקרובים יהיה עומס כבד בחנויות הראשונות שיפתחו שעריהן.

במהלך יום המכירות הראשון תיפתחנה 24 חנויות ראשונות, מתוכן 14 במערב המדינה ו-10 במזרח וברובן ככולן צפויים המחירים להיות גבוהים מאלו שבשוק השחור ולהגיע עד ל-20 עד 25 דולר לגרם, עקב המיסוי הגבוה שהוטל על הענף.

קייל הולדוורת'
קייל הולדוורת’, לקוח הקנאביס החוקי הראשון בוושינגטון, מחזיק חבילה עליה שילם 26.50$ ובה שני גרם של “OG Pearl Kush”

עם זאת, חלק מהחנויות התחייבו למחירים נמוכים ואם להסתמך על הנתונים מקולורדו, נראה שרבים בציבור מוכנים לשלם את גם המחיר העודף בכדי לרכוש את הקנאביס כחוק. ואכן, החשש העיקרי של בעלי החנויות בוושינגטון בימים אלו הוא ממחסור באספקה ומחוסר יכולת לעמוד בדרישה הגבוהה מהציבור.

על פי החוקים החדשים יוכלו תושבי וושינגטון לרכוש עד 28 גרם מריחואנה וחשיש לשימוש עצמי ללא חשש מן הרשויות. עם זאת, בדומה לקולורדו, העישון בציבור עדיין אסור וקנסות כספיים יינתנו לאלו שיעברו על החוק. בניגוד לקולורדו, תושבי וושינגטון לא יורשו לגדל קנאביס בביתם ומוצרי מזון המכילים קנאביס ייאסרו בינתיים למכירה.

עדכונים רציפים מוושינגטון:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר