מגלגל...

קנאביס ואפילפסיה – הסיפור האישי שלי

במונולוג מרגש מתארת ענבר אזולאי, הסובלת ממחלת הנפילה (אפילפסיה), כיצד עוזר לה הקנאביס בהתמודדות עם המחלה ומדוע משרד הבריאות לא מאשר לה לקבל קנאביס רפואי באופן חוקי.

אני רוצה לשתף אתכם בסיפור האישי שלי…

אני חיה עם אפילפסיה (מחלת-הנפילה), שזו תסמונת שמתבטאת בהתקפים מסוגים שונים, מבהייה באוויר למשך שניות ספורות, ועד לאובדן-הכרה מלווה בפרכוסים (רעדות) של הגוף.

האפילפסיה הופיעה אצלי לאחר תאונה בגיל 9, ומאז, משך 30 שנה, קיבלתי תרופות כימיות שעזרו רק במעט ולא מנעו את ההתקפים. בתקופות שהיו לי התקפים, היו מעלים לי את המינון של התרופה. פעמיים גם נתנו לי שילובים של תרופות כמו של דפלפט (וואלפורל) ופנוברביטל, שהם שילובים מסוכנים מאוד שעלולים לגרום למוות. אבל אז לא ידעתי את זה, וספרים על תרופות לא היו בכל ספרייה. עם השנים חקרתי את הנושא דרך האינטרנט, ולפי מה שגיליתי, זה שאני עדיין חיה, זה נס.

מנגד, בתקופות בהן צרכתי קנאביס, אף פעם לא היו לי התקפים. חייתי חיים רגילים ומלאים והרגשתי שהגעתי לנחלה. מצאתי תרופה שבאמת עוזרת וללא תופעות לוואי כמו הכדורים המסוכנים שנהגתי לבלוע כל יום. למרות זאת, סביבתי ואפילו רופאיי, כולל נוירולוגים (רופאי-עצבים), התנגדו בחריפות לשימוש בקנאביס.

קנאביס - תרופה טבעית

במחקר שערך ד”ר בן וויילי, מנהל המחקר במחלקת התרופות של אוניברסיטת רידינג, מצא וויילי כי מרכיבים מצמח הקנאביס יעילים ותורמים במניעת התקפי אפילפסיה וללא תופעות הלוואי הקשות הנגרמות עקב נטילת תרופות קונבנציונאליות.

“בגלל הסטיגמה השלילית שנוצרה לקנאביס בעקבות מסעות התעמולה בארה”ב בשנות ה-60 וה-70, מרבית האנשים נוטים לזלזל בקנאביס ולהתייחס אליו כסם,” אמר ד”ר וויילי. “הם לא מצליחים להתנתק משטיפת המוח ולבחון את הסגולות הרפואיות של הצמח באופן אובייקטיבי.”

ראו עוד: קנאביס יעיל לטיפול באפילפסיה (מחלת הנפילה) – מחקר

לפני 5 שנים, כשנודע לי לראשונה שהתרופות גרמו לי למחלת-פרקים-ניוונית (אסטרוארתריטיס), לאחר שהייתי שפן ניסיונות של הרופאים שניסו עליי כל תרופה קיימת וכשלא יכולתי לסבול יותר את כאבי הפרקים שאין שום משכך כאבים שיכול להפסיק אותם, החלטתי על דעת עצמי להפסיק לקחת תרופות. פניתי למטפל בכיר ברפואה סינית מסורתית שמטפל בי בדיקור והוא הדריך אותי מבחינה תזונתית, מה עדיף לי לאכול, וממה עדיף לי להתרחק, ונתן לי רשימה של מזונות ותבלינים הטובים לטיפול באפילפסיה.

הרפואה הסינית המסורתית והקנאביס עשו את מה שהתרופות הכימיות לא הצליחו לעשות – הם הפסיקו לגמרי את ההתקפים מהם סבלתי וגם החזירו אותי לעמוד על הרגליים ואפילו לרקוד. כן, היום, בזכות הרפואה הסינית והקנאביס, אני גם לא צריכה את מקל ההליכה שלי.

קנאביס סם מסוכן, הנה קח קצת תרופות

אבל… חוזרים לסיפור התרופות: לאחר 30 שנה, עם כמויות של תרופות שמתאימות יותר לפיל מאשר לבן-אדם, הגוף שלי מפרק היום את כל הרעלים, כל הגוף שלי מלא פצעים, שפורצים מעצמם. יש ימים, שאני ישנה בלי סוף ויש ימים שאני לא יכולה לישון בכלל. קשה לי לאכול, אני מנוזלת כל הזמן, ולפעמים הנזלת גורמת לי לקוצר נשימה (התקפים דומים לאסטמה וברונכיט), אני אלרגית להמון דברים ועוד… (זה רק חלק קטן מהרשימה).

ייקח לגוף שלי עוד זמן, להיפטר מהרעלים האלה. אגב, אין לי אישור לקנאביס רפואי, מסרבים לתת לי – הם טוענים שהאפקט של התרופות האנטי-אפילפטיות הוא טוב, למרות שגם עם כמויות אדירות של תרופות אני סובלת התקפים.

לידיעה כללית: יש אנשים עם אפילפסיה, שהתרופות גורמות להם לאוסטופורוזיס (דלילות העצם), ואחרי כל התקף פרכוסים הם נשארים עם עצם אחת (או יותר) שבורה!

ראו עוד: איך קנאביס מציל את חייו של ילד בן 6 הסובל מאפילפסיה

איזו אכזריות זו לדחוף לנו תרופות כימיות שהורסות לנו את הגוף ושאותן אנחנו “חייבים לקחת כל החיים” ולא לגלות לנו שיש תרופה טבעית, כמו הקנאביס, שלא פוגעת בגוף בכלל… ולא לגלות לנו גם, שלרפואה הסינית יש פתרונות טבעיים טובים יותר מהתרופות הכימיות!

לסמים הכימיים, שהורסים את הגוף, הם קוראים רפואה. לקנאביס, שהוא טבעי ומרפא, הם קוראים סם… אבסורד מוחלט!

פוסט נוסף של ענבר: למה אני בעד קנאביס – האמת על ההיסטוריה והאינטרסים מאחורי הצמח

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר