מגלגל...

קנאביס בפריחה אוטומטית – לשתול ולגדל בחוץ בכל עת שמתחשק לנו…

מתים לגדל קנאביס איכותי אבל אין לכם מקום בבית? חולמים על עשרות גרמים של ירוק משובח אבל אתם לא רואים כיצד התחביב החדש יכנס ללו”ז העמוס שלכם? יש לנו עבורכם פתרון מושלם: זני קנאביס אוטומטיים – גידול מריחואנה מעולם לא היה יותר נגיש וקל…

“לכל זמן, ועת לכל חפץ תחת השמים ; עת ללדת ועת למות ; עת לטעת ועת לעקור נטוע…” (קהלת פרק ג’).

את המשפט היפה הזה מתוך מגילת קהלת לימד אותנו שלמה המלך כבר לפני למעלה מאלפיים שנה ובהחלט ניתן להשליך אותו בהרבה מובנים על חיינו ביום-יום, אולם כשזה מגיע לגידול קנאביס, אפשר לומר שהאנושות הצליחה למתוח את מימד הזמן באופן מרשים כך שהתקופות בהן ניתן לגדל מריחואנה בחוץ יהיו גמישות הרבה יותר. למעשה, היום כבר לא צריך להמתין לעונה מסוימת בשביל לגדל גאנג’ה תחת כיפת השמים. אתם שואלים כיצד? פשוט מאוד – זנים אוטומטיים.

מתי העונה? – כל השנה!

כידוע, צמח הקנאביס צומח וגדל כל עוד הוא נמצא במקום בו הוא מקבל הרבה שעות אור ומעט שעות חושך. ברגע שכמות שעות האור צונחת וכמות שעות החושך עולה, הקנאביס מתחיל בתהליך הפריחה שלו. זו הסיבה מדוע בגידול פנים אנו נותנים לצמח 18 שעות אור בשלב הצמיחה (יש כאלה שנוהגים לתת גם 24 שעות) ובשלב הפריחה מכוונים את המנורה כך שתדלוק רק 12 שעות ביום.

בגידול חוץ המצב קצת שונה. כאן אנו תלויים באור השמש והיא כידוע עובדת לפי הלו”ז שלה. בדרך-כלל מגדלי קנאביס בחוץ יתחילו את מלאכת ההנבטה והשתילה בסביבות חודש מרץ-אפריל כך שהצמח יגדל לאורך האביב והקיץ ובסביבות אוקטובר-נובמבר יגיע עת הקציר.

לעומת זאת, עם זני קנאביס אוטומטיים אין ממש חשיבות למצב השמש בשמיים. זנים אלו מסוגלים לעבור את כל התהליך מהנבטה עד קציר בקצב מרשים של פחות מ-80 יום וללא כל תלות כאמור בעונה מסוימת!

מה זה בעצם “זנים אוטומטיים”?

זני קנאביס אוטומטיים הם זנים שמבחינת גנטיקה כבר “מתוכנתים” להוציא פרחים לפי ה”שעון ביולוגי” שלהם ולא לפי חשיפה לכמות של שעות אור וחושך כפי שהכרנו עד עכשיו. ה”פטנט” הזה מהווה פריצת דרך מכיוון שהוא משחרר הרבה מאוד מגדלי קנאביס מהצורך להמתין לתקופה מסוימת בשנה כדי להתחיל לשתול את הצמחים. יש לך זרעים? פשוט תשתול אותם…

Ruderalis - האח הקטן של"סאטיבה" ו"אינדיקה"
Ruderalis – האח הקטן של”סאטיבה” ו”אינדיקה”

כמעט כל זני הקנאביס האוטומטיים מחזיקים בקשר תורשתי כזה או אחר לסוג מסוים של מריחואנה שמעט מאוד אנשים מכירים – “רודראליס” (ruderalis).

ה”רודראליס” הוא למעשה האח הפחות מוכר של שני “תתי המינים” המפורסמים של הקנאביס – ה”אינדיקה” וה”סאטיבה”. ה”רודראליס” מאופיין בכך שהוא צומח נמוך מאוד וזמן הפריחה שלו קצר באופן משמעותי ביחס לשני “האחים הגדולים” שלו – הסאטיבה והאינדיקה. כמו כן הרודראליס ידוע בחוסן שלו ובעמידה האיתנה של הצמח גם בתנאים קשים ביותר. כך הוא יכול לצמוח ולהתפתח גם במקומות מסוימים בכדור הארץ בהם האקלים הקיצוני לא מאפשר לשום סוג אחר של קנאביס לצמוח.

איזה קנאביס אתה?

מעריכים כי מקורות הרודראליס הם באזור דרום-מזרח רוסיה על גבול קזחסטן ומשם הוא כנראה התפשט לשאר העולם. עד היום תוכלו למצוא אותו בעיקר בסביבות הרי הקווקז באזור סין ומונגוליה. כמו שכבר הזכרנו, הרודראליס אינו מיתמר לגבהים רציניים וברוב המקרים הוא ינוע בין 30-60 ס”מ. בנוסף לכך, היבול שלו דל מאוד וכמות ה-THC הנמצאת בצמח נמוכה יחסית.

זן הקנאביס האוטומטי הראשון

את הקרדיט עבור היצור והשיווק בכמות מסחרית של זרעי קנאביס אוטומטיים מייחסים בתעשיה לבחור בשם “ד”ר ג’וינט” שזכה לתהילת עולם בעקבות הזן המפורסם שלו – “Lowryder” שהפך ללהיט ענק בקרב מגדלי קנאביס ברחבי העולם וזיכה אותו לתיוג של פורץ דרך בתחום הזה. ה-“Lowryider” המקורי הכיל גנים של זן מקסיקני המכונה “Mexican Rudi” – שילוב של סאטיבה מקסיקנית ורודראליס רוסי.

LowRyder של Dr.Joint
LowRyder של Dr.Joint

מאז יציאת ה- “Lowryder” לשוק, משביחי הזנים לא הפסיקו לשקוד על דרכים לשיפור הביצועים של הצמח. למרות שהפופולאריות של הזן האוטומטי הראשון הייתה בשמים עדיין נשמעו לא מעט טענות וביקורות בקרב מגדלי קנאביס מקצועיים על כך שהזן לא מספק את הסחורה מבחינת כמות היבול שהוא מניב ורמת ה-THC המתקבלת.

כל זה קרה כשהז’אנר עוד היה בחיתוליו ובשוק ניתן היה למצוא זנים בודדים מהסוג הזה. מה גם שבאותה תקופה רוב משביחי הזנים נהגו ליצור זנים אוטומטיים בעיקר עם הכלאות בין “רודראליס” ל- “אינדיקה” מכיוון שזני “אינדיקה” מפריחים לרוב בזמן קצר יחסית אך כיום ניתן לראות בתחום הזנים האוטומטיים עליה משמעותית בשימוש ב- “סאטיבה” לייצור זנים אוטומטיים – עובדה שמזכה אותנו, מגדלי הקנאביס, באפשרות בחירה מבין מגוון רחב של זני קנאביס אוטומטיים.

כיום יש כבר לא מעט זנים אוטומטיים עם נתונים מכובדים של כמות יבול, עמידות בתנאי גידול קשים וכמובן רמת THC גבוהה יותר.

יתרונות הזנים האוטומטיים

  • זמן גידול קצר – הזנים האוטומטיים יעברו משלב הנביטה לשלב הקציר בפחות מ-13 שבועות כאשר היום יש לא מעט זנים שמצליחים לרדת מרף ה-8 שבועות!
  • גובה הצמח – זני קנאביס אוטומטיים לא מגיעים לגבהים רציניים ובכך מהווים פתרון מצוין לגידול שלא מושך תשומת לב יתרה.
  • עמידות – זנים אוטומטיים נחשבים ברוב המקרים לצמחים עמידים גם בתנאי גידול לא אופטימליים ועל-כן הם מומלצים בחום עבור מגדלי קנאביס מתחילים.

חסרונות הזנים האוטומטיים

  • רמת THC נמוכה – מגדלים רבים התאכזבו מה- Lowryder הראשון על כך שכמות ה-THC של הצמח לא הייתה גבוה במיוחד. טענה זו אכן הייתה במקום אולם מאז עברו מספר שנים וכיום ניתן למצוא זני קנאביס אוטומטיים שמסוגלים להגיע לרמות מרשימות ביותר של THC.
  • יבול דל – טענה נוספת שעולה כנגד הזנים האוטומטיים היא שהם מניבים כמות נמוכה של פרחים. מכיוון שהזנים האוטומטיים נשארים ברוב המקרים בגובה של עד 80 ס”מ (במקרים רבים נמוך בהרבה מכך) כמות הפרחים המתקבלת בסופו של יום היא נמוכה משמעותית ביחס למה שהיינו מסוגלים לקצור בגידול זן קנאביס רגיל – זני קנאביס אוטומטי עלולים להניב פחות מ-15 גרם חומר מוכן לעישון. גם עם הבעיה הזו הצליחו במשך השנים להתמודד אם כי לא בהצלחה מלאה – כיום ניתן למצוא זנים אוטומטיים שיניבו יבול שיעלה על 30 גרם אבל עדיין זה לא מתקרב למספרים שניתן לקצור בגידול קנאביס רגיל.
  • בעיה גנטית – זו סיטואציה שלא מתרחשת הרבה יחסית אבל במצבים מסוימים קורה שהצמח לא קיבל כמו שצריך את הגנים שגורמים לו להפריח והוא גודל רגיל מבלי להוציא פרחים באופן אוטומטי.
גידול פנים של זנים אוטומטיים
גידול פנים של זנים אוטומטיים

לסיכום: בהחלט ניתן לומר שזני קנאביס אוטומטיים עדיין לוקים בחסר ממספר בחינות, אך אין ספק שזהו פתרון מעולה עבור ציבור נרחב מאוד באוכלוסייה שמעוניין לגדל קנאביס איכותי במינימום השקעה וכאב ראש – כולל האופציה שזה יתרחש רחוק מהבית.

אז אם גם לכם נשבר מהמחירים המטורפים של הירוק פה בארץ אך מצד שני קשה לכם לארגן חלל בבית לגידול – קחו את אופציית הזנים האוטומטיים בחשבון – מעט זמן לבזבז, השקעה כספית קטנה והופה – תספיקו לקצור עשרות גרמים של קנאביס משובח מבלי שתספיקו להגיד “Lowryder” …

במידה ואתם מעוניינים לגדל צמח קנאביס אוטומטי תוכלו לרכוש זרעים עם גנטיקה משובחת בעמוד רכישת הזרעים באתר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר