קנאביס בנצרות – האם ישו השתמש במריחואנה?

מלבד הויכוח בעניין רדיפת הצרכנים, אחת הטענות נגד השימוש בקנאביס היא העניין המוסרי – טענות של גורמי דת נגד שימוש בקנאביס נפוצות מאוד מאחר ובחברה בה אנו נמצאים, “מוסר” מיוחס בהכרח ל”דת”.

על אף שאין בידינו סקרים רשמיים המוכיחים זאת, נראה שמרבית האנשים המגדירים עצמם כ”דתיים”, בין אם יהודים או נוצרים, הינם מהמתנגדים המובהקים של השימוש בקנאביס.

בשאלה שפורסמה ב-Ynet השבוע, ענה הרב רונן לוביץ’ כי “לפי ההלכה אסור להשתמש בסמים, אף לא בסמים קלים – ואף לא בכאלה שאינם גורמים להתמכרות מיידית, כגון קנאביס, הנקרא גם מריחואנה.” סביר שהרב, כמו גם רבים בעולם הדתי, אינם מכירים בהיסטוריית השימוש בצמח בימי התנ”ך.

בתוך הויכוח הזה על לגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי, רוחני, רפואי וכו’, ישנו ויכוח תיאולוגי מרתק אשר במרכזו עומדים אזכורים לשימוש בקנאביס בספר התנ”ך ובברית החדשה ע”י לא אחר מאשר נביא הנצרות ישו. מוקד הויכוח בעניין זה הוא המונח “קנה בושם” שמופיע לראשונה ביציאת מצרים.

ראו עוד: קנה בושם – הקנאביס בתקופת התנ”ך
ראו עוד: חוקר טוען כי משה רבנו היה ב”טריפ” במעמד סיני

עד שנות 1930, היה מקובל להניח שהמושג “קנה בושם” מתייחס לקנה סוכר או סתם קטורת ריחנית, אך בשנת 1936 פירסמה שולה בנט, חוקרת פולנית מ”המוסד למדעי האנתרופולגיה” בוורשה, בירת פולין, מאמר בו טענה כי מקור המונח “קנה בושם” מתכוון למונח “קנבוס” בארמית שהיום נקרא קנאביס.

גם זה בטח יעניין אותך

ישו קנאביס

“ישו היה צרכן קנאביס ואחד מראשוני התומכים ביתרונות שבשימוש בצמח. המשחה השומנית בה השתמשו ישו ותלמידיו מכילה מרכיב הנקרא ‘קנה בושם’, אשר מיוחס מאז ימי התנ”ך לצמח הקנאביס,” טוען כריס בנט, חוקר תנ”ך מוכר, במחקר שפירסם בשנת 1996. “ישו ותלמידיו השתמשו בקנאביס בטקסי ריפוי שהיו מקיימים,” טען בנט.

מומחים לברית החדשה יוכלו לספר לכם שבניגוד למקובל בדת הנוצרית, ישו מעולם לא ציווה על תלמידיו ומאמיניו לבצע “הטבלה” כפי שנהוג היום בנצרות. מה שישו כן אמר זה שיש “למשוח” את האנשים. המתכון לאותה משחה/שמן שבעזרתם משחו את המאמינים, פורסמה בספר “שמות” בתנ”ך.

המתכון המיוחד למשחת הקנאביס הרפואית מכיל בערך 3 ק”ג של “קנה בושם” ואם הכוונה אכן ל-3 ק”ג של קנאביס, אז הרבה דברים בתנ”ך פתאום נראים קצת אחרת ממה שחשבנו שהם…

ראו עוד: מדריך להכנת שמן קנאביס רפואי

אותם סיפורים על כך שישו היה מורח משחה סודית שמרפאה אנשים חולים נראים פתאום הגיוניים יותר שכן מרבית המחלות המתוארות בברית החדשה ככאלו שישו היה מרפא, הינן מחלות שהיום, במחקרים מדעיים, נמצא כי אכן הקנאביס יעיל לטיפול בהן (אפילפסיה, דלקות עיניים, צרעת, טרשת נפוצה ועוד).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר