קולורדו: הונפקו 348 רשיונות לעסקי מריחואנה

348 עסקי קנאביס יחלו לפעול בעוד ימים בודדים בקולורדו. לראשונה בהיסטוריה יוכלו אזרים אמריקנים לרכוש קנאביס חוקי לשימוש עצמי.

מיד לאחר מעבר חוקי הלגליזציה החדשים בקולורדו בחודש נובמבר 2012 התראיין יאיר גלר, מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים, ואמר כי מדובר בתכנית שלא תתקיים. "אני לא מציע לאף צרכן סמים לנסוע לקולורדו בגלל שמדובר בתכנית בלבד," אמר אז. "הדברים האלה נעשו בשיטה מאוד פופוליסטית. הסכנה שזה יקרה כנראה עדיין לא קיימת."

יאיר גלר
יאיר גלר

בחודש אוקטובר 2013 הוא כבר נשמע מעט אחרת ומצא תירוץ אחר: "בקולורדו החליטו מטעמים פוליטיים וכלכליים ללכת לערוץ מסויים," אמר, וטען שהממשל הפדרלי לא אישר את התכנית עדיין – בניגוד גמור כמובן למציאות.

ובכן, לאחר שכבר עברו את כל תהליך האישורים הנדרש, אושרו חוקי הלגליזציה בקולורדו באופן רשמי, וכפי שדווח לפני כחודשיים, למעלה מ-100 חנויות קנאביס קיבלו אישור לפתיחת העסק החל מינואר 2014.

השבוע קיבלו בעלי העסקים את האישור המיוחל, לאחר שרשיונות העסק הגיעו בדואר אל 348 עסקי קנאביס חוקיים, ביניהם 136 חנויות ממכר קנאביס, 178 מתקני גידול, 31 מפעלי ייצור ו-3 מעבדות בדיקה.

כל העסקים קיבלו את הרשיונות לאחר שעברו מערכת בידוק שכללה הגשת מסמכים מפורטים ובדיקות רקע, בדיקת היתכנות כלכלית, צילום טביעות אצבע ותשלומי רישוי. כל עסק יידרש עוד לקבל אישור נקודתי נוסף מהרשות העירונית המקומית ועל כל המוצרים יוטל – בנוסף למס קבוע של 2.9% אחוז על מכירות במדינת קולורדו – גם מס 'בלו' של 15% אחוז ועוד מס מכירות של 10% אחוז.

פתיחת החנויות בעוד ימים ספורים תהיה ההשלב האחרון בתהליך שהחל בנובמבר 2012, אז הצביעו תושבי קולורדו בעד הצעת חוק 64 ולראשונה בהיסטוריה האמריקנית הביאו חוקי לגליזציה למדינה שהמציאה את חוקי האיסור.

מפה עם המיקומים המדוייקים של עסקי הקנאביס החדשים בקולורדו ניתן למצוא כאן.

פנינו אל הרשות למלחמה בסמים כדי לקבל את תגובתה: ״קנאביס הוא סם מסוכן, ממכר ומזיק, לכל מי שצורך אותו ובמיוחד לבני נוער," נמסר הבוקר. "מדיניות מדינת ישראל, שהרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול מייצגת אותה, הינה התנגדות לכל מהלך שיתן היתר חוקי לשימוש בקנאביס שלא למטרות רפואיות. בכך מדינת ישראל בחברה טובה יחד עם 48 ממדינות ארצות הברית ועם כל מדינות העולם פרט לאחת״.

צפו בדיווח:

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט