מגלגל...

צ’כיה תאשר הפצת קנאביס רפואי ע”פ המתווה הישראלי

צ'כיהמשרד הבריאות הצ’כי הודיע היום כי יוריד את הקנאביס מרשימת הסמים המסוכנים ולראשונה יאשר לרופאים להשתמש בקנאביס כתרופה רגילה בסל התרופות.

סגן שר הבריאות הצ’כי מרטין פלישק אמר היום: “עד סוף השנה אנו נגיש תיקון להצעת חוק לפרלמנט בנוגע לחומרים ממכרים. חוק זה יוריד את הקנאביס מרשימת החומרים האסורים לרשימה של אלו אשר ניתן לספקם לחולים כתרופה לכל דבר”, מדווח כריס ג’ונסטון ב- CzechPosition.com.

יותר ויותר חולים צ’כים מגדלים קנאביס בביתם בעקבות האיסור הנוכחי על רישום החומר כתרופה למחלות השונות ויותר ויותר חנויות לממכר אביזרי גידול קנאביס נפתחות ברחבי המדינה. השינוי המבטיח במדיניות בא בעקבות מחקרים וראיות גוברות בנוגע להשפעות החיוביות של הקנאביס לסובלים ממגוון רב של מחלות.

מומחי משרד הבריאות בצ’כיה עוד עובדים על פרטי החקיקה והפיכת הקנאביס לחוקי והשר סיפר במסיבת העיתונאים האחרונה ב-13 בספטמבר כי הוא מעדיף לראות את הקנאביס מייובא מחו”ל ולא מיוצר במדינה עצמה וזאת על-מנת למנוע זליגה של החומר לשוק. “עלינו לוודא שלא יהיה ניצול לרעה ושימוש בחומר ללא מרשם רופא” הוסיף השר.

פקידי הממשל מתחקרים מודלים שונים להפצת הקנאביס הרפואי בצ’כיה ובראשם המודל הישראלי שמאפשר אספקת קנאביס רפואי מזה 12 שנים ובמסגרתו אושרו שמונה חוות לגידול קנאביס והפצה לכ-7500 חולים רשומים.

קנאביס הוא הסם הפופולרי והנפוץ ביותר בצ’כיה ובשנת 2010 אישרה הממשלה דה-קרימינאליזציה של הקנאביס ומאפשרת אחזקה של מריחואנה וחשיש לשימוש עצמי ואף גידול של מספר צמחים.

בגרמניה השכנה כבר הודיעו למשטרת הגבולות לבצע חיפושים תכופים על אזרחים הנכנסים למדינה מכיוון צ’כיה וישנו חשש שעניין ההתרה לשימוש של קנאביס יעלה את המתיחות בין המדינות השכנות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר