צו שיתיר יצוא קנאביס עתיד להיחתם בקרוב – המניות מזנקות

על פי דיווחים צפוי שר הכלכלה לחתום בימים הקרובים על צו שיאפשר ייצוא של קנאביס רפואי לחו"ל - 3 שנים לאחר שהממשלה אישרה זאת לראשונה. מניות הקנאביס בבורסה מזנקות.

מניות חברות הקנאביס הישראליות בבורסה מזנקות הבוקר (ג’) בעקבות תוצאות הבחירות וכן בעקבות פרסום טיוטת צו ייצוא שאמור להיחתם סופית בימים הקרובים ולאפשר לראשונה ייצוא קנאביס רפואי לחו”ל – 3 שנים לאחר שהממשלה אישרה זאת לראשונה.

על פי הצו, שפורסם לראשונה באתר Ynet ועותק ממנו הגיע גם לידי מגזין קנאביס, שר הכלכלה אלי כהן יתיר לכל חברה עם רישיון גידול קנאביס לבקש אישור לייצאו לחו”ל.

הצו החדש מתיר לכאורה בעתיד גם לייצא שתילי קנאביס, ייחורים וזרעים, כך גם בדיווח ב-Ynet, זאת בניגוד להחלטת הממשלה המקורית הקובעת מפורשות כי לא יתאפשר יצוא של גנטיקה וחומרים צמחיים אלא רק של מוצרים מוגמרים.

מבדיקת מגזין קנאביס הבוקר עולה כי מדובר בנוסח של צו ייצוא שמכין את הקרקע לאפשרות שאולי בעתיד כן יתאפשר ייצוא של חומר צמחי, אך בשלב זה החלטת הממשלה עומדת בעינה ולא יתאפשר ייצוא של חומר צמחי.

על פי הערכות ייצוא קנאביס יכניס לחברות סכומי כסף נכבדים שאולי יאפשרו הוזלת מחירי הקנאביס בשוק המקומי. המחירים זינקו בעקבות הרפורמה עד פי 4 ויותר והובילו למחאה ציבורית ואף לעתירה לבג”ץ שתידון מחר (ד’) בירושלים.

מנגד יש הטוענים כי נכון להיום אין עדיין מספיק יעדים לייצוא קנאביס רפואי, כלומר מדינות שהסדירו את התחום ומעוניינות בייבוא של תוצרת מישראל. קנדה למשל לא מתירה ייבוא קנאביס למסחר.

לאחרונה החלו חברות ישראליות דווקא לייבא קנאביס מחו”ל, עד כה יובאו מעל חצי טון ע”י החברות “בזלת” ו”קנדוק” ובקרוב צפויות לייבא גם החברות “יוניבו” ו”טוגדר” מעל חצי טון נוספים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר