פרקינסון וטורט הוסרו מרשימת ההתוויות לקנאביס רפואי

טעות או מעשה מכוון? בשקט בשקט, מבלי ששמנו לב, שונתה שוב רשימת ההתוויות המזכות בהמלצה לשימוש בקנאביס רפואי. פרקינסון וטורט הוסרו מהרשימה!

רבות עסקנו בעבר בניתוח אמירות חצי-מבוססות, על גבול השקריות, המגיעות מכיוון משרד הבריאות ואף גילינו קשרים בלתי-ראויים שקיימים לכאורה בין משרד הבריאות לחברת התרופות “טבע” ולמפלגת “יש עתיד”. בגדול, נראה שמשהו לא טוב עובר על המשרד הרגיש ונדמה שהשרה גרמן עסוקה בעיקר בעבודת דוברות המסתמכת על נתונים המגיעים מבועז לב, סמנכ”ל המשרד מזה קרוב ל-20 שנה, ולא בעבודת ניהול וקידום העניינים החשובים כל כך בתחום זה.

לאן נעלמו הפרקינסון והטורט?

לפני שלושה חודשים דיווחנו כאן לראשונה על כך שתסמונת טורט ומחלת הפרקינסון תיכנסנה לרשימת ההתוויות הרשמית של משרד הבריאות – זו המזכה בהמלצה לקנאביס רפואי. התהליך נמתח ונמשך עד שבתחילת החודש (אוגוסט), פורסם לראשונה באופן רשמי מסמך ההתוויות החדש והמעודכן, יחד עם סעיפי הפרקינסון והטורט תחת קטגוריית “נוירולוגיה”.

כעבור מספר ימים וללא כל הודעה מסודרת בנושא – ובזמן שחולי טורט רבים ממשיכים לקבל סירובים לבקשותיהם לקבל אישור – החליטו כנראה במשרד הבריאות שמשהו לא בסדר במסמך והחזירו את תוכן המסמך הישן יותר, בו אינם מופיעים הסעיפים הנוגעים כאמור לפרקינסון וטורט, כפי שניתן לראות בתמונה שלפניכם (לחצו להגדלה):

לפני אחרי - רשימת ההתוויות לקנאביס רפואי

שלומי סנדק, מי שמלווה מקרוב את תחום הקנאביס הרפואי בישראל, סיפר לכתב המגזין כי הוא עצמו כבר פנה למשרד הבריאות בעניין זה.

“לפני למעלה משבוע הודעתי ליחידה לקנאביס רפואי כי גרסת האינטרנט של נוהל 106 (רשימת ההתוויות) היא הגרסה הקודמת וכי הגרסה העדכנית, הכוללת את מחלות הפרקינסון והטורט, משום מה נעלמה,” אמר סנדק. “אני מאמין ומקווה שבסופו של דבר, מישהו שם במשרד הבריאות ילחץ על כפתור send ויעדכן את המערכת.”

“בינתיים, חולי טורט מדווחים לי כי הרופא שלהם מסרב לרשום המלצה משום שהוא לא מוצא את המחלה ברשימת ההתוויות,” הוסיף. “זה עצוב במיוחד כשברקע מתנגנים באזניי דבריה של שרת בריאותנו שאמרה: ‘אין אדם אחד בישראל שקנאביס יכול לעזור לו – ולא מקבל’.” (ראו כאן).

“מישהו כאן בסטלה רצינית שמנתקת אותו מהמציאות, וזה לא אני,” סיכם.

פנינו בשבוע שעבר, אתמול והיום (19.8) למחלקת הדוברות של משרד הבריאות אך פנייתנו נענתה בהתעלמות. “אנו עסוקים כעת בענייני נגיף הפוליו,” אמרו.

ראו גם: הרופאה הראשית של אנגליה בעד דה-קרימינליזציה: “מודה שניסיתי קנאביס”
ראו גם: קנאביס רפואי בישראל – אינטרסים זרים, חולים מבולבלים ורופאים מאויימים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר