פרופ’ אבינעם רכס מפתיע: “בעד לגליזציה בישראל”

פרופ’ רכס תוקף את המשטרה ומביע תמיכה נוקבת בלגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש לפנאי, ללא קשר להרחבת הטיפול הרפואי בצמח. המלחמה בסמים נכשלה, המשטרה היפראקטיבית והון עתק נשפך לחינם, הוא אומר.

פרופ’ אבינעם רכס, רופא מומחה מוערך לנוירולוגיה, תומך מזה שנים בנושא הקנאביס הרפואי, אך אתמול בבוקר (ב’) הפתיע בראיון ליעל דן בגלי צה”ל, כשלצד אמירות תמיכה בפוטנציאל הרפואי של הקנאביס, סיפק אמירה יוצאת דופן במיוחד בעד לגליזציה מלאה.

“בעד לגליזציה, הרי לא אסרנו על סיגריות”

“יש שינוי גדול בהתייחסות של החברה בכלל והגופים הבינלאומיים הגדולים לקנאביס, יש בו הרבה מאוד יתרונות,” אמר רכס בהתייחסו לקנאביס הרפואי. “אני חושב שקנאביס יכול לעזור קודם כל בפן הרפואי להרבה מאוד חולים, כאלו עם סרטן, עם כאב כרוני, פרקינסון, נוקשות שרירים מטרשת נפוצה, טיקים ועוד, קנאביס עוזר לבעיות אלו.”

אך מלבד דבריו הצפויים בעד השימוש הרפואי בקנאביס, הפתיע פרופ’ רכס וקרא ללגליזציה מלאה של קנאביס כמו בקולורדו בארה”ב. “אנחנו צריכים להסתכל על מה שטוב לחברה, מה טוב לציבור,” אמר. “השוק הכלכלי של קנאביס במדינת ישראל ובכל העולם תופס תאוצה. בקולורדו, ארה”ב, המחירים של הקרקע והמבנים שבהם מגדלים קנאביס עלו במאות אחוזים כי בהרבה מדינות אישרו קנאביס חוקי לשם כיף, לא רפואי.”

“מאות מיליארדים לפח וההישגים – אפס”

“אני בעד לגליזציה של סמים קלים בישראל, ולא רק רפואי,” קבע. “הרי לא אסרנו על הציבור לעשן סיגריות שגורמות לסרטן, אלכוהול מסוכן בהרבה. אני לא מדבר על סמים קשים כמובן, אבל שוק הסמים הקלים מגלגל 300 מיליארד דולר בשנה בעולם והמלחמה בהם עולה 100 מיליארד דולר בשנה. וההישגים הם אפס. אפס!”

פרופ’ רכס אף תקף את משטרת ישראל וסיפר כיצד מטופל שלו נאלץ להתמודד עם החיפושים המטרידים של כוחות האכיפה. “יש לי מטופל שהמשטרה ההיפראקטיבית מצאה אצלו בבית, ולא ברור לי למה פשטו לו על הבית, מצאו 0.7 גרם, 700 מיליגרם, בבית. זה משהו שאת יכולה לשים על הציפורן שלך. העמידו אותו לדין! כלומר תובע ושופט וסנגור והליך פלילי ורישום פלילי, יש 20 אלף כאלה בישראל. כמה כסף הולך על כלום?!”

“ברור לחלוטין שלחברות התרופות יש אינטרס נגד לגליזציה, אבל אין לי שום ידיעה שהן פועלות כדי להשפיע על זה. אני יודע שהשר ארדן מתנגד ושהרשות למלחמה בסמים מתנגדת, אבל זה ברור גם למה כי היא תיאלץ להתפרק בגלל זה.”

האזינו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר