פעילי לגליזציה מתפקדים למרצ: "עוזרים לזנדברג לעזור לנו"

בעוד יומיים ייסגר מפקד החברים של מפלגת 'מרצ' ופעילי לגליזציה רבים מתפקדים בימים אלו למפלגה. "זנדברג עוזרת לנו לקדם את הלגליזציה אז אנחנו עוזרים לה בחזרה עם כוח במפלגה," הם אומרים.

ח"כ תמר זנדברג, חברת הכנסת הראשונה בישראל שהודתה כי צורכת קנאביס להנאתה וזו שמקדמת את רעיון הלגליזציה ואי-הפללת הצרכנים בכנסת, קוראת לתומכי הקנאביס להתפקד למפלגת 'מרצ' ולעזור לה לקדם את הנושא מתוך המפלגה. "זוהי בקשה אישית-פוליטית," היא אומרת. "בעוד יומיים ייסגר מפקד החברות והחברים למרצ ואני זקוקה לעזרה שלכן ושלכם."

זנדברג לתומכים: "עזרו לי להביא את הלגליזציה"

"בקרוב תעלנה על שולחן הכנסת הצעות חוק לאי הפללה והסדרת השימוש בשעות הפנאי," כתבה זנדברג לפני מספר חודשים. "אנחנו נצטרך את הכוח והתמיכה שלכן ושלכם כדי להעביר אותן בישראל ולעשות כאן שינוי היסטורי."

תמר זנדברג
ח"כ תמר זנדברג

"זוהי בקשה אישית-פוליטית," כתבה זנדברג בדף הפייסבוק שלה השבוע. "בעוד יומיים ייסגר מפקד החברות והחברים למרצ ואני זקוקה לעזרה שלכן ושלכם. אם אתן ואתם שותפות ושותפים לדרך, ורוצות ורוצים לחזק ולתמוך בדרך שהתחלנו יחד, תוכלו לסייע בפעולה פשוטה של התפקדות. פעולה פשוטה אבל שמעניקה זכות הצבעה במפלגה, ולכן יכולת להשפיע עליה. בקיצור, אם אתן ואתם רוצים לראות אותי גם בכנסת הבאה, לחצו ומלאו את הפרטים."

זנדברג פתחה עבור העניין דף אינטרנט ייעודי בו ניתן להצטרף אליה: לחצו כאן לכניסה.

פעילי לגליזציה מתפקדים ל'מרצ'

בעקבות קריאתה של זנדברג לעזרה, התפקדו בשבועות האחרונים עשרות פעילי לגליזציה ל'מרצ', ביניהם גם שלומי סנדק, גורו הקנאביס של ישראל, עו"ד יניב פרץ, מפעילי הלגליזציה הבולטים בשנים האחרונות ורבים נוספים.

שלומי סנדק
שלומי סנדק

"חשוב לי להבהיר שאין קשר בין התפקדות לבין ההצבעה בכנסת," מסביר סנדק. "אפשר להצביע בכנסת למי שרוצים, אבל כאן מדובר באת מי אני רוצה לחזק. חשבתי להתפקד לליכוד כדי לחזק את פייגלין ולהצביע בבחירות 'מרצ', אבל בחרתי להתפקד ל'מרצ' כדי לחזק את תמר ואת מחנה תומכי הקנאביס מבפנים."

"אני קורא לכל אחד להתפקד ל'מרצ' או ל'ליכוד' כדי לחזק את זנדברג או את פייגלין," המשיך. "בלי קשר לעמדותיכם הפוליטיות – הח"כים משחקים מלוכלך, אז גם אנחנו יכולים. זה לא אומר שאתם מחוייבים להצביע גם בבחירות, אבל אנחנו יכולים כאן לעזור לתמר ובעזרת השם להפוך אותה למנהיגת המפלגה."

יניב פרץ
עו"ד יניב פרץ

"זנדברג עוזרת לנו לקדם את הלגליזציה אז אנחנו עוזרים לה בחזרה עם כוח במפלגה," מסביר עו"ד פרץ. "ההתפקדות לא בהכרח אומרת שאני הולך להצביע 'מרצ' גם בבחירות, אבל חשוב לי שבהצבעה הפנימית במפלגה, תמר תגיע למקומות גבוהים ותקבל את התמיכה המגיעה לה."

"חברת הכנסת זנדברג גם עוזרת למטופלים רבים בהתנהלות מול משרד הבריאות ובקידום חקיקה," המשיך. "היא אחראית לשתי הצעות חוק שהוגשו בנושא וצפויות להקל על קהילת צרכני הקנאביס בישראל."

התפקדות

בשנים האחרונות הבינו קבוצות רבות בישראל כי על מנת להשפיע על מקבלי ההחלטות יש להצטרף למקום בו הן מתקבלות. המודל שאפיין בעבר בעיקר את ח"כ משה פייגלין שפקד אלפים ל'ליכוד' ושינה למעשה את פניו, הוביל בהמשך להקמת תנועת "מתפקדים" שקראה לאנשים להצטרף למפלגות ולהשפיע מבפנים. תנועת "דור האמת" ניסתה במשך תקופה מסויימת למשוך את תומכי הקנאביס להתפקד ל'ליכוד' ול'עבודה', אך ללא הצלחה.

לאחר שפייגלין כבר קרא בתחילת החודש לתומכי הקנאביס להתפקד ל'ליכוד' ולעזור לו לקדם את נושא הקנאביס הרפואי במפלגה הגדולה בישראל, ח"כ תמר זנדברג קוראת כעת לתומכים להצטרף ל'מרצ' בכדי לעזור לה לקדם את הלגליזציה עבורה היא פועלת.

להצטרפות ותמיכה בח"כ זנדברג לחצו כאן.

ראו גם: פאינה קירשנבאום נגד תמר זנדברג: "בושה שח"כית משתמשת בסמים"
צפו: "יושבים לקטנה" עם ח"כ תמר זנדברג

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט