טוען...

פייפאל זיכתה לקוח בעסקת קנאביס שכשלה

ישראלי השוהה בארה”ב ניסה לרכוש קנאביס בלוח המודעות המקוון ‘קרייגסליסט’ ונפל קורבן למתחזה. הוא הגיש לחברת התשלום ‘פייפאל’ את התכתובת בה ברור כי מדובר בעסקת קנאביס שכשלה, ולאחר מספר ימים קיבל הודעת זיכוי.

קרייגסליסט, לוח מודעות אינטרנטי הפועל בעיקר בארה”ב ומאפשר לכל אחד להציע למכירה ככל העולה על רוחו, מדירה, עבודה או גומיות לשיער ובגדים, ועד סמים, כלי נשק וגם טנדר מלא מריחואנה, מאפשר לכל אחד גם למצוא מי שימכור לו קנאביס לשימוש אישי במקום הקרוב לאזור מגוריו.

עמוס סילבר, פעיל הלגליזציה הישראלי שהעביר את מקום משכנו לארה”ב לאחר שנעצר ונכלא על ידי משטרת ישראל, ביצע לפני מספר שבועות הזמנה כזו באתר האמריקני בעת ששהה בסן אנטוניו, טקסס, בדומה לפעמים רבות בעבר.

לפני הרכישה התכתב עם הסוחר וסוכם שהתשלום על סך 65$ יעבור בשתי פעמים, 30$ לפני המכירה ו-35$ נוספים לאחריה.

מודעות למכירת קנאביס בקרייגסליסט
מודעות למכירת קנאביס בקרייגסליסט

לאחר שהתשלום הראשון הועבר, סירב הסוחר להשלים את העסקה ולשלוח את הקנאביס ללקוח, ולא השיב להודעות. סילבר הזהיר אותו כי יגיש תלונה לקרייגסליסט, לפייפאל ולמשטרה, אך הסוחר הניח שלא יעז להתלונן על עסקה בלתי חוקית שניסה לעשות ברשת.

לאחר שלא קיבל את כספו בחזרה פנה סילבר למוקד התמיכה של חברת “פייפאל” דרכה התבצע התשלום וביקש שישיבו לו את כספו מאחר ולא קיבל את מה ששילם עבורו. לצורך הוכחת המקרה הוא צירף לפנייה תמונה של התכתובת ב-SMS עם הסוחר, בה ברור לגמרי שמדובר בעסקה שכללה מכירת ורכישת קנאביס, שכמובן אינו חוקי בסן אנטוניו, טקסס.

סמס עסקת קנאביס

בסוף השבוע, לאחר כשלושה שבועות, נתקבלה הודעת זיכוי על סך 30$ מטעם פייפאל, שנראה שאינה מוטרדת מדי מעסקאות מסוג זה.

“זה די פשוט לרכוש כאן קנאביס ברשת ורבים מציעים סוגים שונים למכירה בקרייגסליסט, ב-90% מהמקרים הם גם אמינים לגמרי ומספקים את הסחורה,” מספר עמוס מארה”ב. “הסוחר הזה הניח שבגלל שמדובר בעסקה לא חוקית אני לא אעז להתלונן עליה, אבל אין לי שום בעיה להתלונן גם למשטרה.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר