פייסבוק נוזפת ב-DEA: “הפסיקו להשתמש ברשת כדי ללכוד סוחרים”

בעקבות הדיווח האחרון על הודאת ה-DEA כי סוכנים משתמשים בחשבונות פייסבוק מזוייפים ללכידת סוחרי סמים, יוצאת חברת פייסבוק העולמית נגד השיטה וקוראת לממשל האמריקני לחדול את השימוש הבלתי חוקי בשירותיה. האם שוטרי ישראל יקפידו גם על ההוראה?

פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, שיגרה בסוף השבוע האחרון מכתב רשמי אל הממשל האמריקני בדרישה שתבטיח כי סוכנים פדרליים יחדלו מלפתוח חשבונות מזוייפים ולהשתמש בשירותי החברה לביצוע חקירות ולכידת סוחרי סמים.

כזכור, בתחילת החודש פורסם כי סוכן DEA השתמש בתמונות שמצא בטלפון הסלולרי של אשה שנעצרה בחשד לסחר בסמים, בכדי לנהל פרופיל פייסבוק בשמה בנסיון לטמון פח לסוחרי סמים אחרים. משרד המשפטים האמריקני טען אף בבית המשפט כי זכותם של סוכנים פדרליים לעשות זאת.

מישל לאונהרט
מישל לאונהרט, ראש ה-DEA

מנהלי פייסבוק לא חיכו זמן רב כאמור, ובמכתב שנשלח לראש ה-DEA מישל לאונהרט, ועליו חתום אחראי האבטחה של החברה, ג’ו סאליבן, דרשו כי הארגון יחדול משימוש בלתי תקין ברשת החברתית ולהקפיד לעמוד בתנאי השימוש של החברה, הכוללים בין השאר איסור על מרמה וזיוף זהות.

“פייסבוק הבהירה כבר כי על רשויות האכיפה לעמוד בתנאי השימוש של החברה,” כתב סאליבן על פי הדיווח בפוקס ניוז. “אנו מתייחסים להתנהגות של ה-DEA כהפרה בוטה של נהלי השימוש של פייסבוק.”

רק הבוקר דווח כי בלשים סמויים של המשטרה עצרו צעיר ישראלי בן 20 לאחר שפיתו אותו למכור להם חשיש בפייסבוק, ואנו תקווה שההוראה שפרסמה פייסבוק תיושם גם כאן בישראל.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי