מגלגל...

פייסבוק מודה: סייענו לחשיפת מנהלי טלגראס

הנהלת הרשת החברתית מודה כי סייעה למשטרה לחשוף פרטים אודות חברי ארגון 'טלגראס' ש-42 ממנהליו נעצרו אתמול במבצע משטרתי חובק עולם. 'זה נעשה בצו בית משפט' מסבירים מנהלי החברה, ומכחישים טענות על חשיפת פרטים גם מאפליקציית וואטסאפ שבבעלותה.

באופן חריג מפרסמת הנהלת פייסבוק הודעה בתגובה לשמועות על מעורבותה של הרשת החברתית בחשיפת מנהלי ארגון ‘טלגראס’.

לאחר המעצר אתמול בבוקר של 33 חברים בשדרת הניהול של טלגראס לצד 9 סוחרים בכירים, חשף העיתונאי דורי בן ישראל באתר ‘מזבלה‘ כי פייסבוק סייעה למשטרה בהליך איתורם.

עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)
עדי סופר תאני, מנכ”לית פייסבוק ישראל (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

על פי הדיווח פייסבוק העבירה למשטרה מידע פרטי ואישי אודות מנהל הארגון עמוס סילבר ושאר הבכירים בטלגראס, כולל הודעות פרטיות, איכוני מיקום, זהויות ומידע אישי.

המידע שהועבר כולל לא רק נתונים מתוך הרשת החברתית, אלא אף מתוך אפליקציית המסרים וואטסאפ השייכת לפייסבוק.

“הדבר התאפשר בין היתר בזכות החלטה תמוהה של מנהלי טלגראס לתקשר ביניהם לעיתים תכופות דווקא מחוץ לטלגרם וזאת באמצעות אפליקציית וואטסאפ, בפרופילים ובקבוצות פייסבוק סודיות,” אומר בן ישראל.

לדבריו מדובר בשיתוף פעולה אשר נמשך כבר מספר חודשים ובו מעורבות מספר יחידות בפייסבוק, כולל המנכ”לית עדי סופר תאני, ג’ואי שמחון ממרכז הפיתוח של החברה, יחידת האבטחה והביון הגלובאלית של פייסבוק העולמית תחת ניק לובריאן הפועל ממטה החברה בקליפורניה ויחידה נוספת של פייסבוק, חדשה יחסית, העוסקת בסייבר אינטליג’נס ופועלת בין היתר ממשרדי החברה בדובאי וסן פרנסיסקו.

גם זה בטח יעניין אותך

הבוקר (ד’) מפרסמת כאמור פייסבוק תגובה רשמית לטענות אלו – תגובה המעלה חשש אמיתי בקרב רבים לאופן השמירה על פרטיותם ברשת החברתית ובוואטסאפ.

יחד עם זאת לטענת מנהלי פייסבוק מסירת המידע נעשתה בכפוף לצו בית משפט רק מפייסבוק עצמה ולא מוואטסאפ, אשר לדבריהם מוצפנת.

החברה מכחישה בנוסף גם את טענתו של בן ישראל כי בעקבות חשיפת הפרשה הוחלט בפייסבוק לחייב את עובדי החברה לעבור בדיקות פוליגרף.

“בהמשך לדיווחים חשוב להדגיש שפייסבוק מעבירה מידע לרשויות אכיפת החוק רק בכפוף לצו בית משפט ובהתאם למדיניות השימוש בנתונים שלנו, כפי שקרה גם במקרה הזה,” נמסר. “נבקש להדגיש כי כל דיווח על העברת תוכן הודעות ווטסאפ לרשויות אכיפת החוק אינו נכון, שכן מדובר באפליקציה שמוצפנת מקצה לקצה. כמן כן, כל דיווח על בדיקות פוליגרף שמתקיימות במשרדי פייסבוק הוא מנותק מהמציאות”.

כפי שחשפנו אתמול במגזין קנאביס הסיבה להגעתו של סילבר מארה”ב לאוקראינה, שם נעצר, היא פח שטמנה לו ככל הנראה המשטרה כשהתחזתה למעריץ המזמין אותו לחתונתו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר