פייסבוק חושפת: כך אנו מבדילים בין קנאביס לברוקולי

פייסבוק עדיין מתלבטת האם לבטל את האיסור על פרסומות קנאביס, אך עד שזה יקרה היא מסתמכת על בינה מלאכותית כדי לזהות באופן אוטומטי דפים שמוכרים קנאביס ולהסיר אותם. בהדגמה של היכולת הצליחה המערכת להבחין בין תמונות של קנאביס לתמונות של ברוקולי בטמפורה.

מסתבר שפרחי קנאביס עשויים להיראות במבט ראשון כמו פרחי ברוקולי מצופים טמפורה (בצק מטוגן), אך טכנולוגיית הבינה המלאכותית (AI) החדשה של פייסבוק מסוגלת לזהות את ההבדל.

בכנס המפתחים השנתי של פייסבוק שנערך אתמול (ד’) הסביר סמנכ”ל הטכנולוגיות של פייסבוק מייק שרופפר כיצד הרשת החברתית עושה זאת על מנת לזהות באופן אוטומטי תוכן המפר את תנאי השימוש – למשל פרסומות למכירת קנאביס.

ברוקולי או קנאביס? הקהל לא בטוח
מתוך הרצאתו של שרופפר אתמול: ברוקולי או קנאביס? הקהל לא בטוח

בהרצאה הציג שרופפר תמונה של ברוקולי מטוגן בטמפורה לצד תמונה של פרחי קנאביס, והסביר כי “זו הדוגמא הנעימה ביותר לצפייה” של תוכן אסור שהוא הצליח למצוא – זאת כמובן מאחר ורוב התוכן האסור כולל עירום או אלימות.

שרופפר הסביר כי בעבר החברה הסתמכה על “סימנים התנהגותיים” כדי לאתר משתמשים שמוכרים קנאביס ברשת החברתית, למשל היסטוריה של עבירות קודמות על הכללים או שימוש במילות מפתח ברורות כמו ‘מריחואנה’ או ‘סמים’ בפוסט.

האלגוריתם של פייסבוק מזהה את הקנאביס בתור 'מריחואנה' ואת הברוקולי בתור 'אוכל'
האלגוריתם של פייסבוק מזהה את הקנאביס בתור ‘מריחואנה’ ואת הברוקולי בתור ‘אוכל’

אלא שמאז התקדמה טכנולוגיית הבינה המלאכותית, ופייסבוק פיתחה מערכת שיכולה להבדיל באופן ויזואלי בין קנאביס לפריטים אחרים.

על מנת להמחיש את הנקודה קרא שרופפר לקהל להשתתף ואיתגר אותו להבחין בין מספר תמונות דומות למדי של ברוקולי וקנאביס. כמה אנשים חשבו שהברוקולי בטמפורה הוא קנאביס, אך הרוב זיהו נכון.

האלגוריתם של פייסבוק זיהה את הקנאביס כ’מריחואנה’ בודאות של 94%, ואת הברוקולי כ’אוכל’ בודאות של 88%.

לפני מספר שבועות דווח כי פייסבוק שוקלת להתיר לראשונה שיווק ומכירת קנאביס בפלטפורמה שלה במדינות בהן הוא חוקי.

“המדיניות שלנו כרגע לא מאפשרת מכירה של מריחואנה בפלטפורמה”, נאמר אז. “אנחנו רוצים לשקול האם אנחנו יכולים להקל על האיסור הזה, במיוחד בהקשר של מריחואנה רפואית ומריחואנה חוקית”.

בשלב זה עוד לא התקבלה החלטה רשמית, אך החברה הקימה צוות משימה פנימי שמטרתו לבחון חוקים מקלים יותר לגבי פרסום עסקי קנאביס ומכירת קנאביס בפייסבוק.

גם אם פייסבוק תאשר מכירת קנאביס היכן שהוא חוקי, היא עדיין תצטרך את מערכת הבינה המלאכותית שלה כדי לזהות פוסטים שמוכרים אותו היכן שהוא אינו חוקי, וכדי לא להפלות לרעה צרכני ברוקולי.

ראו גם:
כשהמחשבים של גוגל חולמים על קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר