מגלגל...

לראשונה בועדת הסמים: 3 ח”כים תומכי לגליזציה

בשבוע הבא תיערך הישיבה הראשונה של ועדת הסמים החדשה של הכנסת בראשותה של ח”כ תמר זנדברג. השבוע פורסמו שמות הח”כים חברי הועדה, ביניהם שלושה צרכני קנאביס לשעבר ותומכים מוצהרים בדה-קרימינליזציה (הפסקת הפללה). “אוביל את הועדה לכיוון אחר,” אומרת זנדברג..

ועדת הסמים של הכנסת תתכנס בשבוע הבא, יום ג’, לדיון ראשון במושב הכנסת ה-20. כפי שפורסם בשבוע שעבר, לראשונה תעמוד בראש הוועדה חברת כנסת תומכת לגליזציה וצרכנית קנאביס בעצמה – ח”כ תמר זנדברג מ’מרצ’.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג – יו”ר ועדת הסמים של הכנסת

“השבוע נבחרתי לעמוד בראש ועדת הסמים של הכנסת, מה שהופך אותי לחברת הכנסת הראשונה תומכת לגליזציה שעומדת בראש הוועדה,” כתבה הבוקר זנדברג בפוסט בפייסבוק. “בהתאם, אני מתכוונת להוביל את הוועדה לכיוון אחר לגמרי מזה שלקחה עד כה. הוועדה בראשותי תקיים דיון עדכני ורלוונטי שמבוסס על נתוני אמת בתחום ההפללה ורדיפת מעשנים בשעות הפנאי, על נזקי חומרים שונים ומעמדם החוקי, ותקדם את השימוש בקנביס רפואי לזקוקים לכך.”

מלבד זנדברג, חברים בוועדה גם ח”כ שלי יחימוביץ’ מ’העבודה’ וח”כ ינון מגל מ’הבית היהודי’ – שניהם צרכני קנאביס לשעבר ותומכים מוצהרים בהפסקת הפללה (דה-קרימינליזציה). השלושה אף חתומים יחדיו על הצעת החוק החדשה להפסקת הפללה שהגיש ח”כ מגל בחודש שעבר.

חברי ועדת הסמים

על פי הפרסום באתר הכנסת, חברים נוספים בוועדה הם חברי הכנסת עבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת), דוד ביטן (הליכוד), מירב בן-ארי (כולנו), יצחק וקנין (ש”ס), מיקי לוי (יש עתיד), אברהם נגוסה (הליכוד) וחמד עמאר (ישראל ביתנו).

פנינו אל חברי הכנסת בכדי לשמוע מה עמדתם בנוגע למדיניות הממשלתית כלפי צרכני הקנאביס:

חברי הכנסת מיקי לוי ואברהם נגוסה מכחישים את חברותם בוועדה ובשיחה עם כתב מגזין קנאביס אמרו כי מדובר ב”טעות ביורוקרטית” וכי הם אינם חברים בוועדה זו.

ח”כ יצחק וקנין אמר כי הוא מתנגד להפסקת הפללה. “אני בעד השארת החוק הנוכחי על כנו. לא צריך לשלוח לכלא, אבל החוק צריך להישאר כפי שהוא. אני נגד שימוש בקנאביס באופן חופשי, אלא רק למטרות רפואיות”.

ח”כ מירב בן ארי וח”כ דוד ביטן אמרו שצריכים לבדוק וללמוד את הנושא והבטיחו כי יחזירו תשובה במהלך שבוע הבא.

הח”כים עבדאללה אבו מערוף וחמד עמאר לא נענו לפניותינו.

ראו עוד:
שלי יחימוביץ’ מזגזגת: “לא עישנתי מריחואנה”
עשן פוליטי: כמה ח”כים (באמת) עישנו מריחואנה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר