משפטי

פוטר בגלל “ג’וינטים בעבודה” – יקבל 35 אלף ש”ח פיצוי

תושב מרכז הארץ שפוטר מעבודתו גילה כי הבוס לשעבר מספר שפיטר אותו “בגלל שעישן ג’וינטים בעבודה”. הוא תבע את המעסיק על הוצאת דיבה וזכה בפיצויים של 35 אלף ש”ח. “התבטאות משפילה ופוגעת,” קבעה השופטת בגזר הדין.

ע’, תושב מרכז הארץ שהיה מועסק במשך מספר חודשים במשרד פרסום נדל”ן, פוטר מעבודתו לאחר שלא עמד ביעדי המכירות שנקבעו לו, כך לפחות על פי הסיבה הרשמית במכתב הפיטורין.

אך בעקבות תביעה שהגיש ע’ כנגד מעסיקיו בה טען שמגיעים לו פיצויים בשל תנאים סוציאליים שנמנעו ממנו, מנכ”ל משרד הפרסום טען בחזרה כי חלק גדול מהסיבה בגינה הוא פוטר היא “בגלל שעישן ג’וינטים בעבודה”.

לאחר שהסכסוך המשפטי בין השניים התלבה, חשש העובד כי הבוס שלו לשעבר מפיץ את אותו מידע שקרי גם בקרב גורמים אחרים, כמו גם בקרב מעסיקים פוטנציאליים שעשויים להתקשר ולבקש את דעתו לפני שיעסיקו בעצמם את העובד. כדי לבדוק זאת הוא פנה אל מכרה בבקשה שתתקשר לבוס ותציג עצמה כמנהלת כוח אדם של חברה אחרת.

“משתמש בסמים בשעות העבודה”

במהלך השיחה שניהלה עם הבוס לשעבר, שכמובן הייתה מוקלטת ושימשה כראייה בעת המשפט, דרשה אותה מכרה לדעת מהי בדיוק הסיבה לפיטוריו של העובד. להפתעתה הבוס לא התבייש להגיד שהעובד היה “משתמש בסמים בשעות העבודה ואף מעבר להן”. בהסתמך על הקלטה זו תבע העובד את מעסיקו לשעבר בגין הוצאת דיבה.

השופטת שרון אלקיים, החליטה בפסיקתה כי הדברים שאמר המעסיק הם אכן בגדר הוצאת דיבה וציינה כי מדובר בין היתר בהאשמת שווא בעבירה פלילית שהינה דבר חמור ביותר.

השופטת שרון אלקיים
השופטת שרון אלקיים: “התבטאות משפילה ופוגעת”

“אין ספק כי התבטאות לפיה אדם מעשן סמים הינה התבטאות חמורה, לא כל שכן כאשר ההתבטאות אף מייחסת עישון בשעות העבודה,” קבעה. “זה אף עשוי להביא להשפלתו או לעשותו למטרה לבוז מצד הבריות ועל אחת כמה וכמה כשהאמירה כלל אינה נכונה.”

“ההתבטאות עשויה גם להביא לפגיעה במשלח ידו של התובע, ” הוסיפה השופטת אלקיים, “שכן ישנם מעסיקים שלא ירצו להעסיק עובד המשתמש בסמים במסגרת עסקם, כאשר יש לזכור כי שימוש בסמים אף מהווה עבירה פלילית”.

עצומה: תשוחרר נעמה מהכלא הרוסי!

לא טסים דרך רוסיה עד שחרורה של נעמה מהכלא הרוסי! כל חתימה על העצומה שולחת אוטומטית דוא"ל אל שגרירות רוסיה בישראל.
 
חתמו עכשיו
חתמו עד כה:
5407

בגזר הדין נקבע כי בשל הנזק התדמיתי שהיה עלול להיגרם לעובד וכן בשל העובדה שהבוס לא היה מוכן להתנצל בפניו גם לאחר תחילת המשפט, הוא ייאלץ לשלם לעובד פיצויים בסכום כולל של 35 אלף ש”ח (כולל שכר טרחה משפטי).

הכותבת היא עו”ד יפית פנסטר מאתר פסקדין

[iphorm id=”13″ name=”עו”ד פלילי”]

ראו עוד:
נתפס עם 380 גרם – קיבל עבודות שירות
בת 74 קנתה בטעות זרעים – ומואשמת בסחר
שוטר תפס אתכם עם ג’וינט? מה לעשות ומה לא


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
חדשות
Close