עמיר פרץ: “להתיר גידול קנאביס לצריכה עצמית”

שר הבטחון לשעבר מספק הצהרה ראשונה מסוגה למגזין קנאביס: נגד ‘מודל ארדן’ לאי הפללה ובעד הסדרת שוק הקנאביס בחוק, כולל התרה של גידול קנאביס ביתי לשימוש עצמי. “אי ההפללה צריכה להיות מלאה,” אמר, “יש לאפשר גידול קנאביס למטרות צריכה עצמית”.

בשבועות האחרונים פנינו אל המועמדים המובילים שכבר הכריזו על השתתפותם בפריימריז שיערכו ב-3 ביולי לראשות מפלגת העבודה (עמיר פרץ, יצחק בוז’י הרצוג, אראל מרגלית, עמירם לוין, אבי גבאי ועומר בר לב), ובמהלך השבוע הקרוב נפרסם את התגובות שנתנו לנו לשאלת אי הפללת צרכני הקנאביס בישראל והסדרת השוק בחוק (לגליזציה).

עמיר פרץ 2017
“יש לאפשר גידול קנאביס בהיקף ולמטרות צריכה עצמית” – ח”כ עמיר פרץ

ח”כ עמיר פרץ, היחיד מבין המועמדים שכבר התייחס בעבר לנושא הקנאביס – עוד בשנת 2012 כשאמר כי “הפללת צרכני הקנאביס היא מיותרת וטפשית” – הוא הראשון שהשיב לנו וגם הראשון שמציג כעת עמדה ברורה בעד הסדרת השוק בחוק ומיישר קו עם העולם המודרני.

בתשובה רשמית שנמסרה מלשכתו של למגזין קנאביס, נראה ששר הבטחון לשעבר הולך צעד נוסף קדימה וקובע כעת כי ‘מודל ארדן’ לאי הפללה הוא שגוי. הוא גם נוקט עמדה ברורה בעד הסדרת שוק הקנאביס בחוק (לגליזציה) ואף קורא להתיר גידול קנאביס ביתי לשימוש עצמי.

“ח”כ עמיר פרץ בעד אי-הפללה מלאה וחושב שאין להמיר את המצב הקיים כיום בגרסה רעה של קנסות ואיומים,” נמסר, ברמז ברור למדי נגד המודל המאכזב לאי הפללה שהציג השר ארדן לאחרונה, ויוביל כפי שפרסמנו הבוקר (א’) להגשת הצעת חוק בחודש יוני הקרוב, בעוד מספר שבועות.

“אי ההפללה צריכה להיות מלאה ולחול על צריכה עצמית – להבדיל מסחר,” הסביר אך הדגיש מנגד כי “נגד סחר בלתי מורשה יש להפעיל סנקציות כבדות.”

בנוסף מצהיר לראשונה ח”כ פרץ בעד לגליזציה והסדרת השוק בחוק: “אני מאמין שיש לפעול להסדרת שיווק הקנאביס בדרך ראויה ומכובדת, כפי שנעשה למשל בתרופות ללא מרשם, לדאוג להגבלת הגיל, הגבלת השימושים בדומה לאלכוהול וחומרים משפיעים אחרים, למניעת הפצה למי שאינו מורשה (קטינים) ולענישה קשה לסוחרים מחוץ למערכת המוסדרת.”

ח”כ פרץ אף קורא לראשונה להתיר גידול קנאביס ביתי לשימוש עצמי ולמסות את השוק כך שההכנסות ממיסוי יוקצו לטיפול ורווחה.

“יש לאפשר גידול קנאביס בהיקף ולמטרות צריכה עצמית, על ידי מי שאינם קטינים,” אמר. “אני מאמין שיש לפעול לכך שמתוך ההכנסות שנובעות משיווק הקנאביס יוקצו כספים לתמיכה וולונטרית וטיפול בהתמכרויות (לא רק לקנאביס) באמצעות גורמי רווחה.”

מלבד ח”כ פרץ, הבוקר השיב גם ח”כ מרגלית לפנייתנו וקרא ללגליזציה מלאה בישראל. “שיטת הקנסות נתפשת כענישה לכל דבר – הסדרת השוק היא מחויבת המציאות,” אמר ח”כ מרגלית והבטיח כי יציג בקרוב תכנית אותה הוא מגבש בימים אלו להסדרת שוק הקנאביס הישראלי בחוק.

מלבדם השיבו עד כה גם אבי גבאי שהצהיר גם הוא כי הוא תומך בלגליזציה ובאישור גידול ביתי של קנאביס, וכן עמירם לוין, שהסכים לתמוך רק ב”הרחבת ענף הקנאביס הרפואי” ולאחר מכן לבדוק ולהתקדם.

המאכזב הוא ח”כ עומר בר-לב שכנראה מפחד לתת תשובה אמיצה או מתבייש להביע התנגדותו בפומבי, התעלם לחלוטין וכלל לא הגיב לפניותינו החוזרות, למרות שקיבל את הפנייה וראה אותה בודאות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר