“על סם” – כל הפרקים לצפייה ישירה

על סם

“על סם” – סדרה בשישה פרקים בהגשת אושרת קוטלר.

בעשור האחרון הפכה ישראל למדינה שבה הסמים הם בבחינת נורמה. בחתונות מחלקים לאורחים ג’ויינטים, הקוקאין הופך זמין בכל שירותים של כל מסעדה בגוש דן, ובשתי שיחות טלפון יכול כל אזרח, ולא משנה היכן הוא גר, להשיג לעצמו שני כדורי אקסטזי לסוף השבוע.

אושרת קוטלר
אושרת קוטלר

“על סם” – תחקיר תיעודי בשישה פרקים, הבודק מה קרה לחברה הישראלית הנוהרת כך אל הסם, מדוע מדיניות האכיפה וההרתעה שמנהיגה הממשלה הן ארכאיות כל כך, והאם מדובר בכלל במציאות שיש למגר (בהנחה שהדבר עדיין אפשרי). מבט חתרני ואמיץ על אחד התהליכים המשמעותיים ביותר העוברים על הארץ.

צפו בכל הפרקים המלאים של הסדרה “על סם” בהנחיית אושרת קוטלר

“על סם” – פרק 1: מריחואנה

הפרק הראשון בסדרה ינסה לברר מה גורם לכל כך הרבה ישראלים נורמטיביים ושומרי חוק בדרך כלל להשתמש בסמי הקנאביס, ואיזה תפקיד ממלאים הסמים האלה בחייהם.

“על סם” – פרק 2: אקסטזי

לאקסטזי ולתרבות שהצמיח יש משמעות עבור דור שלם. התחקות אחר המשתמשים באקסטזי, וניסיון להתמודד עם שאלות הנוגעות אליו, ולהשפעותיו.

גם זה בטח יעניין אותך

“על סם” – פרק 3: סמי הזיה

מה ההבדל בין LSD לפטריות הזיה ומה משותף להם? מה קורה במוח בזמן לקיחת סמי הזיה? מה פירוש המושג “הרחבת התודעה”, ואיך כל זה קשור לאלוהים?

“על סם” – פרק 4: קוקאין

האופנה של שנות האלפיים – שימוש בקוקאין כסמל סטטוס בקרב אנשי הצווארון הלבן. תיעוד בזמן אמת של שימוש בקוקאין, חשיפה אישית של התמכרותו לקוקאין של המפיק והפרסומאי המצליח איל גפן ותיעוד סצנת המועדונים התל אביבית והקשר שלה להתרחבות תרבות הקוק.

“על סם” – פרק 5: כשלון האכיפה

הפרק יציג את הכישלון הממסדי ב”מלחמה בסמים”, יסביר מדוע זה קורה, ויציע חלופות להקטנת השימוש בסמים באוכלוסייה. תיעוד נדיר של מבצע משטרתי חמוש של יחידה מיוחדת במשטרה, שמטרתו השתלטות על מוקד למכירת הרואין בדרום, מתחילתו הדרמטית ועד סופו המפתיע.

“על סם” – פרק 6: כשלון ההסברה

הפרק יסקור את שיטות ההסברה של אגודת אל סם ושל הרשות למלחמה בסמים, יראיין את מי שאמונים על יצירת המסרים וישאל כיצד ייתכן שמערכת שהפסיקה להאמין בשיטות של הפחדה ממשיכה להשתמש בהן, למרות שכמעט לכולם ברור שהפחדה לא עובדת.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר