עכשיו זה רשמי: לגליזציה של מריחואנה לשימוש חופשי בקולורדו

ארה”ב: מושל קולורדו, ג’ון היקנלופר, עשה היסטוריה כשחתם אתמול על שש הצעות החוק ללגליזציה של קנאביס והפך את קולורדו למדינה הראשונה בעולם שמאשרת שימוש עצמי חופשי במריחואנה וחשיש.

שש הצעות חוק חדשות ללגליזציה של קנאביס עברו במשאל עם שנערך בחודש נובמבר 2012 כחלק ממערכת הבחירות בארה”ב. ברוב של 54% מול 46%, בחרו אזרחי קולורדו לאשר את “הצעת חוק 64″ (Amendment 64), המאפשרת החזקה של עד 30 גרם מריחואנה לשימוש עצמי וגידול ביתי של עד 6 שתילי קנאביס לבוגרים מעל גיל 21.

ג'ון היקנלופר
ג’ון היקנלופר, מושל קולורדו

אתמול חתם מושל קולורדו, ג’ון היקנלופר, על הצעות החוק באופן רשמי ובכך עשה היסטוריה כשהפך את קולורדו למדינה הראשונה בעולם שמאשרת שימוש עצמי חופשי במריחואנה וחשיש. “מריחואנה לשימוש עצמי זה בהחלט תחום חדש לחלוטין וזה דורש מאיתנו הקפדה יתרה על איכות ובקרה על המוצר,” אמר. “אני מצפה שבקרוב יעשו בממשל הפדרלי את הצעד הנדרש בכדי לסדר את ההתנגשות בחוק.”

ראו גם: היסטוריה בקולורדו: שדה ההמפ הראשון בארה”ב נשתל לאחר 60 שנות איסור

הצעות החוק נוגעות בשאלות כגון אופן הגידול והאריזה של המריחואנה, אופן המכירה, הקנייה והמיסוי (15% בממוצע), הגבלות מסויימות של מכירה לאזרחים זרים, גבול מותר של נהיגה תחת השפעה ועוד מגוון נושאים. הכסף ממיסוי המוצר יועבר לבניית בתי ספר ציבוריים חדשים בכל רחבי המדינה.

“אנחנו צפויים להכניס מעל 24 מיליון דולר ממיסים ועוד 12 מיליון דולר ייחסכו מעבודת המשטרה וגורמי האכיפה בכל שנה,” אמר מייסון טברט, מנהל התקשורת של ארגון MPP התומך ברגולציה של קנאביס (Marijuana Policy Project). “הרעיון הוא לגרום לסוחרי הסמים לפשוט את הרגל.”

מחקר עצמאי שנערך לאחרונה בקולורדו מצא שסך כל החסכון מחוקי הלגליזציה החדשים צפוי להגיע ללמעלה מ-60 מיליון דולר ושהסכום צפוי להיות מוכפל עד שנת 2017.

“קולורדו מראה לשאר המדינות שזה אפשרי לאמץ מדיניות מריחואנה נכונה המייצגת את רצון הציבור ומגבירה את אמונו בממשלה,” סיכם טברט. “אני בטוח שמדינות רבות צפויות להכריז על חוקים דומים בעתיד הקרוב.”

ראו עוד: לראשונה בהיסטוריה: רוב האמריקנים בעד לגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר