מגלגל...

טילריי התמזגה עם אפריה והפכה לחברת הקנאביס הגדולה בעולם

שתיים מחברות הקנאביס הגדולות בעולם, Tilray ו-Aphria, הפעילות גם בישראל, התמזגו סופית לחברה אחת שתחזיק בשם טילריי והופכת להיות חברת הקנאביס הגדולה בעולם. "טילריי החדשה" תהיה שווה כנראה כ-8.2 מיליארד דולר

הושלמה סופית עסקת המיזוג בין שתי ענקיות הקנאביס הקנדיות טילריי (Tilray) ואפריה (Aphria) עליה דווח בסוף השנה שעברה. יחד, תחת השם טילריי, הן הופכות לחברת הקנאביס הגדולה ביותר בעולם מבחינת נתח רווחיות. החברה צפויה להיסחר בשווי מוערך של 8.2 מיליארד דולר.

ברנדן קנדי Brendan Kennedy
ברנדן קנדי מנכ”ל טילריי הישנה, ישאר בדירקטוריון החברה החדשה. מנכ”ל אפריה אירווין סימון יקבל את תפקיד המנכ”ל במקומו

על פי הסיכום בתפקיד מנכ”ל “טילריי החדשה” יחזיק מנכ”ל אפריה הנוכחי אירווין סימון. אפריה תחזיק ברוב של 60% מהמושבים בדירקטוריון וממניות החברה. מנכ”ל טילריי הנוכחי ברנדן קנדי יקבל כסא בדירקטוריון אך לא יהיה בתפקיד ניהולי.

העסקה, שאושרה השבוע על ידי בעלי המניות סופית, תייצר לחברה המשותפת סינרגיות חיסכון בעלויות לפני מס בסך 81 מיליון דולר בתוך 18 חודשים מהסגירה. מחזיקי מניות אפריה יזכו ל-0.8381 מכל מניית טילריי החדשה. טילריי החדשה נסחרת בנאסד”ק בסימול TLRY ותיסחר החל מהימים הקרובים גם בבורסת טורונטו באותו סימול.

שתי החברות מחזיקות בפעילות ענפה בכל העולם וגם בישראל: סדרת ‘דיאמונדס’ של טילריי וסדרת ‘סטארס’ של אפריה שווקו בישראל במשך כמה חודשים בשיתוף עם חברת הקנאביס הישראלית קנדוק (Canndoc) עד פרסום נהלי הייבוא החדשים של משרד הבריאות שעצרו בינתיים את כל משלוחי הקנאביס מחו”ל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר