מגלגל...

תיירים ישראליים נפלו בעוקץ הקנאביס הגדול בחו”ל

עוקץ הקנאביס הגדול נגד תיירים ישראליים בחו"ל נמשך ומחריף. "הוא פירסם שאני זונה", "הוא איים עלינו", "הוא הרס לנו את החופשה", כך מתארים ישראלים את הנוכל האכזרי, שלא רק מאיים, גם מבצע.

לא מעט ישראלים שטסו בשבועות האחרונים לנפוש ברודוס, יוון, נעקצו בעשרות אלפי שקלים ע”י סוחר-נוכל המכנה עצמו, בין השאר, “עמוס”, “תומאס”, “שלבי”, “טלי” ועוד שמות מומצאים אחרים. הוא מקבל תשלום במזומן, אוסף תמונות ופרטים אישיים, ונעלם עם הכסף, ללא הקנאביס, תוך שהוא מאיים ברצח ומפיץ ברשת שקרים איומים על קורבנותיו.

עדכון: בעקבות הפרסום העוקץ החליף יוזר וכעת עם היוזר MorrisWeeds. עדכון פברואר 2022: בעקבות הפרסומים שוב החליף את היוזר אל JozzefWeeds ולאחר מכן אל nusrweeds. באפריל 20222, בעקבות פרסום נוסף שלנו, שינה את השם אל RoyalWeeds420 ואחר כך ליוזר TheRoyal420 ונכון ליוני 22 הוא עם היוזר RedApplez40 או Nikkos או The Bulldog ביוזר TheBulldogWeeds. בספטמבר 2022 הוא עם היוזר Reffaelo. באוקטובר 2022 הוא עם היוזר FrankLuccas. בדצמבר 2022 הוא עם היוזר frankiiii ועם היוזר weedjz63. במהלך 2023 עלו היוזרים kolyadarkne ו-AmadoShelf ו-TheVitto420. ביולי 2023 החל לפעול היוזר TheCarlos4. באוגוסט 2023 ביוזר TheGurilla. בספטמבר 2023 עם היוזר Hipp0_ViP – כל היוזרים פועלים דרך ערוצים בשמות כמו TeleGrass_420WorldWide_Bot ו TGRSWorldManger ועוד.

כשפונים אליו הנעקצים בדרישה להשיב את כספם, או לנסות להגיע לפשרה, מפרסם “עמוס” בקבוצות ברשת את שמות ותמונות הגברים כאילו הם שוטרים סמויים, ואת שמות ותמונות הנשים כאילו הן מספקות שירותי זנות. לטענת הנעקצים הוא גם מסר את פרטיהם האישיים, כולל צילום תעודות זהות ורשיונות נהיגה, לידי גורמים עברייניים לצורך זיוף דרכונים ורשיונות.

בין הנעקצים גם ד’, שיחד עם חבריו הפסיד 12,400 ש”ח באותו סוף שבוע. מלבדו נעקצו בני זוג ששהו בירח דבש והפסידו 1,000 דולר, קבוצת חברים נוספת שהפסידה 10,000 ש”ח וא’ ממרכז הארץ שהפסיד 1,800 ש”ח; כולם נעקצו, למשטרה כמובן שאי אפשר לפנות, לבנקים אין מה לעשות עם מזומן שנעלם, וכל שנותר לכם זה לקרוא, ללמוד מטעויות של אחרים ולפנות למקור אמין יותר.

איומים באקדח וזיופים תוך שימוש בפרטים אישיים

בשיחה עם מגזין קנאביס מספר ד’ על החוויה הקשה שעבר. לדבריו, משניסה לעצור את הסיוט הזה, קיבל איום ברצח כאשר לחשבונו נשלח סרטון קצר ובו נראה אדם טוען אקדח בזמן נסיעה ברכב, לצד סרטון בוא נרמז כי הפרטים האישיים ישמשו לזיוף רישיון נהיגה.

“בסופ”ש האחרון טסתי לרודוס כדי לנקות קצת את הראש מהמצב. בגדול אני לא מעשן הרבה ומסתפק בג’וינט פה ושם. הפעם החלטנו להתפנק ויצרנו קשר עם בוט בטלגרם, שאמרו לי שהוא מאומת ושהכל סבבה. כן חששתי, ולא היה לי נוח לחשוף את הפרטים שלי לסוחר אבל אמרתי לעצמי שהכל יהיה בסדר. אני רק רוצה שיתפסו אותו כדי שזה לא יקרה לאחרים”.

א’, צעיר ישראלי אף הוא נעקץ ברודוס, מספר: “הסוחר ‘שיחק אותה’ כמה פעמים, אמר שהכסף לא עבר, וכל פעם שלחנו לו את הקוד למשיכת המזומן. אחרי שחשדנו שיש בעיה, ניסינו לבטל את העסקה אבל אז הוא איים עלינו שיפיץ את הפרטים והתמונות שלנו ברשת, כפי שהוא באמת עשה לבסוף. הפסדנו 1,800 שקל”.

כל הנעקצים עמם שוחחנו רצו בסך הכל “לנקות את הראש” מימי הקורונה בארץ ולצאת לרודוס הירוקה כדי להימנע מבידוד ולהנות מהירוק שם, תרתי משמע. הם הגיעו לרודוס בשבוע שעבר לחופשה של כמה ימים, יצרו קשר עם ערוץ טלגרם שנקרא “בוט כיוונים טלגראס חו”ל“, אותו העריכו בטעות כערוץ מאומת הקשור לארגון שהיה פעם פעיל ומפורסם, וקיוו לקבל במהרה את ההזמנה.

עשרות נעקצים בסוף שבוע אחד

“טסנו כמה חבר’ה לרודוס והחלטנו להתארגן שם על קנאביס דרך קבוצה שחשבנו שהיא מאומתת שנקראת ‘טלגראס חו”ל’. שם הפנו אותנו לסוחר בשם ‘עמוס’ שביקש ממני פרטי העברה באמצעות אפליקציה, רצה שאתן קוד למשיכת מזומן בכספומט וככה עשינו,” מספר א’. “ואז הוא ניסה פעמיים למשוך את הכסף וטען שלא הצליח להוציא את הכסף, ושוב ביקש קוד. למזלנו, בפעם השנייה כבר חשדנו שזו עקיצה, אבל בינתיים הפסדנו כבר את הכסף ומיותר לציין שלא קיבלנו שום קנאביס”.

א’ וחבריו הבינו שנעקצו, אך כשניסו לבטל את העסקה עם “עמוס” הם קיבלו איומים וניתקו את השיחה. “ביקשנו לבטל את העסקה ולקבל את הכסף חזרה, ואז הסוחר איים עלינו שאם אנחנו מבטלים את העסקה הוא מעביר את תעודת הזהות שלי לדארק נט כדי שיזייפו אותה ויגנבו את הזהות, שזה איום פלילי לכל דבר. אני מודה שנלחצנו וניתקנו את הטלפון, סה”כ באנו להנות עם קנאביס ולא להסתבך עם אנשים כאלה. מיותר לציין שאי אפשר לפנות למשטרה כי מדובר בקניית סמים. בבנק אמרו שאין להם מה לעשות עם זה ברגע שמדובר במזומן,” הוסיף.

"פירסם שאני זונה" - נוכל עוקץ קנאביס בחו"ל
“פירסם שאני זונה”

אחת מהקורבנות של אותו “עמוס”, שנשמע בעל מבטא ערבי, היא צעירה ישראלית ששהתה בחו”ל בסוף החודש שעבר, ונאלצה בסוף האירוע לראות את התמונות והפרטים האישיים שלה מפורסמים בערוצי טלגרם עם הצעות מיניות. “הוא פירסם את הפרטים שלי כזונה בערוצי טלגרם,” דיווחה וצירפה תמונות מתוך ערוץ בטלגרם בו אכן מוצגות תמונותיה הפרטיות, כולל תעודת הזהות שלה ופרופיל הפייסבוק שלה, לצד תיאור כאילו היא מספקת שירותי זנות.

“זה קורה מדי יום, אבל אי אפשר לערב את המשטרה”

דיווח על שיטת העוקץ הזו כבר פורסם בשנה שעברה, וכדאי שתקראו אותו. גם אז, אותו נוכל השתמש באותה השיטה וניצל את השירות החדש שמציעים הבנקים המאפשר העברת מזומן באופן חופשי בכמה לחיצות בכספומט ובעיקר – ללא צורך בכרטיס אשראי או הזדהות.

מ’, מנהל באחת הקבוצות בטלגרם שדווקא נותנת שירות אמין לישראלים בחו”ל ומקפידה לנסות להזהיר את הציבור מאותו עוקץ, מעיד: “הסוחר הזה שמכונה עמוס, ידוע בכך שהוא עוקץ אנשים בסכומים רבים ומשתמש בשיטת משיכת מזומנים ע”י קוד. הוא פולש גם לערוצים וקבוצות אותנטיות, ועוקץ שם עד שמסולק – בעיקר את אלה שמעיזים למסור כסף עוד לפני קבלת הסחורה. לעולם אסור לתת כסף לפני שבודקים שהכל תקין”.

עוד לדברי מ’ “מדי יום אנחנו מקבלים תלונות של ישראלים שנעקצו במקומות שונים בחו”ל ע”י אותו ‘עמוס’, שמתחזה לסוחר וקורא לעצמו בשמות נוספים, לפעמים ‘תומאס’, לפעמים ‘טלי’. הוא פתח לעצמו ערוצים וקהילות תחת שמות מוצפנים, בטלגראס חו”ל למשל הוא פתח מעל שלושה ערוצים שונים, צ’אטים ובוטים, שהוא מתכתב דרכם עם לקוחות”.

“הוא פוגע גם בלקוחות וגם בסוחרים מאומתים”

“כמובן שכשמנסים לבטל איתו את העסקה הוא מאיים בכל מיני צורות, עובדה שכל התלונות מגיעות אליי, כי אנשים מפחדים ממנו ולא מעזים לפנות אליו. והרי אי אפשר לערב את המשטרה בעניין הזה”. כדוגמה שלח לנו מ’ צילומי מסך מפניות רבות שהוא מקבל מישראלים שנעקצו. בתמונות ניתן להבחין כיצד חלק מהאיומים של הנוכל גם אכן יושמו בפועל.

למערכת המגזין הגיעה הקלטה בה נשמע קולו של אותו ‘עמוס’ לכאורה. כמו כן הגיעו כמה פרטים נוספים שייבדקו היטב.

“נגיע להליך טיפולי” – הנוכל “עמוס” מאיים על לקוח לאחר שכבר גנב ממנו את הכסף

כאמור, שיטת העוקץ הזו נחשפה כבר בשנה שעברה ומאז הנוכל הרוויח לפחות מאות אלפי שקלים, אם לא הרבה יותר מכך. איך הוא עושה זאת בדיוק? בעזרת בשירות חדש שמספקים הבנקים בישראל, המאפשר העברת כסף מכל מקום בעולם, ומשיכתו באופן אנונימי בכספומטים בעבור קוד סודי. השירות הזה נקרא “משיכת מזומן ללא כרטיס” ובמסגרתו הלקוח מעביר לסוחר קוד ייחודי שקיבל מהבנק, ובעזרתו יכול הסוחר למשוך כסף מכספומט בצד שלו, ללא צורך בכרטיס אשראי.

קל, מהיר ופשוט, וככה פועלים “עמוס” וחבריו – והכל על חשבון הכיס של הלקוח והאמון שלו. “מנהלים וסוחרים כמו עמוס פוגעים בכולנו, סוחרים ולקוחות כאחד,” אומר מ’. “הוא משתלט גם על קבוצות מאומתות ודופק את האמון של הלקוחות בקבוצות אמינות כמו שלנו. הלקוחות מאבדים כסף ואנחנו מאבדים את הלקוחות”.

מהמשטרה נמסר: “כל תלונה שתובא לידי המשטרה, תטופל באופן הראוי ביותר”.

לפני שקונים קנאביס בחו”ל, או בכלל

תמיד יצוצו רמאים למיניהם שיפתחו שיטות עוקץ חדשות בעולם הקנאביס, תחום בו הלקוחות אינם מוגנים מאיומים. לכן עד שכל ה”עמוסים” בעולם יתפסו, אם בכלל, א’ הלקוח שנעקץ ומ’ מנהל הערוץ ההגון, ביקשו לשתף בכל זאת כמה טיפים שכדאי לכם ליישם. ככה תוכלו לפחות להכין את עצמם לקניית קנאביס בחו”ל שתהיה בטוחה.

  • לא לשלם כסף מראש. “אל תהיו טיפשים כמונו, ותזכרו שלא משנה מה, אתם לא מעבירים כסף מראש. אולי מקסימום אם אין ברירה רק סכום סמלי, כזה שגם אם יעלם לא תדפקו,” מציע א’.
  • לכל היותר לתת מקדמה קטנה. “יש מקומות רחוקים במיוחד, בהם סוחרים אולי באמת חייבים מקדמה, אז מקסימום תנו להם את המינימום שיש, אבל לא בערים מרכזיות,” אומר מ’.
  • אם “רודפים” אחריך, זה עוקץ. “אם סוחר ‘רודף’ אחריך ודוחק בך לקנות, תדע שכנראה מדובר בעוקץ, ברמת ה-90%. מנהל רציני בחיים לא ירדוף אחריך,” מוסיף מ’.
  • לעולם לא לחשוף פרטים אישיים בחו”ל. “שלא כמו בארץ, אין סיבה לתת תעודת זהות או דרכון לסוחרים בחו”ל. סוחרים אמינים בחו”ל לעולם לא יבקשו פרטים כאלה,” הוא מסכם.

נעקצתם? דווח לנו במייל האדום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר