עדויות: יאיר לפיד עישן וסחר במריחואנה בצעירותו

בטור שפירסם הבוקר בבלוג שלו ב”הארץ”, מספר העיתונאי אורי משגב כי בידיו עדויות לכך שיאיר לפיד לא רק עישן קנאביס בעבר, אלא גם סחר בו.

יאיר לפיד העמיד את עצמו בראש המתנגדים ללגליזציה של קנאביס כשבכל הזדמנות הצהיר כי הוא מתנגד למהלך כזה. אמירות שבעקבותיהן חטף לפיד ביקורת פעם אחר פעם במספר כתבות (1, 2, 3, 4).

יאיר לפיד על לגליזציה:

התנגדות אוטומטית

יאיר לפיד עישן וסחר במריחואנה
יאיר לפיד

למעשה לפיד כל כך מתנגד לקנאביס, שאפילו כשמדובר ב’המפ’, בן-דודו של הקנאביס שאינו בעל השפעה פסיכואקטיבית כלל, גם אז הוא אינו מוכן לשקול את העניין. כשנשאל על ידי גולשת בנוגע לעמדתו ביחס ל‘המפ’ – הקנאביס התעשייתי, אמר לפיד: “קנאביס לתעשייה? אני רואה את המניפולציה…”.

על ראש הגנב בוער הכובע

ייתכן שאף אחד לא היה בודק מה עשה לפיד בצעירותו אם הוא לא היה מתנגד חריף כל כך לקנאביס, אבל לפעמים דווקא ההתנגדות יוצרת עניין מוסף. כך קרה גם במקרה יאיר לפיד. בטור שפירסם הבוקר (10.2) העיתונאי אורי משגב בבלוג שלו “פוליטיקלי קורקט”, הוא מתאר עדויות שהגיעו לידיו ומתארות כיצד נהג לפיד ג’וניור הצעיר לעשן מריחואנה ואף לסחור בה בניגוד לחוק:

אורי משגב
אורי משגב

אחת העדות, היום בעלת עסק עצמאית, סיפרה לי ש”הגעתי אל לפיד ערב אחד עם ידיד מוזיקאי, שהיה חבר ילדות שלו מהגימנסיה. בפירוש באנו אליו כדי ‘להתארגן’ (להשיג סמים, א”מ). זה היה בתחילת שנות התשעים, כשהוא התחיל להיות מיני-סלב, אבל הוא עדיין נחשב בעיקר ‘הבן-של’. למרות זאת האווירה הייתה שצריך לעלות אליו לרגל, שהוא המארח והבוס, שצריך קצת להתרפס אליו. הייתה לו דירה יאפית בורגנית כזו, באזור רחוב הירקון. התפלאתי שבחור בגילו כבר מחזיק דירה כזו, וגם שהוא כבר נשוי עם ילד. הוא עשה עניין גדול מזה שיש לו ילד קטן, שהסתובב בינינו תוך כדי הביקור. היה לו סגנון אמריקאי, ג’ינס ומגפיים קטומים בקצה. הוא היה זה שהוציא את החומר, הוא זה שגלגל את הג’וינט. עישנו ביחד, ניהלנו שיחה על איכות החומר, ובסוף יצאנו מהדירה עם שקית של מריחואנה”.

עד אחר, בעל מקצוע מוכשר ומוערך בתחומו, סיפר גם הוא על עישון מריחואנה עם לפיד בתחילת שנות התשעים, “הרבה יותר מפעם אחת. הוא גר אז בדירה בשינקין. אני זוכר שהיו לו במרפסת משקולות כבדות שלא יכולתי להזיז מהמקום. זה בנאדם שאיים עלי פעם בשעת ריב שהוא יקרע אותי במכות. אהבתי לעשן איתו, כי הוא מייד נהיה הרבה יותר נחמד”.

בנוסף, בספרו “עומדים בטור” (הוצאת ידיעות אחרונות, 2005) כלל לפיד עשרות טורים שפירסם בעיתונות העברית. אחד מהם נקרא “100 הדברים שכל אדם צריך להספיק עד גיל 30”. בסעיף מס’ 40 ממליץ לפיד על עישון ג’וינט.

לפיד ממליץ לעשן ג'וינט

במהלך השבת, העביר משגב ללפיד מספר שאלות בנוגע לעדויות החדשות, אך לפיד כמובן סירב להגיב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר