טוען...

לראשונה בהיסטוריה: רוב האמריקנים בעד לגליזציה

סקר חדש ומקיף שפורסם השבוע קובע: שיא היסטורי לתמיכה בלגליזציה – רוב של 52% אחוז מהאמריקנים תומך בלגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי.

מכון הסקרים Pew Research Polling פירסם הבוקר את סיכום נתוני סקר הלגליזציה שנערך בקרב 1,501 בוגרים אמריקנים בחודש שעבר.

תוצאות הסקר קובעות כי לראשונה בהיסטוריה חוצה גרף התמיכה בלגליזציה את סף החצי – כ-52% אחוז מהאמריקנים תומכים בלגליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי ורק 45% אחוז מתנגדים. נתונים אלו מתיישבים עם נתוני הסקר שערך מכון הסקרים ‘גאלופ’ בשנת 2011 ומצא כי 50% אחוז מהאמריקנים תומכים בלגליזציה.

את מרבית המשקל לטובת הלגליזציה נתנו בני דור המילניום – אלו שנולדו לאחר 1980 והיום בני 18 עד 33 – כ-65% אחוזים מהם תומכים בלגליזציה של מריחואנה, קפיצה של קרוב ל-30% יותר מסקר דומה שנערך ב-2008. בקרב בני דור ה-X, אלו שנולדו בין 1960 ל-1980, כ-54% אחוזים הצביעו בעד לגליזציה וגם בקרב האוכלוסיה המבוגרת יותר, בני דור ה’בייבי בומרס’, אלו שנולדו לאחר מלחמת העולם השנייה (1946 – 1964), נראה שינוי בתפיסה – 50% אחוזים מהם הצביעו בעד לגליזציה. המגזר היחיד בו נותר רוב נגד לגליזציה הוא בני ‘הדור השקט’, אלו שנולדו לפני 1942, מהם רק כ-32% אחוזים הצביעו בעד לגליזציה.

סקר בעד לגליזציה

עוד מצא הסקר כי מעבר לרוב התומך בלגליזציה, ישנו שינוי דרמטי באופן בו תופסים האמריקנים את השימוש במריחואנה. בשנת 2006 מצא מכון הסקרים כי 50% אחוזים מהאריקאים חושבים שעישון מריחואנה “אינו ראוי” מבחינה מוסרית ורק 35% אחוז חשבו שזה בסדר לצרוך קנאביס. הנתונים היום מציגים תמונה שונה לחלוטין – כ-50% אחוזים מהאמריקנים חושבים שאין כל בעיה מוסרית עם עישון קנאביס ורק 35% אחוז חושבים שזה מעשה שאינו מוסרי.

נתון מעניין נוסף הוא כי 60% אחוזים חושבים שהממשל הפדרלי אינו צריך להתערב בחוקי הלגליזציה שנחקקו לאחרונה במדינות בארה”ב. בניגוד למספר מתנגדים, באו”ם ובממשל האמריקני, 57% אחוז מהרפובליקנים, 59% אחוז מהדמוקרטים ו-64% מהעצמאים, חושבים שאל לממשל הפדרלי להתערב ו/או לנסות לשנות את חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו.

לצפייה בנתוני הסקר המלאים לחצו כאן (אנגלית).

איתן נדלמן מדבר על הסקר החדש:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר