רשימת הסמים הנפוצים ביותר בפסטיבלים הגדולים בעולם

פסטיבלים משוגעים ברחבי העולם הם תמיד קרקע פורייה לסמים, סמים ועוד סמים. אז איזה סמים עושים איפה, ואיפה עושים הכי הרבה? התשובות, במחקר חברתי חדש.

לא רק ברוקנרול, אלא גם בג'ז, טראנס, האוס, ואפילו בתחרויות בישול צ'ילי, סמים שונים הנם חלק בלתי נפרד מחוויית ה"אחי בוא נתקרחן" שמלווה פסטיבלים בכל רחבי העולם. מחקר חדש שנערך ע"י ארגון Drug Abuse מסקר למעלה משלושה מיליון וחצי עדכונים ברשתות החברתית השונות, בעיקרם תמונות שצולמו והועלו לאינסטגרם במהלך פסטיבלים מפורסמים שונים.

על אילו פסטיבלים מדובר? כנראה שכבר שמעתם על חלקם אם לא על רובם: "טומרולנד", "ברנינג מן", "קאמפ ביסקו", "אלקטריט דאי קרניבל" ועוד רבים וטובים, ביניהם גם נציג הסטלנים הבלתי מעורער: ה-"מארלי פסט" – פסטיבל הרגאיי השנתי של מיאמי.

מארלי פסט
מארלי פסט

המצב בשטח: איפה צורכים הכי הרבה ממה?

מריחואנה – נתחיל במובן מאליו, בפסטיבל הרגאיי יותר מ-85% מהעדכונים כללו תמונות עישון כאלו ואחרות, בשיא הגאווה ועם דגלים תלויים ברקע. במקום השני והשלישי באופן די צמוד מתחרים הפסטיבלים "קאמפ ביסקו" וה"בונארו", בשניהם קצת יותר מרבע מהעדכונים עסקו במריחואנה בצורה כזו או אחרת.

קוקאין – אין פסטיבל חפירות מטורף שלא תראו בו שקיות לבנות מחליפות ידיים, אך מה שמדהים הוא המספר: יותר מ-12% מהעדכונים הנוגעים לפסטיבל "קואצ'לה" (פסטיבל שנתי הנערך במדבריות קליפורניה) עוסקים באבקה הלבנה, כאשר מיד אחריה נמצאים הפסטיבלים "בלוק פארטי" ו"לולהפלוזה".

אלכוהול – עם כמה שהסטלנים של מארלי אוהבים ירוק, משתתפי פסטיבל הצ'ילי 'קוקאווט', שנערך בפלורידה בחסות תחנת הרדיו "קיס קאונטרי", אוהבים את האלכוהול שלהם עוד יותר. מעל 90% (כן כן, הרבה שיכורים) מהעדכונים לגבי הפסטיבל נגעו בצריכת אלכוהול מוגזמת עד מוגזמת ביותר (ויצירתית יש לומר). מיד אחריו ברשימה נמצאים ה"סאמר פסט" וה"גלאסטונבורי", שהגיע למקום השלישי גם ברשימת הקראק.

סמים פסיכדליים – לא משנה אם אתם מחפשים פטריות קסומות או LSD, כדאי לכם לבקר בפסטיבל ה-"ברנינג מן" שהגיע למקום הראשון בשתי הקטגוריות, כמו גם בתחום ה-DMT, המסקלין והקראק. בכלל, ניתן לומר שאם אתם מחפשים לצאת למסע עמוק, זהו כנראה הפסטיבל בשבילכם.

גלולות וסמים אופיואידים – בתחום הזה שולט ביד רמה פסטיבל ה"בלוק פארטי" ואחריו הפסטיבלים "לולהפלוזה" ו"טומרולנד".

פסטיבל טומרולנד
פסטיבל טומרולנד

המנצח הגדול: ללא ספק, פסטיבל ה-"ברנינג מן" מציע את המגוון הרחב ביותר של סמים בכמות הגדולה ביותר. אמנם באי החוויה העמוקה במדבר עדכנו את עצמם למקום השלישי בלבד ברשימה הכללית, אך מלבד מריחואנה (שגם אותה בוודאי לא חסר שם), קולות הקהל קובעים ששם תמצאו את כל מה שאתם צריכים לטריפ שלכם.

פסטיבל ה-"ברנינג מן"
פסטיבל ה-"ברנינג מן"

בסך הכל, נדמה כי לבאי הפסטיבלים השונים מאד נוח עם הרגלי הצריכה שלהם והם לחלוטין לא מפחדים לשתף אותם עם העולם, גם כאשר מדובר בסמים פחות מקובלים חברתית כמו LSD וקוקאין. יש לציין שכמובן לא מדובר במספרים מדויקים, אלא בהערכות כלליות לגבי אחוז השימוש בסמים הנ"ל במהלך הפסטיבלים, ביחס ישיר לכמות הפרסומים הנוגעים לכל אחד מהם. כמובן שהמחקר כלל אינו כולל אנשים שאינם משתמשים במדיה חברתית, או אפילו כאלה שאינם משתמשים באינסטגרם בלבד.

לפניכם תוצאות המחקר המלאות:

מה כמה ואיפה - התוצאות המלאות
מה כמה ואיפה – התוצאות המלאות

ראו עוד:
סקר הסמים העולמי: יותר משתמשים ב-DMT
בודקים סמים במסיבות טבע
דירוג: 20 הסמים הנפוצים ביותר בעולם
קנאביס הוא החומר הכי פחות מזיק מבין שלל חומרים נפוצים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט