מגלגל...

סטינג: “סמים הם כלי ליצירתיות וצריכים להיות חוקיים”

הזמר הפופולרי סטינג יוצא שוב נגד המלחמה בסמים וטוען כי הקנאביס הוא כלי יעיל ביותר ליצירתיות.

סטינג, סולן להקת ‘פוליס’ לשעבר, שכבר התבטא לא פעם בעד לגליזציה ונגד המלחמה בסמים, ואף ספג ביקורת על כך, מודה כי הוא נוהג להדליק ג’וינט כאשר נתקל במחסום יצירתי.

סטינג
סטינג: “בעד לגליזציה של קנאביס”

בראיון למגזין ‘Event‘ הבריטי התייחס סטינג – החבר יחד עם ריצ’רד ברנסון ב’איגוד למדיניות הסמים’ (Drug Policy Alliance) התומך בהפסקת המלחמה בסמים ולגליזציה של קנאביס – לנושא השימוש בסמים, ואמר כי “אם משתמשים בסמים ככלים (למטרות ברורות) יש להפסיק להפליל את המשתמשים בהם”.

“כשאני מרגיש תקוע בכתיבת טקסט למשל, או אם רעיון כלשהו לא ‘זורם’ טוב, לפעמים שאיפה של מריחואנה יכולה לשחרר את התקיעות,” אמר סטינג על פי הדיווח. “לעתים רחוקות אני מעשן בחברה. זה כלי, ממש כמו שעט הוא כלי. ואני לא לבד. אמנים השתמשו בסמים כדי לעשות אמנות נהדרת.”

“אני לא מעודד אנשים לקחת סמים כדי לעשות אמנות,” הסביר, “אבל אתה גם לא יכול לבטל את העבודה שעשו ‘הביטלס’. הם לקחו LSD והפיקו אלבום פנטסטי.”

סטינג, בן 62, משוכנע גם כי יש להתיר את השימוש בקנאביס לא רק עבור אמנים. “חוקי הסמים אינם עוזרים… אנשים מחפשים להעשיר את חייהם. החיים נראים לעתים שטחיים ומשעממים. כמיקלים, אלכוהול ומריחואנה יכולים לעזור במקרים כאלו… אני חושב שאנשים מאוכזבים עם אורח החיים המודרני ותרבות הסמים היא נסיון להפוך אותם לקסומים ומיוחדים יותר.”

ראו: האם מריחואנה תעשה אותך מוזיקאי טוב יותר?
ראו: על קנאביס ויצירתיות – מחקר ועדות אישית מפי מוזיקאי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר