מגלגל...

“סופיק”: הילד האוטיסט הראשון בישראל שטופל בקנאביס רפואי

סרט תיעודי חדש העוקב אחר סופיק, ילד אוטיסט, בנם של רינה ודרור, שהפך בשנת 2010 לילד הראשון שקיבל קנאביס רפואי לטיפול באוטיזם. הסרט המלא לצפייה ישירה.

בגיל 10 התדרדר מצבו של סופיק (Sufik), ילד מקסים ואוטיסט. הוא הפסיק לחייך ובמקום זה היה מגרד את עצמו עד זוב דם.

כמוצא אחרון הוריו רינה ודרור יצאו למסע במטרה להשיג עבורו אישור לקנאביס רפואי בימים בהם הרעיון של טיפול בילדים בעזרת קנאביס רפואי היה ההפך מכל מה שרצתה המדינה.

אך לאחר מאבק עיקש ובליווי צמוד הפך בשנת 2010 סופיק לילד האוטיסט הראשון בישראל שקיבל רישיון קנאביס לטיפול באוטיזם ושובץ לקבלת שמן קנאביס מחברת ‘תיקון עולם’.

במאי הסרט הוא צח קליין הנוהג לעקוב בסרטיו אחר דמויות מעניינות מעולם הקנאביס: בין השאר אחראי לסרט ‘גראס באישור רופא‘ עם אברי גלעד ולסרט הדוקומנטרי החדש ‘המדען‘ על פרופ’ רפאל משולם.

גם זה בטח יעניין אותך

“במסגרת ההתדרדרות במצבו של סופיק הוא התחיל לפחד מכל דבר ואפילו על סוס נדנדה בלונה פארק הוא פחד לעלות למרות שפעם היה דוהר על סוסים אמתיים,” מתאר בלוגר הטלוויזיה עידו ישעיהו באתרו “קפה+טלוויזיה“.

“הוא אובחן כאוטיסט בגיל צעיר מאד, שנה וחצי, אבל מאז היה ‘בסדר’ ככל שאפשר. לאחרונה המצב כל כך קשה שלא ניתן לשלוח אותו לבית הספר או לכל פעילות אחר וסופיק נאלץ להישאר בבית ולהיות מטופל במשמרות על ידי הוריו שלא ישנים בלילות, ובבוקר כשיוצאים לעבודה המשימה עוברת למטפלות ולסבא וסבתא שעוזרים.”

“הרופאים המטפלים מנסים עוד תרופות, אך הן גורמות לתופעות לוואי קשות: אי-שקט קיצוני, גרד בלתי פוסק שרק שהייה באמבטיה מרגיעה אותו, והמצב ממשיך להתדרדר.”

איזה קנאביס אתה?

“אבא של סופיק הוא רופא ואמו אחות בבית חולים. והם אבודים. אין להם פתרון והחיים הפכו לסיוט. המוצא האחרון שלהם הוא לנסות להשתמש בקנאביס – המוכר יותר בתור סם מסוכן – כך הוא מוגדר בפקודת הסמים.”

“על אף הפחדים והחששות, רינה ודרור יוצאים לדרך והופכים להורים הראשונים בישראל שילדם האוטיסט מטופל בקנאביס.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר