סוחר פיזר פליירים מזויפים, עיריית הרצליה קנסה את וילצ'רסקי

עיריית הרצליה קנסה ב-730 ש"ח את הסטנדאפיסט והפעיל החברתי עידן מור (גדי וילצ'רסקי) בגלל פרסומות למכירת קנאביס שהפיץ ברחובות העיר סוחר שמשתמש בשמו. "איך אני יודע שאתה זה באמת גדי?", השיב חוקר המשטרה לאחר שמור הגיש תלונה.

סוחר בטלגראס מתחזה לאורך תקופה ארוכה לסטנדאפיסט גדי וילצ'רסקי, ממובילי הלגליזציה בארץ, הלא הוא עידן מור, במטרה לשפר מכירות. הוא מפזר פלאיירים ברחובות הערים עם דמותו של וילצ׳רסקי שסופג ביקורות מצרכנים שחושבים שזה באמת הוא.

השבוע גם עיריית הרצליה התבלבלה כנראה, ושלחה דו״ח בסך 730 ש"ח לעידן מור בגין לכלוך וזיהום מקום ציבורי, זאת לאחר שעובדי העירייה איתרו פלאיירים עם פרסומות שנשאו את שמו ברחבי העיר.

וילצ׳רסקי החליט לעשות מעשה ופנה לסוחר בטלגראס בבקשה שיפסיק לפזר פלאיירים עם דמותו, אך לדבריו לאותו סוחר לא ממש היה אכפת והוא הבהיר כי בכוונתו להמשיך להתחזות אליו ולמכור קנאביס בשמו, כמו גם להמשיך לפזר את הפלאיירים.

"זרק על המדרכה והכביש פליירים בכל העיר" – דו"ח בסך 730 ש"ח שנשלח לעידן מור בגלל המתחזה

"יש בטלגרם כמה אנשים שמשתמשים בשם שלי אבל אחד מהם הלך רחוק מדי ומשתמש בשם ובדמות שלי," אומר וילצ׳רסקי בשיחה עם מגזין קנאביס. "אני מבין שאין לי מה לעשות עם זה. הוא פשוט הפציץ כל מיני מקומות בארץ בכמויות פסיכיות של פלאיירים עם השם ועם הדמות שלי וזה טיפה מוגזם. פניתי אליו וביקשתי שיפסיק כי אני בעצמי התחלתי להיות מוצף בהודעות בפייסבוק ובאינסטגרם מאנשים שמתלוננים ואומרים לי 'אחי זה לא מתאים'. אנשים לא מבינים שזה מתחזה". 

"מילא האנשים, שלא בודקים," המשיך, "אבל זה שעיריית הרצליה ראתה את הפלאיירים האלה ומיד הסיקה שזה אני, עידן מור, אחראי לזה, ועוד החליטה לקנוס אותי, זה כבר מגוחך. הם לא עצרו לרגע לחשוב שאין שום סיכוי בעולם שאני אסכן את כל מפעל חיי בשביל כמה שקלים בטלגרם".

סוחר מתחזה לגדי וילצ'רסקי
"שכל המדינה תדע שהוויד שהוא מוכר גרוע" – עידן מור (בתמונות: דוגמה לפרסומות שמפזר המתחזה לגדי וילצ'רסקי ברחובות הערים)

אך פה לא נגמר הסיפור… לאחר שפנה מור לעיריית הרצליה בבקשה לבטל את הקנס, הוא קיבל את התשובה המוזרה כי עליו להציג אסמכתה משפטית לפיה אכן מדובר באדם המתחזה לו.

לשם כך פנה מור למשטרה להגיש תלונה, אך בתגובה ביקש ממנו החוקר להוכיח שהוא עצמו אכן גדי וילצ'רסקי. "הלכתי להגיש תלונה מסודרת על התחזות במשטרה כי רק כך בעירייה מסכימים לקבל את בקשת הביטול שלי. אז פניתי למשטרה ואמרתי שבאתי להגיש תלונה על התחזות, אבל השוטר אמר לי 'אם הבן אדם הזה מתחזה לגדי, מי אתה׳. אמרתי לו ׳זה אני׳, אז הוא השיב ׳איך אני יודע שאתה זה באמת גדי?'."

לדבריו, לתופעת ההתחזות אליו בטלגרם יש השלכות מרחיקות לכת במיוחד כשמדובר בדמות כמוהו, שמזוהה עם לגליזציה. "יש הבדל תהומי בין אנשים שמתחזים אליי בטלגרם לבין אנשים שמתחזים לאחרים, כי ברור לכולם ש'פרימו' או 'ביבי' שמתחזים גם אליהם הם לא סוחרים בטלגרם. אבל כשרואים את השם שלי, עושים איזשהו חיבור שיש מצב שגדי נתן פה את המילה שלו כי זה מישהו שצורך קנאביס ותומך לגליזציה, וזה מה שמפריע לי. אני מקבל ביקורות של אנשים שאומרים לי 'מה זה החומר החרא הזה', 'הבאת לי שקיות עם עובש' ודברים כאלה". 

מעיריית הרצליה נמסר: "במידה ומר מור יפנה לעיריית הרצליה, הנושא ייבחן על ידי גורמי העירייה על פי הנהלים המקובלים".

ממשטרת ישראל נמסר: "נפתחה חקירה בנושא והיא תיבדק". 

הסיפור פורסם לראשונה בתכנית 'הצינור' בערוץ 13, שם אמר מור בין השאר: "שכל המדינה תדע שהוויד שהוא מוכר גרוע":


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט