סוזן סרנדון: “קנאביס יעשה את העולם נעים יותר”

סוזן סרנדון מספרת בראיון על הביקור בפסטיבל ‘ברנינג מן’, מתארת את התנסותה עם פסיכדליה וסמים אחרים ומבטיחה שמריחואנה תהיה חוקית בכל מקום. “קנאביס חוקי יעשה את העולם נעים הרבה יותר,” היא טוענת.

סוזן סרנדון, אחת משחקניות הקולנוע האהודות ביותר בהוליווד, שהשתתפה בשנה שעברה בסרט “איך לעשות כסף מסחר בסמים“, לצד הראפר ’50 סנט’, וודי הארלסון ואמינם (צפו כאן), מספרת בראיון ל’דיילי-ביסט‘ על הביקור שלה בפסטיבל ה’ברנינג מן’ ועל התנסותה עם פטריות קסם, אסיד ומריחואנה. “מריחואנה תהיה חוקית בכל מקום בסופו של דבר וזה יוביל להתפתחויות מעניינות מאוד,” אמרה. “אני חושבת שאם יותר אנשים היו מעשנים [מריחואנה] במקום שותים [אלכוהול], זה היה הופך את העולם נעים הרבה יותר.”

סוזן סרנדון
סוזן סרנדון

“אנשים לא נהיים אכזריים כשהם על גראס, הם לא מכים את נשותיהם כשהם על גראס והם לא נוהגים כמו משוגעים כשהם על גראס,” הסבירה. “הם פשוט הופכים לרעבים, יוצאים פחות מהבית וצוחקים הרבה יותר. אלכוהול ללא ספק גורם להרבה יותר מקרי מוות ומעולם איש לא מת ממריחואנה.”

סרנדון, שהתראיינה לקראת צאת סרטה החדש “ימיו האחרונים של רובין הוד” (טריילר), סיפרה עוד על ביקורה בפסטיבל ה’ברנינג מן’ ועל התנסותה עם איוואסקה, LSD, פטריות קסם ומריחואנה.

“ה’ברנינג מן’ הוא נפלא,” אמרה. “אני לא אוכל ללכת השנה כי לביתי אמור להיוולד תינוק באותה עת ואני לא ארגיש חופשיה להמתין בתור למסאז’ כשהיא סובלת מצירים. בעבר כשהשתתפתי בפסטיבל נהגתי להסתובב על ‘סגוויי’ ועל אופניים, וזה היה נפלא, ולמרות שלעיתים אנשים זיהו אותי ואמרו ‘איזה יופי שאת כאן’, זה לא היה כמו להסתובב ברחובות ניו יורק. האמנות היתה מדהימה ולמרות שיש שם יותר מדי משטרה זה היה כיף גדול ובטוח שאבקר שם שוב.”

כאשר נשאלה האם התנסתה בפסיכדליה בעת ביקורה בפסטיבל, אמרה סרנדון: “המקום עצמו הוא די פסיכדלי מלכתחילה, אבל כן, אני לא חדשה לעניין פטריות הקסם. אני לא ממש אוהבת כמיקלים ולא מאוד נהנית מספידים, אבל טימות’י לירי היה חבר שלי כך שהאסיד (LSD) היה אז נחמד וטהור. כן ניסיתי איוואסקה ופטריות קסם ודברים מהסוג הזה. אבל אני אוהבת את הסמים הללו במקומות פתוחים, לא בתוך העיר.”

גם זה בטח יעניין אותך
סוזן סרנדון בצעירותה
סוזן סרנדון בצעירותה

סרנדון חילקה גם כמה טיפים על שימוש נכון בסמים וסיפרה כי הגישה שלה היא “אל תתמסטל אם אתה נמצא במקום בו אתה צריך להתנהג כאילו אתה לא מסטול”.

“לעולם לא אעשה סמים ליד הילדים שלי למשל,” הסבירה, “אבל אני אוהבת לעשות את זה בגרנד קניון, או ביערות. עליך להיות מוכן לחווייה וללא כל מחוייבות לשום דבר אחר. זה מזכיר לך את מקומך ביקום ומסדר את הדברים בראש בצורה חדשה. אני חושבת שאפשר להנות מחוויות משמעותיות ביותר משימוש בחומרים אלו.”

“הכסף שמושקע במעצר אנשים, הכסף שמושקע על המלחמה בסמים והעובדה שהקרטלים משתוללים באופן חופשי, זה דבר לא נורמלי,” סיכמה.

דבריה של סרנדון הם אמנם יוצאי דופן, אבל לא חדשים לחלוטין. כבר בשנה שעברה היא אמרה בראיון ש”הייתי רוצה שכל מי שמעוניין בכך, יוכל לעשן גראס. המאסרים ורדיפת הצרכנים הם בזבוז גדול ומיותר של כספי ציבור.”

“המלחמה בסמים היא מגוחכת וגזענית,” הוסיפה אז (צפו כאן). “אם אתה בתחתית החברה אתה מסתכן בעונשי מאסר שונים אך אם אתה במעמד גבוה יותר, אף אחד לא ייעשה לך כלום. מעולם לא שמעתי על מישהו שעישן מריחואנה והלך לשדוד חנות או להשתולל בכביש, בעוד אלכוהול גורם לנזק כבד והוא חוקי. לגליזציה של מריחואנה לבדה תכניס כספי מיסים רבים לקופת המדינה ואני בהחלט חושבת שהיא קרובה מתמיד. דור ההנהגה מתחלף והצעירים מודעים לעובדות – מריחואנה היא לא ‘סם מעבר’ והיא לא תהרוג אותך.”

ראו גם: מפורסמים קוראים לאובמה: “פעל לשינוי חוקי הסמים”
צפו גם: כך פסיכדליה יכולה להציל את חייכם
ראו גם: אלכוהול או קנאביס – אולי הגיע הזמן להחליף תחביב?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר