מגלגל...

נתניהו מתחייב: נאשר אי הפללה אמיתית – נשקול הוצאת הקנאביס מפקודת הסמים

ראש הממשלה מאמץ את הצעת החוק שניסחה ח"כ שרן השכל בכנסת האחרונה לפיה תבוטל לחלוטין הפללת צרכני הקנאביס, כולל בחינת אפשרות להוצאת הקנאביס מפקודת הסמים.

פרסום ראשון: נתניהו מתחייב כי ייתן גיבוי מלא לח”כ שרן השכל לאישור הצעת החוק לאי הפללה אמיתית, כבר בכנסת הקרובה.

בפגישה שנערכה עם ח”כ שרן השכל, לאחר 4 שנים של דיונים אישיים בנושא ועל בסיס מחקרים, התקבלה החלטה זו הבוקר (ד’).

שרן השכל (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)
ח”כ שרן השכל (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

“העברנו אי הפללה באחריות, אך הצעד הזה הוא לא צעד שמסיר את העונש הפלילי, ולכן אישרתי לחברת הכנסת השכל לקדם בכנסת הבאה אי הפללה אמיתית,” נמסר מטעם נתניהו.

“אני שמחה להודיע לציבור הישראלי על הבטחת הבחירות של הליכוד לכנסת הבאה – להעביר אי הפללה אמיתית במדינת ישראל,” נמסר מח”כ השכל בשיחה עם מגזין קנאביס.

החלטה זו מגיעה לדברי ח”כ השכל “לאחר שהליכוד פתח את החריץ בדלת בפעם הראשונה מזה 70 שנה”.

“אני גאה שתנועת הליכוד תהיה זו שתביא לשינוי היסטורי שכזה ותעצור את הפללת צרכני הקנאביס בישראל,” הוסיפה.

הצעת החוק המדוברת (כאן) קובעת קנס כספי בלבד על החזקת קנאביס לשימוש עצמי (1,500 ש”ח בחוץ או 300 ש”ח בבית) וללא אפשרות הפללה בכלל – זאת בניגוד לחוק הקנסות החדש במודל שגיבש השר גלעד ארדן.

בנוסף תישקל גם אפשרות לבטל לחלוטין כל הטלת קנס על צריכת קנאביס בישראל – כולל הוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים.

החלטה זו מגיעה מהליכוד על בסיס הסתמכות על אנשי המקצוע שתמכו במהלך זה בועדת ‘השכל-ארדן’, כולל פרקליטות המדינה, הסניגוריה הציבורית, נציג הציבור מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר חיים מסינג והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול שביקשה את המודל הפורטוגלי לביטול מוחלט של הפללה.

בנימין נתניהו (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש90)
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש90)

הודעה זו מגיעה זאת בהמשך להודעה אתמול של רה”מ על כך שמלבד חוק הקנסות שאושר תחת הנהגתו יהיה לכך המשך והקלה נוספת בקרוב.

כזכור במהלך הקדנציה האחרונה בעקבות דחיפת הנושא על ידי חברת הכנסת שרן השכל, הסכים השר גלעד ארדן להקים ועדה לבחינת נושא אי הפללה של צרכני קנאביס בפעם הראשונה בהיסטוריה.

אם אכן יעמוד רה”מ נתניהו במילתו זו תהיה הפעם הראשונה מזה 70 שנה שהליכוד יעשה את הצעד המשמעותי הזה, למרות שותפים שמרנים (החרדים).

ח”כ השכל הוסיפה כי “בכנסת האחרונה עשינו מדיקליזציה לתחום הקנאביס, זו פעם ראשונה בעולם שמטמיעים בתוך מערכת הבריאות הממשלתית את תחום הקנאביס, מעבירים קורסי הכשרה לרופאים, מכניסים קנאביס לבתי מרקחת ואנחנו ממשיכים ללחוץ על קופות החולים להתקדם יחד איתנו”.

לדבריה “אנחנו יודעים שכמו בכל רפורמה שמתחילה יש המון חריקות ובעיות של חולים שצצות, ואנחנו לומדים אותם, מתקנים ומשפרים כל הזמן. מדינות כמו אוסטרליה, קנדה , גרמניה, ואוסטריה. מגיעות לכאן לארץ כדי ללמוד את המערכת שלנו.”

“העברנו בכנסת האחרונה את הרפורמה לייצוא קנאביס של יואב קיש,” הוסיפה. “הרפורמה הזו לא רק מאפשרת לישראל להתפתח כלכלית ולכניס מיסים, אלא מפתחת את שוק הקנאביס מביאה לכאן קרנות של מליוני דולרים שמשקיעים בקידום המחקר והפיתוח, הידע וההבנה הרפואית בתחום הקנאביס, החזון הוא להפוך את ישראל למעצמה גם בתחום הרפואי דרך פיתוח ומחקר.”

ח”כ השכל אף ניהלה בכנסת את שדולת הקנאביס הרפואי שהובילה להכנסת חולים ומחלות נוספות להתויות של משרד הבריאות בנוגע לקנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר