מגלגל...

נשרפה חוות הקנאביס הרפואי “מורי מור” במושב מאור

שריפה נוספת של חוות קנאביס רפואי: הפעם של חוות הקנאביס הרפואי "מורי מור" שבבעלות זכריה צאירי במושב מאור הסמוך לחדרה

לוחמי אש מתחנת חדרה הוזעקו הלילה לשריפה שפרצה בחוות הקנאביס במושב מאור, הצליחו להשתלט על האש העזה וכיבו אותה בחלוף זמן מה. לדברי דוברות כיבוי והצלה נגרם נזק כבד למקום אך לא נפגע איש באירוע.

חוות קנאביס מורי מור נשרפה
שרידי חוות הקנאביס הרפואי “מורי מור” שעלתה הלילה באש (צילום: כבאות והצלה לישראל)

מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי החווה שנשרפה היא חוות “מורי מור“, שבבעלות זכריה צאירי, שכעת יקווה אולי לקבל כספי ביטוח, לפחות על חלק מהנזק שנגרם לו. חוקר דליקות מטעם כיבוי אש הגיע הבוקר לבדוק את הגורמים לפרוץ השריפה.

עדכון (13:55): מטעם חוות מורי מור ביקשו להבהיר כי השריפה לא כילתה את חוות הגידול אלא רק את חוות הריבוי וחלק מסויים, אדמיניסטרטיבי, של הפוסט-הארווסט. לדבריהם, הכוונה היא שלאחר תיקונים תמשיך הפעילות במקום באופן רגיל.

חוות “מורי מור” הינה בעלת רישיון לריבוי וגידול קנאביס רפואי מאז חודש דצמבר 2021, כלומר היא פעילה באופן מסחרי מזה כשנה. לפי גורמים בענף ששוחחו עם מגזין קנאביס הבוקר, עד כה היא לא הצליחה להגיע לתפוקה מסחרית משמעותית.

חוות קנאביס מורי מור נשרפה
שרידי חוות הקנאביס הרפואי “מורי מור” שעלתה הלילה באש (צילום: כבאות והצלה לישראל)

אם יתברר שהנזק שנגרם היה משמעותי יותר מכפי שהחברה מציינת בתגובתה, סביר להניח שבעל החווה צאירי לא יצליח או ירצה לשקם את הפעילות, שכן עלות הקמת חווה חדשה ומשך הזמן הנדרש לשם כך לא יהיו שווים כנראה את ההוצאה, במיוחד כשבשנה האחרונה יש אינפלציה של חוות קנאביס ורבות מהן מחפשות קונים וחלקן לבסוף נסגרות.

זו השריפה השנייה שמתרחשת בחוות קנאביס חוקית בישראל, 3 שנים לאחר השריפה הקודמת – אז מדובר היה בחוות קאנומד במושב משואה שבבקעת הירדן. חוות קאנומד השתקמה מאז, אך לא הצליחה להיכנס לפעילות סדירה ולאחרונה נמכרה לגורם שבימים אלה מנסה להיפטר מהעיסקה, כשברקע פרשת גניבה של 90 ק”ג על ידי עובדי החווה לכאורה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר