מגלגל...
x

3 עובדי חוות קאנומד נעצרו בחשד לגניבת 90 ק”ג מהחווה

המשטרה עצרה 3 חשודים, עובדי חוות הקנאביס החוקית במושב משואה (שהיתה בשליטת חברת קאנומד עד לאחרונה), בחשד שגנבו כ-90 ק"ג קנאביס מהכספת שבחווה ולקחו אותה למקום לא ידוע. עד כה לא נמצא זכר לאותה תוצרת

אושר עמר, יותם פנסו ועו”ד מ”א (השם אסור לפרסום), נעצרו אתמול והובאו לבית המשפט בחשד שבשבוע שעבר (21.11) גנבו יחדיו 90 קילוגרם קנאביס (שטרם נמצאו) מחוות הקנאביס במושב משואה שבבקעה (שנמצאת בשליטת חברת קאנומד הפרטית שעד לאחרונה היתה בשליטת חברת קאנומד הציבורית שעזבה את תחום הקנאביס), והוציאו אותם אל מחוץ לחווה.

החשודים, עובדי החווה, מואשמים בעבירות החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, גניבה בידי מנהל והובלת סמים, וזאת במשותף עם מעורבים נוספים, כך לפי חשד המשטרה. חקירת המשטרה נמשכה כשבוע ובמהלכה לדברי המשטרה נראים החשודים בסרטונים שצולמו כשהם מבצעים פעולות פליליות שבעקבותיהן בוצעו המעצרים.

במהלך הדיון שעסק בחשוד אושר עמר, טענה המשטרה שהוא חשוד שמעורב בכך שפתח את הכספת שמכילה את הקנאביס באמצעות כרטיס מגנטי, נטל את הקנאביס, שם אותו ברכב ונסע, לא לפני שרשם בספרים רישום כוזב לכאורה לגבי היעד אליו מופנה החומר שנלקח. סניגורו של עמר, עו”ד שמעון תורג’מן, פיקפק בטענות המשטרה וטען כי עמר הוא בעל הרשאה לפתיחת הכספת, משיכת הקנאביס והובלתו, כך שטענת המשטרה מסתכמת בכך שהחומר נלקח למקום אחר וכי טענה זו טרם הוכחה.

בדיון שעסק בחשוד יותם פנסו, ציין סניגורו, עו”ד קובי בן שעיה, כי פנסו הוא רק עובד כללי, מנקה, שרק זרק את התוצרת לפח הזבל וכי לא היה לו שום חלק בעבירות. נציג המשטרה השיב: “איך זורקים לזבל? מה עושים? עולים למכונית מרצדס וזורקים את הזבל? לפי האינדיקציות שלנו הוא לא זרק לזבל”. עו”ד בן שעיה השיב שהמקום בו זורקים את הזבל היה סגור ולכן הוא לקח את זה לפח הזבל.

אם הטיעון הזה נשמע מוכר, הרי שמדובר בטענה דומה שהעלה במשפטו גם אורן פרג’ שנעצר לפני כשנה בחשד שגנב שקיות קנאביס מחווה אחרת של חברת יוניבו.

זו לא הפעם הראשונה שחוות הקנאביס של קאנומד במושב משואה מסתבכת בפרשות שונות. לפני כשלוש שנים, מיד לאחר הקמתה, נשרפה החווה כולה כאשר החשד היה שמדובר בהצתה מכוונת.

חוות קאנומד נמצאת בימים אלה במחלוקת לגבי השליטה ב-74% ממנה (26% האחוזים האחרים שייכים לגיא הלאלי ואורטל ארבל בעלי הקרקע החקלאית) לאחר עסקת המכירה שלהם מבעלי השליטת בקאנומד הציבורית לחברת בן ישראל השקעות בע”מ. בינתיים הופסקה בה הפעילות בהוראת היק”ר ולאחר שחברת האבטחה “בן בטחון” הודיעה על עזיבתה את המקום בעקבות צו סגירה ל-30 יום שהטילה המשטרה.

המשטרה סירבה בדיון בבית המשפט לבקשת עורכי הדין של החשודים לשחרור למעצר בית מכיוון שלטענתם יש חשש מהותי לשיבוש הליכי משפט. השופט האריך את מעצר החשודים בינתיים עד 4.12.

בינתיים, ככל הידוע, בחווה נותרו 10,000 זרעי קנאביס, כ-200 צמחי אם, כ-200 ייחורים, כ-600 ק”ג תפרחות בהליך ייבוש. היק”ר דרש להעביר את הסחורה למתקן אחר בעל רישיון עד להסדרת הפעילות בחווה אך בחווה טוענים כי העברה זו עלולה לגרום נזק. כמו כן הם מבהירים שגויסה חברת אבטחה חדשה לחווה.

בשבוע שעבר הושלמה כאמור עסקת מכירת השליטה בחברת קאנומד כולה, כך שכעת בעל השליטה הינו איש העסקים מתחום הנדל”ן צחי אבו, המחזיק כ-25.1% ממניות קאנומד (השאר בידי משקיעים קטנים ובידי הציבור בבורסה), שאותן הוא רכש בתמורה לכ-7.4 מיליון שקלים מהאחים גינדי.

עוד כאמור, במסגרת מכירת הבעלות על קאנומד לאבו, סוכם על מכירת החווה של החברה לחברת בן ישראל השקעות בע”מ בתמורה ל-8.35 מיליון ש”ח. לאחר החתימה ביטל בעלי חברת בן ישראל השקעות את העסקה בטענה שהוצגו לו מצגי שווא – ביטול שהוביל את הצדדים אל בית המשפט תוך שקאנומד טוענת שהעסקה הושלמה ואכן ברשם החברות רשומה “בן ישראל השקעות כבעלת המניות היחידה. ככל הנראה המחלוקת שנותרה היא על סכום הכסף שישולם עבור העיסקה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר